Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Audi A4 B8 3.0TDI Quattro

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie Audi A4 B8 3.0TDI Quattro

Samochod posiadam juz od pazdziernika, ale nie bylo jakos okazji/czasu, zeby go zaprezentowac.

Niejako sytuacja zyciowa zmusila mnie do jego kupna - potrzebowalem w koncu 4-drzwiowe auto z sensownym bagaznikiem. Do tej pory wszystkie auta sa 2-drzwiowe i maja raczej znikome miejsce ladunkowe... Natomiast wiekszosc kombi mi sie nie podoba, wiec padlo na sedana.

A wiec do rzeczy:
    Audi A4, 3.0TDI (240KM), Quattro, Tiptronik, 2008 (model 2009)
    Z ciekawszych rzeczy na wyposazeniu:
    - pakiet s-line
    - skora
    - szyberdach
    - pelna elektryka (fotele, przyciemniane lusterka, pamiec, podgrzewane, itp)
    - naglosnienie B&O
    - zmieniarka
    - nawigacja
    - zmienne zawieszenie ADS (Audi Drive Select)
    - biksenony skretne

Tiptronik w porownaniu z S-tronikiem jest lagodniejszy (nie szarpie tak szczegolnie przy redukcji), ale zdecydowanie wolniejszy. Mnie to jednak nie przeszkadza, gdyz i tak nie trzeba czesto redukowac przy tej mocy. No i ma 6-biegow w porownaniu z 7-ma w S-troniku, natomiast jest bardziej podatny na chiptuning - wiecej zniesie.

Silnik, jak na diesla bardzo fajny. Dzwiek V6 przyjemny, szczegolnie przy przyspieszaniu - przy spokojnej jezdzie prawie nieslyszalny (ale to raczej zasluga wyciszenia auta). Potrafi byc tez oszczedny. Przy spokojnej jezdzie (140-160km/h) ok 7l. W miescie natomiast 10-14l. Srednio wychodzi mi 8,5-9l, co uwazam za bardzo dobry wynik przy automacie, napedzie 4x4 i wadze ok 1750kg...

Wlasciwosci jezdne bardzo dobre. Dzieki ADS jest i komfortowo i sportowo (w zaleznosci co sie wybierze). Z quattro za duzo tej zimy nie skorzystalem bo tu gdzie akurat bylem nie bylo w ogole sniegu (moze nastepnym razem) , ale nawet w deszczu sprawdza sie wysmienicie. Na letnich oponach (17' 245mm) cholernie ciezko o jakikolwiek poslizg, jedzie jak po szynach.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	audi3.jpg
Wyświetleń:	3951
Rozmiar:	201.5 KB
ID:	4342Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	audi1.jpg
Wyświetleń:	8203
Rozmiar:	190.2 KB
ID:	4340Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	audi2.jpg
Wyświetleń:	670
Rozmiar:	200.4 KB
ID:	4341Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	audi7.jpg
Wyświetleń:	672
Rozmiar:	201.8 KB
ID:	4339Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	audi4.jpg
Wyświetleń:	669
Rozmiar:	202.0 KB
ID:	4343Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	audi6.jpg
Wyświetleń:	2587
Rozmiar:	201.2 KB
ID:	4345

Na ta chwile nie planuje zadnych modow. Felgi 18' beda dopiero, jak skoncza mi sie aktualne letnie opony. A w przyszlosci pomysli sie moze o jakims chipie, jesli bedzie brakowac mocy i ewentualnie o zmianie wydechu na cos bardziej sportowego.

Domyślnie

świetne autko jakbyś kiedyś potrzebował pomocy to zapraszam na forum typowo A4-ek, jest tam bardzo miła atmosfera, zawsze dostaniesz odpowiedź na pytanie...ogólnie polecam http://a4-klub.pl/vb/forum.php

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Pisząc 4 drzwiowe auto z sensownym bagażnikiem w kontekście A4 nieco mnie rozbawiłeś Przecież w tym aucie kuferek jest maluteńki. Mieliśmy w rodzinie Avanta tej generacji i bagażnik ledwo pomieścił dwie duże walizki. To samochód dla dwóch osób IMO

Co nie zmienia faktu, że jest świetny - bardzo przyjazne wnętrze z dobrych materiałów, przyzwoite prowadzenie, dobre wyposażenie, dobre audio itp itp, można tak bez końca. Gratuluję, piękny egzemplarz
    #drivetastefully

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Napisałeś że klasyczny tiptronic jest wolniejszy od DSG. Jak bardzo?? Da się zauważyć "zastanawianie się" skrzyni podczas np. reakcji na gaz w podłodze ?

Poza tym gratuluje fury. Na pewno zacnie się odpycha i przyjemnie się jeździ Szkoda jednak że to nie 3,2 V6 benzyna Jaki masz przebieg, bo słyszałem że w okolicach 200k km wyciągnięty bywa już łańcuszek rozrządu, a to spory wydatek...

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez MCL Zobacz posta
    Pisząc 4 drzwiowe auto z sensownym bagażnikiem w kontekście A4 nieco mnie rozbawiłeś Przecież w tym aucie kuferek jest maluteńki. Mieliśmy w rodzinie Avanta tej generacji i bagażnik ledwo pomieścił dwie duże walizki. To samochód dla dwóch osób IMO
    Dla mnie 480l w bagazniku to sensowna ilosc Kombi niestety w ogole mi sie nie podoba (no moze w wersji all-road jedynie).
    Nie chcialem tez wiekszego auta (typu A6 lub 5er), gdyz bylby problem z parkowaniem... 3/4 czasu i tak jezdze sam tym samochodem. Jesli bedzie brakowac miejsca to pomysli sie o trumnie na dach.

joker5513, chodzi Ci o moment, kiedy jedziesz spokojnie i wciskasz do dechy gaz? Jest lag (ok 1-2s mysle) przy redukcji, wiec calkiem duzo, w S-troniku tez mysle, ze do 1s. Nawet w najnowszej 3er z 8 biegowym automatem bylo opoznienie. Tyle, ze tam musi zrzucic ze 3-4 biegi, u mnie 1-2
    Ale nauczylem sie juz tak operowac gazem, zeby nie robil redukcji niepotrzebnie, bo jednak przy 500Nm momentu naprawde ladnie zbiera sie na kazdy biegu, nawet nie wciskajac do konca gazu. Druga sprawa, ze mozna jezdzic w trybie sport i wtedy trzyma obroty zawsze powyzej 2000, wiec przy gwaltownym przyspieszeniu nie robi juz redukcji.

3.2V6 (busso) to bym chcial, ale w Alfie GT

Przebieg to 110k km, tez slyszalem o kilku takich przypadkach z lancuchem, ale mysle, ze to raczej wyjatki.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Fura jest swietna. Podoba mi sie ze wybrałes konkretna wersje a nie 2.0 bocian. Z tym silnikiem automatem i quattro to esencja audi. Wnetrze genialne w tej konfiguracji. Miałem kilka razy przyjemnosc zasiac za sterem b8 i zawsze byłem pod wrazeniem przytulnosci, jakosci i doskonałej pozycji za kierownica. Przebywanie tam to sama przyjemnosc. Wnetrze dystansuje te z mojego paska daleko. Nawet jest fajniejsze niz w q5. Jedynie brakuje konkretnego felunku. Ja bym sie pokusił nawet o 19" bo jest miejsce Gratuluje doskonałego wyboru i zycze bezproblemowych tysiecy km.

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

19'' to chyba bedzie za duzo, chociaz musialbym zobaczyc na zywo.
    Myslalem o takim wzorze: http://allegro.pl/nowe-felgi-audi-rs...165213781.html

A propos Paska, to gdyby 3.0tdi dawali do CC to by pewnie padlo na niego (z tym dwukolorowym srodkiem). Zawsze mi sie podobal (czego nie moge powiedziec o nowy po lifcie). Niestety najmocniejszy diesel do 2.0tdi, a benzyna 3.6 V6 za duzo jednak pali (chociaz dzwiek i osiagi fajne).

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Tez myslałem o tym wzorze tylko...
    Te felgi sa chinskie wiec moga byc z nimi problemy( moj wolkanizator troche takich przerobił i mowi ze sa problemy z wywazeniem i jest czesto bicie czy sciaganie). W oryginale te felgi do a4 sa tylko w rozmiarze 19"( 8,5x19 et43). Felgi z tej aukcji maja et 32 wiec 1,cm do zewnatrz. Moze wygladac brzydko jak na za małych kołach lub jak woz terenowy. Zdjecie na samym dole z a5 jest mylace bo na nim sa oryginały 19".
    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...ne&tabNumber=2
    To sa felgi orygialne i dobrze wygladaja. Do tego opona 255/35 r19 i pełny lans
    http://aukcjewp.wp.pl/oryginal-audi-...219038982.html

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

W tamtym ogloszeniu chodzilo mi raczej o wzor. Chcialbym oryginaly, tym bardziej przy tym rozmiarze wazne, zeby byly solidne, bo moga sie powyginac szybko, no i dodatkowo problemy o ktorych piszesz.
    Poogladalem troche fotek i rzeczywiscie na 19'' wyglada chyba najlepiej
    Teraz kwestia czy lepiej bedzie sie prezentowac na srebrnych, czy grafitowych felach... (chyba srebrne)

I jeszcze fele od S5 podobaja mi sie: http://www.audizine.com/forum/showth...=1#post5122212 To sa 19'' chyba, nie?

No zobaczymy, jak cos wpadnie po okazyjnej cenie to kupie wczesniej, a tak bede dalej na 17'' sie bujal

Auto
    Seat Ibiza 6J 1.4

Domyślnie

Gratuluję auta Mógłbyś napisać jak gra B&O i ile Cię to auto kosztowało?? Proszę o więcej zdjęć

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów