Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Audi A4 B8 3.0TDI Quattro

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Jesli chodzi o naglosnienie to dla mnie jest super (ale jakims melomanem nie jestem - slucham albo radia albo zwyklych mp3). W Alfie mam Bose i tam jest wiekszy bas, ale w Audi dzwiek jest bardziej czysty i wyrazny - wiec do lansu na wies srednio sie nadaje W sumie jest chyba 12 albo 14 glosnikow, ale typowego subwoofera w bagazniku nie znajdziesz. Fajna opcja jest mozliwosc ustawienia 'skupienia' dzwieku: na kierowce, przod, tyl lub cale auto. Roznica jest naprawde zauwazalna. Nie wiem, czy to tylko w B&O, ale przy nawigacji babka mowi tylko z glosnika przy kierowcy, wiec innym nie przeszkadza w sluchaniu - fajny bajer.
    Mam tez DAB (cyfrowe radio) i powiem Wam, ze w polaczeniu z tym naglosnieniem odwala kawal dobrej roboty - przede wszystkim czystosc i glebia dzwieku.
    Ogolnie jestem zdania, ze Audi daje dobre naglosnienie nawet w standardzie, czego nie mozna powiedziec o BMW - tam dopiero najwyzsza opcja w miare gra (mowie o E90).

Nie jestem jakims manakiem robienia zdjec, wiec duzo wiecej nie mam Jakbys chcial czegos konkretnego to pisz.

----- Poprzedni post napisany o 12:25 -----

Nie wiem gdzie ewentualnie zalozyc ten temat, wiec podepne pod swoj watek.

Panowie, potrzebuje kupic bagaznik/box dachowy. W ogole nie orientuje sie w temacie, nigdy wczesniej nie korzystalem z tego wynalazku.
    Mam wiec kilka pytan:
    1) Jakie marki polecacie? Zalezy mi na dosc dobrej jakosci (bo taki box to raczej na cale zycie sie kupuje, nie?), zeby byl cichy, pakowny, latwy w obsludze
    2) Z jaka max predkoscia mozna jezdzic majac zalozony box?
    3) Ile osob potrzeba do montazu/demontazu bagaznika?
    4) Czy trzeba jakos zabezpieczyc dach auta przed montazem? (zeby go bagaznik nie porysal, badz kamienie wpadajace pomiedzy bagaznik a dach auta - o ile wpadaja)
    5) Sa jakies inne zalecenia/wskazania przy jezdzie z bagaznikiem?

Z gory dzieki!

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

1)Ja mam jakiś polskiej firmy i nie sprawia problemów a ma już 5 lat, wozi narty, bagaże itd. itp.
    2)Jeździło się po 150-160km/h na autostradzie, bez ekscesów ale hałas był już znaczny, najlepiej tak do 110km/h.
    3)Jeśli nie chcesz porysować dachu to dwie.
    4)Jak dobrze zamocujesz to nie będzie się przemieszczał, dachu nigdy nie zabezpieczałem.
    5)Jak zamontujesz to nie jeździj na myjnie kiedyś tak zrobiłem no i można się domyślić co miałem w środku

Awatar genesis
    Auto
    Tiggy MY 2009

Domyślnie

Kup bagażnik thule, za bardzo dobry aerodynamiczny model dasz 2,5k i masz na całe życie sprawdzoną markę. Na allegro sobie pooglądaj.
    DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Gratuluje udanego zakupu. Co do boxu dachowego to jedno, ale zwróć uwagę na sam bagażnik dachowy (mam na myśli mocowanie do auta i belki poprzeczne), że by były na maksa aerodynamiczne - tutaj nie oszczędzaj. Co do boxów, to wiadomo mont blanc albo thule, najlepiej też na maxa aero, bo zakładam że nie kupiłeś 3.0 TDI żeby jeździć po mieście. Z dobrze skompletowanym zestawem na dach, możesz grzać ile wlezie, tylko spójrz na spalanie, bo mocno wtedy rośnie.
    Jeśli chodzi o mocowanie, no to wiadomo, że gdybyś miał kombi to nie było by problemu, ale w tym wypadku dobrze jest nakleić nad oznaczeniami konstrukcyjnymi (tam gdzie montujesz bagażnik) kawałek np. taśmy malarskiej, bo mikro tarcia jednak mogą występować.

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Dzieki za porady!

Wstepnie zdecydowalem sie na taki zestaw:
    - Box Thule Motion 800 (jest jeszcze lepszy Dynamic, ale on jest nizszy i ciezko byloby wlozyc tam wozek). Mysle, ze miejsca w srodku starczy.
    - Belki tak jak piszesz test1uci biore najbardziej aerodynamiczne, bo slyszalem, ze one tez mocno halasuja - Thule WingBar 769. Tasma rzeczywiscie moze byc dobrym rozwiazaniem, zawsze to jakies dodatkowe zabezpieczenie.
    - No i do tego mocowania Thule 754 + jakies konwertery do mojego auta
    Licze, ze te 150-160km/h uda sie bezpiecznie na tym zestawie osiagnac. Spalanie przy tej predkosci mialem ok 7-8l, zobaczymy jak mocno wzrosnie z bagaznikiem.

Auto
    X3 2.0D, pasek b7 4motion, megane III Rs Cup 300.

Domyślnie

Co do boxów, to rzuć okiem na Kamei corvara, do tego belki Whispbar.
    A autko cudne tylko wrzuć więcej fotek wnętrza ;-)

Awatar euro_tuned
    Auto
    3.0 TDi

Domyślnie

Ładne auto z ładnym wnętrzem i to bardzo! Fajnie, że wziałeś navi, skóre i B&O ! Jedynie co to V6 w benzynie bym brał

pozdrawiam!
    "Prawdziwy luksus zaczyna się w segmencie F."

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Myslalem o V6 w benzynie, ale 3.0TFSI w S4, bo 3.2FSI oferuje zblizone osiagi jak diesel. Jednak okazalo sie, ze spalanie S4 ma na poziomie 3.2FSI, czyli nadal o 50% wiecej niz w 3.0TDI... No i to przewazylo nad wyborem diesla.

Ostatnio docenilem jasna skore na srodku siedzen. Slonce niezle dawalo przez caly dzien, ale siedzenie tak mocno sie nie nagrzalo - gorzej z kierownica i podlokietnikiem

Awatar SpalaczBenzyny
    Auto
    Audi

Domyślnie

hmm.. czy to jest auto sprowadzone z USA? diesel? hmm...

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Nie, auto z niemcowni, dlaczego mysl, ze z USA?

Mały update:
    Zakupiłem w/w zestaw Thule. Na tą chwilę jestem bardzo zadowolony (zarówno użytkowanie, jak i pakowność)
    Zrobiłem ostatnio trasę ok 1000km z bagażnikiem (900km autostrady, 100km polskie drogi). Jechałem w nocy, więc nie było korków i cały czas 150km/h na tempomacie. Średnie spalanie wyszło 7,6l/100km (czyli ok 0,5l więcej niż wcześniej - ale teraz jechałem też na letnich oponach, które są trochę szersze (245x45), więc sam bagażnik zwiększył spalanie raczej w niewielkim stopniu).
    Bagażnik zaczyna być słychać tak od 120km/h. Przy 150-160km/h jest znośnie, ale jednak słychać (tak jakby minimalnie było otwarte okno). Większych prędkości nie testowałem, bo nie chciałem stracić bagażu
    Jechałem też bez bagażnika, tylko z belkami i jest trochę ciszej niż z bagażnikiem. Szum się zaczyna przy >140km/h.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów