Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Utylizacja motoryzacyjnych smieci

Awatar Mastertoon
    Auto
    Pandzia na rope

Domyślnie Utylizacja motoryzacyjnych smieci

Ahoj Towarzysze, mam mały dylemacik natury ekologicznej. Nie zagłębiając się w szczegóły- muszę pozbyć się około 6 litrów różnych chemikaliów (staaare płyny do mycia, Borygo, itp) oraz prawie 10 litrów oleju który ciężko przepracował w silniku autka. Do tego dochodzi stary akumulator i kupa złomu.
    O ile z tym ostatnim sobie poradzę (do skupu -> będzie na flaszkę ) o tyle jak zgodnie z prawem i swoim eko-sumieniem pozbyć się reszty? Co prawda nie przytulam w lesie drzewek, do Greenpeace nie należę, no ale przecież nie wyleję tego w ziemie... jakieś sugestie?

Awatar QbaKuba
    Auto
    Lepsze Ponieważ Gazowe

Domyślnie

Może spytaj w jakiś serwisie co oleje wymienia? Oni mają dostęp do utylizacji tego typu płynów.

Awatar gt4
    Auto
    EJ9 & MX-33 1/3

Domyślnie

w Wiedniu takie rzeczy się wywozi na wysypiska śmieci. przyjmują tam różne chemiczne odpady, stare baterie itd.
    nie ma u ciebie takiego wysypiska?

Domyślnie

Utylizacja takich rzeczy jest prosta - wystarczy w google poszukać specjalistycznych firm w Twojej okolicy (na Śląsku jest ich pełno). Chemikalia odkupią/odbiorą od Ciebie firmy zajmujące się skupem oleju przepracowanego, natomiast akumulator firma skupująca akumulatory bądź skupująca surowce wtórne. Do mnie do firmy przyjeżdża raz na jakiś czas człowiek z takiego zakładu i zabiera stare akumulatory (płaci bodajże 20 zł/sztukę).

Awatar Mastertoon
    Auto
    Pandzia na rope

Domyślnie

Hmm, dzięki za podpowiedzi- nigdy się nad takimi rzeczami nie zastanawiałem, nie miałem do czynienia. Póki co zaglądałem na stacje paliw, ale tam albo nie chcą tego, albo przyjmą za opłatą... No nic, pójdę za pomysłem Dj Brabusa i rozejrzę się za jakimiś firmami.

Awatar Robert Pietryka
    where the sound of exploding petrol comes from
    Auto
    Italian (one's a small hoon, the other's wonderfully weird)

Domyślnie

Przepracowany olej silnikowy powinien przyjąć każdy punkt wymiany. Można też zadzwonić do Remondisu, oni przyjmują wszelkie odpady i chemikalia, przyjeżdża do Ciebie facet i odbiera, kiedyś pozbyłem się w ten sposób pół tony solwentów (boże co za smród). Oczywiście to kosztowało, ale za kilkanaście litrów zapłacisz grosze.

Auto
    seat

Domyślnie

utlizacja oleju zużytego a na ogłoszeniach pełno urządzeń grzewczych na zużyty olej. Nawet w dużych serwisach stoją kolumbryny i spalony olej idzie do nieba aż miło

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów