Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 100

Wątek: Ford Focus Sedan 1.6 EcoBoost Titanium

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

okol - trend sport - ok, point taken. civic mial alcantare tez bez doplaty i co? ja nie chce skory, alcantara jest fajna. co z tego jak reszta wnetrza golfa jes wujowa. ale jezeli marzy ci sie alcantara, no to kup golfa

ad zdjecia c4 vs ffiii - no i w czym jest roznica, w kolorze skory? no wow, naprawde robi to na mnie wrazenie. szczegolnie w kompakcie, w ktorym z tylu wozi sie najwyzej dziciaki... btw tez masz jasna skore w aucie?

ad avensis, passat, ffiii - no akurat tak sie sklada, ze passata juz mam trzecia generacje jako auto sluzbowe, avensis t25 mialem 5 lat prywatnie, tylko w dieslu. nowa t27 jezdzilem wlasnie z silnikiem 1.8vvti, bo byl to jeden z kandydatow na nowe auto i jest to bardzo ciche auto, ale niestety obroty przy 130km/h sa wyzsze niz obroty w focusie i nawet najlepsze wyciszenie sobie z tym nie radzi. a to nie mowie o jazdach predkosciami ponad 130km/h. golf nie jest cichszy od focusa. bynajmniej 1.4tsi nie. rowniez mowie z doswiadczenia.

chcesz, nie chcesz, focus jest dobry. tak jak jest dobry golf. roznica jest tylko taka, ze golf kupuje ktos bez wyobrazni lub ma zerowe pojecie o autach. kupujesz poprostu pewniaka, ktory dobrze jezdzi, jest przestronny i sasiad nie bedzie o niego zazdrosny. focus jest autem dla gadzieciarza, dla kogos kto lubi jezdzic. c4 to typowy francuz - bardzo ladny, relatywnie tani, przestronny... buja sie jak szafa i od czasu do czasu sie psuje...

szkoda tylko, ze dyskusja poszla nie w tym kierunku w jakim powinna pojsc. bo Qantico pytal o porownanie focusa z fluence i cruze...

Auto
    Ford Focus 3 1.6 ecoboost

Domyślnie

ale macie chłopaki problemy

- wole nowy "siatex" w trend sport niż welur w 10 letnim aucie
    - w schowkach nie siedzę nie muszą być wyściełane jak i tapicerka na drzwiach mnie mało interesuje, góra deski w focusie 3 jest z tego samego materiału co w nowej serii 3 w wersji sport którą testowałem, drzwi w focusie to twardy plastik jak w c klasie- też testowałem, w nowej 3 drzwi są zupełnie inne lepsze.

focus to auto do 100 tyś zł nie bmw 3 za 2X tyle więc nie wiem czego wy tutaj oczekujecie??? Dobrze sie prowadzi -czołówka klasy, wygląd kwestia gustu.

Na tym forum niektórzy mają alergię na forda.

gt4- jak ci się zbiera na wymioty to zrób co trzeba, ale nie musisz o swych problemach żołądkowych pisać na forum ok? tu nikt nie wciska aut auta się kupuje

Awatar k2amil
    Auto
    Mondeo MK2 1.6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Samurai Zobacz posta
    Ostatnio w Zakupie kontrolowanym pojawił się Ford Focus HB.
    Jakoś tak naturalnie na niego liczyłem w przedziale cenowym jakim dysponował klient (70 tys zł).
    Golf VI w tym towarzystwie też był naturalnym kandydatem, ew. koreańska konkurencja byłaby wskazana.
    Ale gdy odsłonili ostatniego Citroena C4, z wyposażeniem i wykończeniem o klasę wyższym za 4 tys zł mniej to dopiero do mojej świadomości doszło jak ten C4 odstaje na plus od nowego Focusa.
    Tak się składa, że byłem gościem na widowni podczas kręcenia tego odcinka (wysoki, w okularach w bluzie z takim zielonym paskiem na piersiach ). Przy końcowym wyborze samochodu stanąłem przy Citroenie. Wg cen podanych podczas odcinka C4 było tańsze dokładnie o 2700zł z takimi różnicami w wyposażeniu jak nawigacja, automatyczna klima(w Focusie manual), alufelgi(Focus kołpaki), jasne, ładne raczej lepiej wykończone wnętrze i halogeny, których brak było u Forda. O czym warto też wspomnieć, C4 posiadał silnik diesla 1.6 o mocy 110 a Focus benzynowe 1.6 125KM. To wszystko oraz potrzeby kupującego sprawiły, że spośród pokazanych egzemplarzy stanąłem przy C4.

Napisałem to jako ciekawostkę Sobie nie kupiłbym C4. Mimo wszystko wolałbym Focusa bo bardziej mi się podoba(jeździłem też nim jako pasażer), a że może jego wnętrze jest zrobione z trochę gorszych plastików... ale przecież plastikami się nie jeździ... Co do ceny testowanego egzemplarza to też tak jak kolega Samurai napisał, uważam, że to taki czarny humor w konfiguracji. Jak udowodnili inni użytkownicy forum i Focusów bez problemu można kupić wypas za cenę z "8" z przodu

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Atlis Zobacz posta
    focus jest autem dla gadzieciarza, dla kogos kto lubi jezdzic. c4 to typowy francuz - bardzo ladny, relatywnie tani, przestronny... buja sie jak szafa i od czasu do czasu sie psuje...
    .
    Z kim Wy chcecie w ogóle dyskutować? z kimś kto twierdzi, że
    "I tak wlasnie placi sie 2x wiecej za glupia Gwiazde - bo organoleptyczne porownanie FFIII sedan i C200K (C180) nie wykazalo roznic.." a ostatnim francuskim kompaktem jakim jeździł było sądząc po opisie Megane I albo ZX.
    No i w Focusie ten sam silnik to cud techniki a w Citroenie śmieć.
    Nie szkoda Wam klawiatury?
    A niemieckie statystyki są nic nie warte, skoro badają ten sam aspekt a później przedstawiają zupełnie różne wyniki to jak można je brać na poważanie?(nawet na przykładzie ADAC, GTU i Dekry, zgodnie według ADAC i GTU 308(czyli techniczny bliźniak C4) jest w Top3 najmniej awaryjnych kompaktów już 2 rok z rzędu ale już Dekra twierdzi, że to najbardziej awaryjny samochód w swojej klasie, no litości

Auto

Domyślnie

Żebym nie został złe zrozumiały napisze jeszcze

Nie porównuje focusa do c klasy czy seri 3 BMW - poprostu te auta ostatnio testowalem i focus przy nich to kicha co jest oczywiste.

Nie będę sie spieral tez o plastiki w tylnych drzwiach, może w citroenie są lepsze i niech nawet bedą, materiały tez mogą być lepsze - nie wiem nie macalem

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

Dzony - tak nie wiem co jest gorsze - wierzyc, ze kupujac merca kupujesz "lepsze auto" albo dowiedziec sie, ze we wnetrzu jest w podstawie prawie taki sam jak aktualne kompakty... plastik to plastik Dzony. stal to stal i aluminim to alumium. mozesz tego miec tylko wiecej lub mniej... ostatni francuz ktorym jechalem byla c5 ii, no i wlasnie fluence... c5 buja sie z racji zawieszenia, fluence (privilege, 1.6 benzyna) z racji kiepskiego zawieszenia. c5 bardzo chcialem kupic, ale balem sie polaczenia 1.6THP z francuzka "precyzja" cena byla rewelacyjna. a co do 1.6 - zle przeczytales. mowilem o 1.6 w benzynie. a to sa dwa rozne silniki.

Auto
    Opel Astra H '07, Skoda Felicia '97, służbowo Chevrolet Orlando '12

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Atlis Zobacz posta
    C4 przewyzsza focusa tylko w dwoch dziedzinach - nizszej cenie (bo to francuz i dzieki tanszym komponentom)

c4 to typowy francuz - bardzo ladny, relatywnie tani, przestronny... buja sie jak szafa i od czasu do czasu sie psuje...
    Zaintrygowały mnie te wypowiedzi, szczególnie pierwsza.

Awatar manager
    Auto
    Multipla/Rifter/W124

Domyślnie

Niektórym z Was polecam przejechać się do salonu Hyundaia i obmacać nowego i30, szybko przestaniecie marudzić o plastikach i jakości imo jest spora różnica na korzyść koreańca.
    Plastikami się nie jeździ, ale twarde plastiki szybciej zaczną skrzypieć i szybciej się porysują. Nie tego oczekuję dając za samochód te 70-80k. A szczególnie dając jeszcze więcej.

Auto

Domyślnie

Ja od auta do 100 tys zł oczekuje aby przez 2 -3 lata sie nie psul, a nawet jakby i30 był plastikowo o klasę lepszy to i tak go nie kupię , interesują mnie tez inne "parametry".

Auto dla mnie ma jeździć nie chucham na nie i nie przeżywam jakiś rysek, są ciekawsze zajęcia w życiu

Auto
    X3 2.0D, pasek b7 4motion, megane III Rs Cup 300.

Domyślnie

Fajny trolling
    Anyway, ja tam nie widzę żeby ford gdzieś tu np. błyszczał:
    http://www.adac-ortsclubs.de/images/...tistik2010.pdf
    Co do prowadzenia, wszyscy się trzepią tym prowadzeniem focusa, jego hiper duper zawieszeniem itd. Miałem F2 1.6 ti vct i jeździło toto zupełnie normalnie bez zadnych ekscesów, poporstu ok. To trochę jak z focusem rs, jakies rewoknókle, dabl łiszbon, wielowachacz z tyłu i inne brandzle potem wsadzą jednotłoczkowy łonnabi hamulec na przód i płaczą że na torze robi z niego wiatrak sporo słabsze megane rs z uwaga...belką z tyłu LOL.
    Ciekawostka:
    http://www.racingforum.pl/index.php?...1&#entry975951
    115 koła za fokę czemu nie.
    I żeby nie było, że nie lubię forda bo mocno się zastanawiam nad S maxem w zastępstwie X3, ktora notabene, znowu musi isc na warsztat, bo po cieknącym poprzednio tylnym dyfrze, teraz cieknie spod tylnych półosi. Przebieg 97 tkm.... a 1 miejsce w Adac ;->
    Moje 0,01 pln do trollingu

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów