Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: [opinie] Fiat Panda

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie [opinie] Fiat Panda

Co sądzicie o tym aucie? mam na myśli nową generację Pandy.
    Wg mnie auto godne polecenia, dobry stosunek ceny do wyposażenia. Wnętrze ładne i przestronne, bagażnik również wystarczający. Co najważniejsze mało pali i jest bezawaryjny. Nowa jakość Fiata.

Oto kilka fotek:
    http://www.netcarshow.com/fiat/2003-...llpaper_05.htm
    http://www.netcarshow.com/fiat/2003-...llpaper_04.htm
    http://www.netcarshow.com/fiat/2003-...llpaper_07.htm
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Wszystko prawda z wyjatkiem ostanich dwoch magicznych słow czyli mało pali i bezawaryjny.Moja kolezanka ma bananowa Pande 1.1 gaz(salonowa isnstalacja). Siorbie ten gaz jakby był na kacu. Do tego silnik po roku parcuje bardzo nie rowno dławi sie i ksztusi na niskich obrotach. Tych zjawisk nie było przy nowym aucie. Raz juz wymieniała łozysko w przednim kole a po około 8 misiacach jazdy rozładował sie akumulator. Zawiozła do do serwisu a oni podłaczyli go do prostownika - smiech na sali. Po miesiacu sie znowu rozładował wiec wkurzona dziewczyna pojechała i powiedziała zeby jej wymienili na nowy a oni ja wysmiali i znowu ładowali. Zaraz minał rok a razem z nim gwarancja i akumulator musiała wymienic na nowy we własnym zakresie.
    Ogolnie Panda to dobre auto szczgolnie mi sie podoba wnetrze ktore nie wyglada tanio. Super chodzi skrzynia biegow(prawie jak w CTR )
    Jednak jesli chodzi o fiata jego serwis i trwałosc modeli dalej go uwazam za tani, kiepski szajs dla ludu. We włoszech na siedzibe by musiała spasc bomba atomowa zebym zmienił zdanie.
    Kocham japonskie auta za to ze kupujesz nowy i przez 3 lata masz wszytsko w dupie a nawet po tych 3 latach auto jest w swietnej kondycji.

Domyślnie

A ja nie znosze tego auta.W ogole wyglad nei ladny i to okno ostatnie z tylu wyglada jak z kibla.Osiagni nic niewarte no moze oprocz pandy 4x4.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Aha, zapomniałem dodac ze jesli chodzi o stylizacje to jest to całkiem ładne autko. Zgrabne sprytne i z ciekawymi detalami.

Awatar Golas

Domyślnie

A mi sie podoba, fajne male autko, do tego ladne i dobrze wykonane. Chyba nie bez powodow w programach motoryzacyjnych go chwala (ja osobiscie tylko naocznie widzialem, nie jezdzilem). wiadome ze bym takiego nie kupil jako nowe auto, ale na zadne nowe mnie nie stac. Pozatym trzeba by miec pieniadze zeby miec gdzies utrate ceny nowego samochodu. Dlatego ludzie wola uzywane. Jesli chodzi o ta pande, to silnik 1,1 nie jest najgorszy, tyle ze pali za duzo jak na swoja pojemnosc i mase auta. Do tego samochodziku oczywiscie najlepsze 1,3 JTD, ale to juz spory wydatek. No i jeszcze jedno, nie mozna mowic ze samochod jest awaryjny tylko dlatego ze akurat akumlator sie szybko spieprzyl (w jakiejs tam pandzie). Serwisy rzeczywiscie pozostawiaja duzo do zyczenia, ale to zalezy gdzie sie trafi, mysle ze nie tylko w fiacie tak jest. A z instalacja gazowa, szlyszalem pare przypadkow ze sie zaczyna cos chrzanic w niedlugim czasie, ale kto wie czym to jest spowodowane, kiepska (mimo ze firmowa) instalacja, nierzetelnoscia serwisu czy wadami silnika. Wiec jednoznacznie nie mozna powiedziec co jest grane. Juz gdzies kiedys pisalem, ze sam mam fiata (uno 1,4) silnik ma natrzaskane 240 tys km (auto typowo uzytkowe nikt sie z nim nie "cacka") i nie bylo zadnych remontow ani powaznych napraw poza wymiana glowicy, ale ja szlag trafil w wyniku dosc powaznego wypadku. Fiatowskie silniki moim zdaniem sa naprawde dobre i trwale, chyba trwalsze niz cokolwiek w Fiacie.

Awatar Golas

Domyślnie

ogolnie strasznie skladna wypowiedz :damn:

Awatar wojtekwielkiew
    Auto
    Honda Civic Sport 2005

Domyślnie

Czasem widze TIRa z samochodami fiata na naczepie. Na średno 8 aut 7 to Pandy, to musi o czymś świadczyć
    Civic Sport '05 - nie rakieta, ale mój

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Akumulator to przypadłość większości nowych aut tej klasy - po prostu fabryczne są za slabe (najczęściej 32 Ah). Ja w Uno też zmieniałem rok temu baterię (wcześniej była 32 Ah) na 43 Ah. Teraz nie mam z tym problemu. W największy mróz odpala. Ale w moim przypadku to poniekąd moja wina, bo jak auto w pierwszą zimę po kupnie było jeżdżone raz na 3 tygodnie, a dioda alarmu przez ten czas ciągle mrugała i rozładowywała mi akumulator. Później w następnych latach eksploatacji nawet ładowanie nie wiele pomagało. Rok temu jak auto stalo na 15 stopniowym mrozie przez 8 godzin to już zdążył się rozładować :/ Koniec OT.
    Wracając do sedna sprawy, to jeśli chodzi o awaryjność, to Panda jest powszechnie chwalona za swoją bezawaryjność. Wg rankingów produkowana w Polsce Panda jest jednym z najmniej awaryjnych modeli Fiata. Znaczy, że Polacy mają powód do dumy
    Spalanie Fiata Pandy:
    wersja 1.1: cykl miejski/pozamiejski/mieszany: 7,2 / 4,8 / 5,7
    wersja 1,2: cykl miejski/pozamiejski/mieszany: 7,1 / 4,8 / 5,6
    wersja 1,3: cykl miejski/pozamiejski/mieszany: 5,4 / 3,7 / 4,3
    Dane z prospektu Fiata.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Awatar BABELEC
    Auto
    Seat Toledo III

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AGENT
    ... a dioda alarmu przez ten czas ciągle mrugała i rozładowywała mi akumulator...
    Chyba żartujesz. Diody prawie nie żrą prądu więc teaz o rozładowywaniu akumulatora jest po prostu śmieszna.
    Przyjmę Porsche 911 jako darowiznę. Tylko poważne oferty.

Awatar SIDO
    Auto
    Ford Focus 1.8

Domyślnie

Mało chyba komu nie podooba się Panda bo już przyzwyczailiśmy się do tego widoku zwłaszcza w większych miastach. Ogólnie wygląd i stylistyka są dobre ale raczej w tych lepszych wersjach wyposażenia. A jeśłi chdozi o to co napisał
    Cytat Zamieszczone przez Robak
    Moja kolezanka ma bananowa Pande 1.1 gaz(salonowa isnstalacja). Siorbie ten gaz jakby był na kacu. Do tego silnik po roku parcuje bardzo nie rowno dławi sie i ksztusi na niskich obrotach.
    Zgadzam sie z nim. Po pierwsze to nie warto montować instalacji gazowej w takich małych silnika bo koszty paliwa zbytnio się nam nie zwrócą zwłaszcza, że ceny gazu dochodzą do ceny benzyn, no chyba, że naprawdę dużo się jeżdzi. A jeśli chodzi o silnik z LPG to jest to prawda silnik z instalacją gazową o wiele szybciej się zużywa i czasem wydamy na naprawę silnika to co zaoszczędziliśmy na benzynie.
    Już wkrótce SEAT Ibiza Cupra będzie moja ;]

Uprawnienia umieszczania postów