Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Zobacz wyniki ankiety: Wybieram:

Głosujących
56. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Dodge Challenger

31 55.36%
  • Chevrolet Camaro

25 44.64%
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Dodge Challenger vs Chevrolet Camaro

rshmn
    Guest

Domyślnie Dodge Challenger vs Chevrolet Camaro

Dwa koncepty, porownanie nasuwa sie samo.

Odpowiadnio: HEMI 6.1 / 425 HP (Dodge) vs 6.0 / 400 HP (Camaro)

Domyślnie

wedlug mnie nie ma co porownywac. oby dwa sa poprostu zajebiste.
    ale ja osobiscie wole Dodge'a Challenger'a. Hemi rzadzi.

rshmn
    Guest

Domyślnie

Ja jestem centralnie rozbity. Nowy 'stang mi sie podobal, charger -> mniej, ale to co wypuscili teraz to przechodzi ludzkie pojecie. MOj glos na Dodge'a. Juz tlumacze dlaczego.

Jest bardziej oldskulowy -> chevy jest boski, cudny, ale pachnie minimalnie bardziej futurystycznym dizajnem, a to ten typ samochodow, ktore podswiadomie odnosimy to protopolastow. Dodge ma toczka w toczke linie szyb i slupkow. Dla mnie komunikat jest prosty: Marylin Monroe wrocila, jest 500x bardziej sexy i wszystkie rip-offy Marylin moga sie schowac. To dla mnie jak reinkarnacja symbolu seksu. To symbol sily.

Ten symbol sily to drugi powod - hemisferyczne ksztalty w silniku to wisienka na torcie, nie gloryfikuje ich cudownego wplywu, ale to silnik z dusza. Ma to cos. Parametry sa mniej istotne...

...ale skoro sa juz podane to czemu nie zrobic z nich trzeciego powodu. Jap, Dodge jest o cale 6 i cwierc procenta mocniejszy.

Na koniec - sila marki i przywiazanie do niej. Nie, dodga jeszcze nie mialem, ale to ten samochod pojawiajac sie na ekranie powodowal u mnie szybsze bicie serca. Dodge wydaje brutalne samochody, a Chevy hm... Pewnie, jest 'vette, ale jest tez Lacetti. I wlasnie o to Lacetti mi chodzi*.

* - tak, zdaje sobie sprawe z mojej motoryzacyjnej ksenofobii

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rshmn
    Chevy hm... Pewnie, jest 'vette, ale jest tez Lacetti. I wlasnie o to Lacetti mi chodzi
    Dobre porównanie - chciałbym zobaczyć w salonie Opla Lacetti obok Camaro! Jednak w moim wyborze nie kieruje się "braćmi", tylko stylem - i również Challengera stawiam jako pierwszego. Jest genialny, mocny i arogancki, jednak można nim w eleganckim stylu podjechać pod restaurację i wysiąść ubranym w garnitur... Do Camaro pasuje podkoszulek, jeansy i ciemne okulary - no i oczywiście spalony "laczek" w każdym możliwym miejscu. Poza tym stary Challenger był genialny - moje marzenie z młodszych lat, żeby postawić takiego pod domem. Był jednak stary i praktycznie w ogóle nie osiągalny. A dziś? To marzenie się spełnia - wygląda niemal tak samo, jest nowszy i... mogę go sobie kupić! Legenda i marzenia wreszcie stają się rzeczywistością...

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Dodge jest dla mnie kopią starego Challengera, a Chevy wygląda znacznie nowocześniej, toteż wybieram Camaro. Jego linia jest dużo bardziej agresywna, jak dla mnie robi lepsze wrażenie.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

Domyślnie

Oczywiście challenger. Jest boski. Ładniejszy moim zdaniem jest (przyznaję to z wielkim bulem) od mustanga. Ale dodge będzie na pewno droższy. Ale z powodu 425KM będzie konkurować z shelby gt500. Jak już będą produkowane to niecierpliwie czekam na porównanie.(może w następnej serii TG?) Chętnie bym go przygarnąl do mojego garażu

Auto
    Rower

Domyślnie

po oc porownywac auta koncepcyjne(przynajmniej Camaro)
    zdecydowanie wybieram Challengera za wyglad i klase

Awatar skibae124
    Auto
    W140

Domyślnie

Dodge Challenger nawiązuje do przesłości nieco lepiej niż Camaro. Challenger przypomina abrdzo mi przypomina starego dobrego Chargera A camaro jest troche podobny do Nissana Crossfire.
    Wg mnie Dodge Challenger, Dodge Challenger i jeszcze raz Dodge Challenger

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mustangshelby
    Oczywiście challenger. Jest boski. Ładniejszy moim zdaniem jest (przyznaję to z wielkim bulem) od mustanga
    Chyba będziesz musiał nick'a zmienić na challenger r/t! Mustang będzie musiał napewno ustąpić któremuś z tych potworów - zobaczymy za kilka lat, tylko któremu... Ford zdobył już fanów i klientów, którzy tak łatwo nie rozstaną się ze swoim ulubieńcem - szczególnie teraz, gdy jako niby odpowiedź na konkurencję, debiutuje najmocniejszy Mustang wszech czasów GT500...

Cytat Zamieszczone przez skibae124
    A camaro jest troche podobny do Nissana Crossfire
    To jest Chryler przyjacielu... Nie Nissan...

Domyślnie

Glosowalem oczywiscie na Challangera bo wg mnie jest o wiele ladniejszy i nie rowna sie tutaj z przeciwnikiem.

Uprawnienia umieszczania postów