Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: Mitsubishi ASX 1.6 MIVEC Instyle

Auto
    Renault Megane Scenic I 1.6 8V LPG

Domyślnie

Tekst o ASX a pół wątku już o Volkswagenie Ciekawy byłoby bezpośrednie porównanie Tiguana 2.0 TDI z ASXem 1.8 DID, przede wszystkim właśnie w kwestii silników.
    www.i-moto.pl - moje spojrzenie na motoryzację

"Pojawił się wujek (albo dziadek) z Niemiec i widząc utrapienie młodego mężczyzny podarował mu swojego Golfa (nie bity, jeżdżony tylko w parzyste dni słoneczne). Młodzieniec nie potrafił powstrzymać łez, w końcu wygrał życie. Dziś dumnie spogląda na świat i pewnym krokiem codzienne zmierza do parkingu."

Auto
    mondeo '14, golf gti 35 dsg '12 byl passat 1.8 tsi '10

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez genesis Zobacz posta
    Otóż to. TDI na CR bolączek większych nie ma, a w TSI 1.4 160km byly problemy z napinaczem łańcucha rozrządu, ale z tego co wiem już jest to przekonstruowane.
    niestety w 1.8 tsi i 2.0 tsi również.

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

w 1,2 tsi również niestety

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dżony Zobacz posta
    podsumowanie o drugiej albo nawet trzeciej linii jest dość obrazowe
    Wyniki sprzedaży SUV-ów w Polsce po pierwszych czterech miesiącach 2012 roku (wybrane modele):

Nissan Qashqai - 2732 szt. (z czego przykładowo 907 szt. w marcu)!
    Dacia Duster - 2101 szt. (z czego przykładowo 821 szt. w marcu)
    ...
    ...
    Hyundai ix35 - 1688 szt.
    Kia Sportage - 1569 szt.
    ...
    ...
    Nissan Juke -933 szt.
    Mitsubishi ASX - 821 szt.
    Skoda Yeti - 766 szt.
    VW Tiguan - 675 szt.
    Toyota RAV4 - 556 szt.
    Mitsubishi Outlander - 261 szt.
    Ford Kuga - 193 szt.
    Renault Koleos - 128 szt.

Widać chyba jasno, kto rządzi w tej klasie aut...

Awatar genesis
    Auto
    Tiggy MY 2009

Domyślnie

Chyba co rządzi - cena.
    DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

no chyba nie do końca cena - w końcu Qashqai kosztuje tyle co ASX, podobnie Yeti, której sprzedaż w Polsce jest słaba
    DUSTER faktycznie wygrywa ceną, ale nie tylko - ma dobra opinię, moim zdaniem nawet nieco na wyrost
    a Nissan cały czas wygrywa tym, że był pierwszy w klasie crossover'ów i ma dobrą opinię, historię.

Mnie bardziej dziwi aż tak wysoko sprzedaż koreańczyków, ani tańsze, ani lepsze - Sportage nadrabia wyglądem, ale ix35...?

I bardzo ciekawie wygląda sprzedaż Juke'a - zauważcie, że więcej niż ASX - a wydawałoby się, że to takie małe, przepłacone gówien...o - widać Polacy mają jednak fantazję

I żeby nie było, drugi raz raczej bym nie kupił Yeti...chyba, że wyeliminowaliby felery...

Awatar genesis
    Auto
    Tiggy MY 2009

Domyślnie

QQ na rynku już ma ugruntowaną pozycję, asx dopiero zaczął. Przecież nie jest tak, że tylko jeden, dwa czynniki decydują. Ludzie różne auta wybierają, ale fakt jest taki, że w tym segmencie cena zakupu jest moim zdaniem szczególnie ważna, bo i różnice potrafią być spore. Byle napęd na 4 koła to 10k różnicy i już się rozchodzi jak importerzy skonfigurują cenniki.
    DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez adamstra Zobacz posta
    Mnie bardziej dziwi aż tak wysoko sprzedaż koreańczyków, ani tańsze, ani lepsze - Sportage nadrabia wyglądem, ale ix35...?
    Wnetrze mają troche ładniejsze od Quashqayaya. Z zewnatrz tez możńa dyskutować czy aby ix 35 nie jest ładniejszy. Sportage jest trochę tańszy i najbardziej popularna jest wersja 2WD. Wydaje mi się, że Yeti byłoby hitem gdyby nie mały bagaznik i dostępny napęd na 4 koła w wersji 1,4 TSI (był by to najbardziej optymalny napęd moim zdaniem). ASX natomiast nie jest tani, ładny a do tego ma niewielki bagaznik. Jedynie droższe wersje są konkurencyjne. Wolałbym takiego miśką z dieslem i napędem na 4 łapy niż Koreańczyki lub Yetiego. Chcąc natomiast benzyniaka z napedem na 4 koła nie mam czego u Mitsubishi szukać.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Tyle że QQ to de facto dwa w jednym, bo mamy zwykłą wersję - konkurenta ASX i wersję +2 - konkurenta Outlandera i spółki. Albo należy rozdzielić te modele, albo połączyć sprzedaż ASX i Outlandera.
    Na Juke'a bym nie patrzył, bo zapewne sprzedają się modele 1.6 N/A i ew. 1.5 dCi, których cena nie przekracza cen aut segmentu B. Jednakże wysoka sprzedaż ix35 jest dla mnie potężnym zaskoczeniem, a bardziej fakt, że europejscy i japońscy konkurenci sprzedają się gorzej.

Auto
    VW Tiguan / Mitsubishi ASX

Domyślnie

Panowie... Miałem Qashqaia, potem kupiłem Tiguana a teraz dla żony ASX a. I jako osoba która miała te pojazdy mogę od siebie powiedzieć tak : Jakość i wykonanie oraz prowadzenie bezapelacyjnie wygrywa tu Tiguan . Na drugim miejscu daję ASX a trzeci QQ. ASX bardzo mi się podoba wizualnie jednakże Tiguan bije go na głowę praktycznie wszystkim. Jak ktoś tu już wspomniał to grupa wyżej . Jeżeli chodzi o usterkowość silników TSI oraz TDI. Tak można o tym przeczytać tu i tam ale weżmy pod uwagę fakt, że tych silników się sprzedaje w milionach więc i statystycznie będzie więcej słychać o jakiejś tam awarii. Nissan sprzeda silników powiedzmy 2,0 w ilości 100 000 a grupa VW 1000 000 więc widzicie sami. Ponadto silniki TSI od kilku lat rok w rok dostają nagrody silnika roku. Dla mnie TSI to bardzo dobry silnik tylko trzeba się umieć z nim obchodzić i dlatego żona jeżdzi ASX em z niskossakiem a nie Yeti z TSI gdyż jeżdżąc z TSI trzeba o niego dbać - wiadomo turbina itp więc nie wolno od razu po dłuższej szybkiej jeżdzie wyłączać itp itd .... W tym wypadku ASX z benzyniakiem jest "odpowiedniejszy".

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów