Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Dacia Sandero 1.2 16v LPG Black Line

Domyślnie Dacia Sandero 1.2 16v LPG Black Line

"Związek Dacii z Renault ma się coraz lepiej. W walce mieszczuchów Sandero stawia czoło bestsellerom rynku. Przy galopujących cenach benzyny opcjonalna fabryczna instalacja gazowa jest coraz chętniej wybierana. Sprawdźmy, czy warto zainwestować w Dacię Sandero 1.2 16v z instalacją LPG" - Przemysław Szymański w teście Dacii Sandero 1.2 16v LPG Black Line pt. Dużo za niewiele.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Z silnikiem 1,6 zużycie gazu na pewno wzrosłoby do ok 9-10 l/100. Gdzies czytałem, że Dacia nie pozwala na serwisowanie insalacji gazowej poza ASO. Czy to prawda? JEsli tak to włąsciwie chyba wolałbym kupić tą wersję silnikową bez LPG. Oprócz tego, że LPG kosztuje tu 3900zł zamiast ok. 2500-2800 (tak strzelam troche z ceną isntalacji) to pewnie trzebaby na jej serwisowanie dołozyć trochę więcej z uwagi na obsługę w ASO.
    Z drugiej strony biorąc tą wersję np. w leasing mamy od razu auto z gwarancją fabryczną, które mało kosztuje i jeszcze pali za niewiele. Koszt leasingu nie byłby tak uciązliwy jak w aucie bez gazu.

Szkoda, ze do testów jest conieco nieaktualna konfiguracja. Story z LPG w standardzie nie oferuje takich rzeczy jak dzielone oparcie (niedostępne) i klima (w pakiecie za 1800) a kosztuje wtedy 38 tys ( 40 tys-doposażona w klimę). Z kolei 42 tys. za Blackline z 1,6 LPG to kwota pozwalająca na Stepwaya (Stepway po doposażeniu w klime kosztuje 45 ale ma juz metalik który winduje cenę blackline do 44 tys.).

Edit: Jest jeszcze jeden dziwnie wyglądający opis pod zdjęciem: klika "przydatniejszych" schowków. Moza użyć stwierdzenia bardziej lub mniej przydatnych, ale trzebaby zestawić to z tym mniej przydatnym. Na zasadzie porównania. Ale słowo "przydatny" samo w sobie nie wymaga stopniowania. W związku z tym "przydatniejszych" oprócz tego, że stylistycznie bardzo wątpliwe, to jeszcze błędnie użyte.

Domyślnie

Schowki poprawione.

Co do nieaktualnej oferty - też byłem zdziwiony, bo auto użyczono nam w połowie kwietnia, a jak się okazuje już w marcu nie było tego auta w ofercie:
    http://www.dacia.pl/media/sandero/at...4/AM11_SAN.PDF

Awatar rafek
    Auto
    Laguna

Domyślnie

Black Line... a będzie Black Series ? jak się ma 40 tysięcy i chce koniecznie coś nowego, to czemu nie. chociaż wykończenie wnętrza delikatnie mówiąc, nie powala..

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Patrząc od strony praktycznej, jeżeli ktoś po prostu potrzebuje samochód do przemieszania się, tani w utrzymaniu i w zakupie, no to jest jak znalazł, bo za tą kwotę można jedynie ustrzelić segment A, a Sandero to przerośnięty segment B. Jeżeli ktoś jeździ tylko po mieście to 1.2 jest wystarczający, a jeżeli z z rodziną na wakacje, to myślę że ten 1.6 to strzał w dziesiątkę. Co do ergonomii to jest dla mnie ok, dużo lepsza niż u trojaczków z VAG i trojaczków z Kolina.

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

moment 103 Nm zamiast 103 Nm
    Nieprzyjemny błąd.
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

8l LPG x 2,85zł = 100km za 23 złote. Taniej niż pociągiem czy autobusem Auto niczym nie porywa, ale dla studenta czy kogoś dojeżdżającego do pracy super sprawa

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

U mnie gaz nawet tańszy, ale podróż pociągiem wychodzi mniej więcej tak samo, ale wiadomo samochodem wygodniej. Chociaż nie wiem czy w tym przypadku. Skoro silnikowi brakuje dynamiki to musi być niezła męczarnia aby w miarę żwawo nim się poruszać. Szczególnie po naszych drogach, gdzie dla większości kierowców będziesz zawalidrogą, nawet poruszając się z przepisową prędkością.

Mimo wszystko nie powiem, fajne autko. Byłoby idealne dla mnie. Z zewnątrz wygląda jakby był o wiele droższy (czyt. całkiem ładny), wnętrze nie jest tragiczne, niewiele pali (szczególnie z LPG), cena wyjściowa bardzo korzystna. Szczerze mówiąc przy tej kwocie już bym się raczej zastanawiał nad autem nowym, a taką Dacią na pewno przynajmniej bym się zainteresował. Stepway to dla mnie przerost formy nad treścią, ale zwykłe Sandero to już co innego.
    Red. Przemek napisał o brakach w ergonomii, które są już od dawna znane. Sądzę, że po zrobieniu ileś tam km kierowca do tego przywyknie, a takie zastosowano rozwiązania ze względu na koszty. Z tanich marek jedynie jeszcze Chevrolet mnie interesuje, ale Cruze chyba jest trochę droższy. Także tańszego kompakta ciężko znaleźć. Mimo wszystko mało widzę na ulicach Sandero, a szkoda.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Z ta ergonomia to jest tak, że własciwie o ile nie przeszkadza ona w niewygodnej pozycji za kierownicą, czy nie wplywa zle na koncentrację to wszelkie roziwązania są równie dobre. Zeby być lepiej zrozumianym:np sterowanie szybami. W Lanosie miałem przyciski na srodku przy ręcznym. W peugeocie 106 też sa na srodku. Ostatnio przesiadłem się do Peugeota 306 tam sa na drzwiach. Powiem szczerze, że to jest mniej wygodne rozwiązanie. Jak jade i zmieniam biegi i tak mam prawa rękę opuszczoną przy drązku i jak mam opuscic szybę to jes tpodobny ruch własciwie. Natomiast jak mam opuscc za pomoca przycisku na drzwiach to odrywam rękę lewą która na kierownicy jest 100 proc czasu. Jezeli ktoś ocenia umiejcowienie przycisków w miejscu innym niz na drzwiach jako gorsze to się z nim nie mogę zgodzić.
    @Szakal Stepway wyglada na jeszcze drozszy niz jest w rzeczywistości. Mozna zaryzykować stwierdzenie, że Stepway jest crossoverem i w sumie godnym przeciwnikiem dla przednionapędowej wersji SX4 lub Kii Soul.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Bo stepway jest fajowy.
    Tańsza alternatywa dla SUV'ów z napędem na przód, atrakcyjny wygląd + równie duży prześwit.
    A sterowanie szybami z konsoli środkowej jest IMO znacznie wygodniejsze niż z drzwi, dziwne, że poza paroma francuzami i mercedesami się nie przyjeło.
    Co do samego Sandero to moja ocena zależy od tego do której klasy je przyporządkujemy, jako kompakt jest bezkonkurencyjną oferta, jako wyrośnięty przedstawiciel segmentu B już nie, nawet cenowo biorąc pod uwagę ostatnią ofensywę koreańczyków które kosztują podobnie a jednak sprawiają lepsze wrażenie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów