Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Dacia Sandero 1.2 16v LPG Black Line

Auto
    Renault Megane Scenic I 1.6 8V LPG

Domyślnie

Wg mnie Sandero w takiej konfiguracji nie ma sobie równych jeśli chodzi o koszty. 1.2 16V z gazem wystarcza w zupełności. Każdy gdyby miał możliwość, chciałby nie patrzeć na kasę i jeździć jakimś wielkim V8 lub mocarną turbobenzyną (ja na pewno). Ale polska rzeczywistość nie jest taka kolorowa, w moim przypadku widać po aucie jakie mam w profilu
    www.i-moto.pl - moje spojrzenie na motoryzację

"Pojawił się wujek (albo dziadek) z Niemiec i widząc utrapienie młodego mężczyzny podarował mu swojego Golfa (nie bity, jeżdżony tylko w parzyste dni słoneczne). Młodzieniec nie potrafił powstrzymać łez, w końcu wygrał życie. Dziś dumnie spogląda na świat i pewnym krokiem codzienne zmierza do parkingu."

były redaktor autoGALERII Awatar wombatspecial
    Auto
    A to różnie bywa...

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Schowki poprawione.

Co do nieaktualnej oferty - też byłem zdziwiony, bo auto użyczono nam w połowie kwietnia, a jak się okazuje już w marcu nie było tego auta w ofercie:
    http://www.dacia.pl/media/sandero/at...4/AM11_SAN.PDF
    Często tak się zdarza i to w przypadku różnych marek. Też miałem zagwozdkę z tym autem :-)

Awatar woytass
    Auto
    E87

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dżony Zobacz posta
    Co do samego Sandero to moja ocena zależy od tego do której klasy je przyporządkujemy, jako kompakt jest bezkonkurencyjną oferta, jako wyrośnięty przedstawiciel segmentu B już nie, nawet cenowo biorąc pod uwagę ostatnią ofensywę koreańczyków które kosztują podobnie a jednak sprawiają lepsze wrażenie.
    Miałem "przyjemność" użytkowania tego samochodu przez parę dni na wakacjach na Majorce...

...samochód bardzo, ale to bardzo słaby. W środku może i sporo miejsca jak na segment B, ale plastiki jak w samochodach sprzed 10 lat, sporo z nich mimo niewielkiego przebiegu trzeszczała na przecież niezłych hiszpańskich drogach. Po za tym tragiczna skrzynia biegów, która z precyzją ma tyle wspólnego co przeciętny polak z kawiorem. Do tego (jeździliśmy wersją benz. 1.6 MPI) bardzo duże zużycie paliwa - średnia wyszła ok 9l/100km. A praktycznie 100% przelotu to była trasa.

Wg. mnie samochód zupełnie nie wart takich pieniędzy. I to niezależnie od tego czy zaliczymy go do segmentu B czy C. Wiem że bezpośrednia konkurencja jest ciut droższa, ale różnica między Dacią a np. Oplem Corsą to przepaść.
    Jak wypożyczałem ten samochód to nawet byłem zadowolony że będę miał okazję się przejechać tym nowym tworem. Po paru dniach żałowałem że nie wziąłem czegoś cywilizowanego.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

No ale przynajmniej Ci się nie zepsuł.
    Ja wypożyczałem Octavię TDI i po paru dniach trzeba ją było wymienić z powodu awarii na Golfa IV 1.6 który palił podobnie do tego Sandero.
    Ty się przesiadłeś z 1-er ale wątpię, że jak ktoś się przesiądzie np. z Golfa IV czy Astry II do takiej Dacii poczuł różnicę na niekorzyść, no może poza jakością materiałów.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Wiadomo adrenaliny ci w krwi takie auto nie naprodukuje, ale traktując zakup czysto ekonomicznie ma to auto sens. Powiedzmy na dojazdy do pracy, uczelni gdzie liczy sie tylko bezawaryjne dotłuczenie sie do celu jak najmniejszym kosztem samochód ideał.
    Ostatnio edytowane przez joker5513 ; 06-06-2012 o 12:06

Awatar woytass
    Auto
    E87

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dżony Zobacz posta
    Ty się przesiadłeś z 1-er ale wątpię, że jak ktoś się przesiądzie np. z Golfa IV czy Astry II do takiej Dacii poczuł różnicę na niekorzyść, no może poza jakością materiałów.
    To nie tylko jakość materiałów, ale i ich spasowania, cały układ kierowniczy, zawieszenie czy wspomniana już skrzynia biegów. Myślę że mimo wieku Golf IV czy Astra II to dużo wyższa liga.

Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    Wiadomo adrenaliny ci w krwi takie auto nie naprodukuje, ale traktując zakup czysto ekonomicznie ma to auto sens. Powiedzmy na dojazdy do pracy, uczelni gdzie liczy sie tylko bezawaryjne dotłuczenie sie do celu jak najmniejszym kosztem samochód ideał.
    Jasne że nie o emocje za kółkiem tu chodzi. Ale biorąc pod uwagę cenę (ok.40tyś zł) i to co można za to kupić (Corsa/Polo jak nie nowe to prawie nowe) to ten samochód powinien kosztować max 30-34 tyś zł. Choć ja i tyle bym za ten samochód nie dał...

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez woytass Zobacz posta
    Miałem "przyjemność" użytkowania tego samochodu przez parę dni na wakacjach na Majorce... (..) Jak wypożyczałem ten samochód .
    Myślisz, że jak się traktuje auta wypożyczone? Jak w ciągu miesiąca kilka razy zmienia sie kierowca, a więc inne nawyki, inne traktowanie auta itd. itp.
    Jak samochód zrobiony jest z tanich materiałów czyli np. Dacia to już w ogóle widać zwiększone zużycie w porównaniu z egzemplarzem jeźdzonym przez jedną osobę. Naprawdę nie wydawałbym opinii na podstawie przejaźdzki wypożyczonym autem.
    Mój brat jak był 2 tygodnie w Grecji 2 lata temu to też był zmuszczony jeździć trzema samochodami.
    Pierwszy Fiat Punto mk2 pojeździł jeden dzień, na drugi dzień już nie chciał się uruchomić. Dali mu drugi Opel Corsa C, miał go kilka dni, padła skrzynia biegów. Trzecie auto to było Renault Megane mk1 po fl czyli dostał starocie, ale wytrzymał do końca ich pobytu. Ciężko powiedzieć, żeby to były złe auta. Szczególnie Punciak. No, ale to są egzemplarze z wypożyczalni więc niespecjalnie się o nie dba. Chociaż jeśli dobra firma to powinna zadbać aby chociaż te samochody były na chodzie, ale w Grecji szczególnie o to cięzko.
    Także przejdź się do salonu Dacii, przejedź Sandero na jeździe próbnej i się możesz zdziwić. Zaraz napiszesz, że to auto nowe, ale jeźdzone przez jedną osobę raczej nie powinno się w takim stopniu zużyć przez wiele tysięcy km.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

To trochę jak z autami jeżdoznymi na eLce. W każdym egzemplarzu inaczej łapie sprzegło. Wybieranie biegów także moze być pogorszone przez nieodpowiednie traktowanie.

Jak to była wersja Sandero? Blackline? Laureate, Story czy np. Arctica (już nie oferowana)? Jaki to auto miało przebieg?

Awatar woytass
    Auto
    E87

Domyślnie

Zgadzam się że samochód po 10 kierowcach to nie to samo co samochód po dwóch. Ale generalnie samochody wypożyczam w lepszych/droższych/markowych wypożyczalniach i nigdy mi się jeszcze nie zdażyło dostać auta "zajeżdzonego". Tak samo było i z tym egzemplarzem (miał może kilkanaście tyś przebiegu). Jego wady które wymieniłem nie wynikały ze zbyt intensywnej eksploatacji tylko z jego charakteru i konstrukcji. I to właśnie utwierdza mnie w przekonaniu że jest to kiepska konstrukcja (szczególnie za takie pieniądze). Byłby to dobry samochód, ale na standardy końcówki lat 90-tych.

Ryjas - nie pamiętam jaka to była wersja...

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

A jezdziłeś np. Fabią za 35-40 tys? Cudów za te pieniadze nie nalezy oczekiwac. Na mnie kiepskie wrazenie zrobiło np. Clio III kiedy nim pierwszy raz się przejechałem (wersja Alize bodajze z silnikiem 1,4) Ale jak zasiadłem w konkurencji to nie czułem specjalnej róznicy. Chcę wiedzieć czy przypadkiem nie porównujesz nowego Sandero do jakiegos dwu-trzyletniego auta, które pierwotnie kosztowało np 50 tys. Dwu- trzyletnie Sandero kosztuje ok. 25 tys. wiec wiemy z jakim produktem mamy tutaj do czynienia

Wiadomo, że Sandero to auto dla mniej wymagających kierowców. No i duże znaczenie w odbiorze ma tu wersja. Do nie dawna do wyboru była wersja Acces, Arctica i Laureate. Tylko ten ostatni zapewniał jakikolwiek poziom. W tej chwili Story to już nie to samo co Acces czy arctica ale tez nie to samo co Black Line który z kolei jest lepszy niż zwykły Laureate. Tapicerka w tych autach jest rózna i robi rózne wrazenie.
    Generalnie nie widzę specjalnych słów krytyki wsród testerów tych aut, wiec dziwi mnie trochę twoja opinia.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów