Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Fiat Grande Punto Sport

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie Fiat Grande Punto Sport

Tak trochę głupio samemu sobie robić zdjęcia, więc poprosiłem kolegów, którzy zapewniali, że mają super sprzęt za grubo ponad 100 tyś zł. Ale niestety okazało się, że jakość tych zdjęć jest raczej słaba. Wrzucam po prostu co mi przysłali koledzy, a za jakość nie odpowiadam.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	640.jpg
Wyświetleń:	419
Rozmiar:	195.5 KB
ID:	4437

Krótko o samochodzie:

Rok produkcji: 2006
    Pierwsza rejestracja: 08.2007

Jak go zobaczyłem na placu, to wiedziałem że go kupię...
    Jest to wersja wyposażenia Sport (a nie pakiet sport do wersji Dynamic) i jak widać na zdjęciu jest ognisto czerwony. Mam go od nowości i sprawuje się normalnie, oprócz typowych bolączek wieku dziecięcego tego modelu. Samochód (odpukać w niemalowane) nie miał jeszcze wypadku ani stłuczki.

Odnośnie spalania, to przy normalnej jeździe: trasa 6.2-6.4 (w zależności od ruchu, 6.8-7.0 pełen wycisk), miasto 7.5-8.0 (w zależności od miasta i ruchu), autostrada 6.8, a średnie to 6.9-7.2 litrów na 100 km.

Co prawda jego kariera już powoli zbliża się ku końcowi, nie wykluczam kolejnego Fiata, ale przede wszystkim musi mieć sporo więcej mocy i sporo większe gabaryty.

Silnik: 1.4 S-Jet 16V 95 KM
    Skrzynia: (jedyna dostępna do tego silnika) manual 6 biegów
    Przebieg: 50 tyś km
    Ostatnio edytowane przez test1uci ; 05-06-2012 o 19:21

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

W porządku, ale gdzie masz te zdjęcia? Póki co widzę fotę jak z radaru. :P
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Awatar QbaKuba
    Auto
    Fabia 1.4

Domyślnie

You made my day, Reno Sport! A raczej noc
    Co by OT nie robić, będziesz sprzedawać to daj znać, samochód jest w ojczyźnie czy poza granicami? GP zawsze bardzo mi się podobało, szczególnie wersja Sport Gratulacje.
    Nadal nie moge przestać się śmiać z tego nade mna...

Awatar Xerox
    Auto
    francuskie, amerykańskie, włoskie

Domyślnie

test1uci, mnie sie GP podoba z tylu, nie zrobili Ci koledzy czasem tez takiego? Te z przodu to juz sa raczej oklepane, od lat zawsze ten sam profil, takie samo ujecie, mogliby sie postarac bardziej...

Wrzuc wiecej fotek (niekoniecznie od kolegow)!

Jak cos wiekszego i mocniejszego z Fiata to proponuje Freemont 3.6V6 4x4

Awatar dżony
    Auto
    Mitsubishi Space Star

Domyślnie

A kiedy zamierzasz go sprzedawać i za ile?
    pytam bo dziadek szuka samochodu dla siebie i GP jest jednym z faworytów.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Gratki fajnego auta.

Sam też zanim nabyłem Clio miałem jechac do Krakowa po GP 1.4 TJet. Daj jakieś foty swojego autorstwa, bo straż wiejska, mimo że kupuje sprzęt za miliony, jakością nie grzeszy
    jak osiągi i elestycznośc silnika? Musisz go wysoko kręcić czy daje radę przy 2-3tys? Zazdroszczę Ci na pewno 6 stopniowej skrzyni (w moim baaardzo by sie przydała)

Jak planujesz zmieniac to pozostań przy GP ale wybierz 1.4 TJet Na brak mocy w tak lekkim aucie narzekać nie będziesz...

Awatar test1uci
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Renault Sport Zobacz posta
    W porządku, ale gdzie masz te zdjęcia? Póki co widzę fotę jak z radaru. :P
    Bingo!
    Cytat Zamieszczone przez QbaKuba Zobacz posta
    będziesz sprzedawać to daj znać, samochód jest w ojczyźnie czy poza granicami?
    Samochód na razie w Polsce, jak będę szukał kupca to najpierw wrzucę ogłoszenie na forum.
    Cytat Zamieszczone przez Xerox Zobacz posta
    test1uci, mnie sie GP podoba z tylu, nie zrobili Ci koledzy czasem tez takiego? Te z przodu to juz sa raczej oklepane, od lat zawsze ten sam profil, takie samo ujecie, mogliby sie postarac bardziej...

Wrzuc wiecej fotek (niekoniecznie od kolegow)!

Jak cos wiekszego i mocniejszego z Fiata to proponuje Freemont 3.6V6 4x4
    Sporo jeżdżę motocyklem i na szczęście w plecy jeszcze nie dostałem.
    Nie wrzucałem więcej fotek, ponieważ auto jest w 100% seria, z opcji ma tylko dzieloną tylną 3 osobową kanapę, org. śruby zabezpieczające do felg, org. matę bagażnika, bak zamykany na org. kluczyk i org. alarm w kluczyku. To nie premium że każdy model skrojony na miarę. W internecie jest pełno fotek czerwonego sporta z manualną klimą, szaro-czarną tapicerką oraz felgami z "rozdwojonymi ramionami". Mój się niczym od nich nie różni. Na tamten czas, to był jedyny oferowany silnik benzynowy, a prędkościomierz wyskalowany do 220 a nie 240 km/h.
    Co do następcy, to dokładnie Twoją propozycję w chwili obecnej najbardziej biorę pod uwagę i mam nadzieję, że już niedługo pojawi się 9-biegowa skrzynia od ZF. Tylko żonę musiał bym przekonać, bo jej się z zewnątrz nie bardzo podoba... W chwili obecnej to ciekawa propozycja, bo tegoroczny kosztuje 120, więc na wyprzedaży 15% do 100 tyś zejdą na bank + zimówki 19'' + dywaniki + alarm w kluczyku + promocyjne ubezpieczenie i można ofertę przemyśleć :-)
    Cytat Zamieszczone przez Dżony Zobacz posta
    A kiedy zamierzasz go sprzedawać i za ile?
    pytam bo dziadek szuka samochodu dla siebie i GP jest jednym z faworytów.
    Za około dwa lata, więc jeszcze sporo czasu, ale z drugiej strony, jak pomyślę ile już go mam, to się zastanawiam kiedy ten czas tak minął!
    Co do sprzedaży, to w czasach sprowadzanych padak, nie liczę na wysoką wartość rynkową. Jeżeli nie będę zadowolony z ceny pojazdu, to wolę już sprzedać gdzieś w rodzinie taniej, niż oddać obcemu za bezcen ;-)
    Cytat Zamieszczone przez joker5513 Zobacz posta
    jak osiągi i elestycznośc silnika? Musisz go wysoko kręcić czy daje radę przy 2-3tys? Zazdroszczę Ci na pewno 6 stopniowej skrzyni (w moim baaardzo by sie przydała)

Jak planujesz zmieniac to pozostań przy GP ale wybierz 1.4 TJet Na brak mocy w tak lekkim aucie narzekać nie będziesz...
    Subiektywnie osiągi są słabe. Winna jest mapa paliwa (zbyt liniowo oddawana moc) i bardzo długie biegi (mimo 6 przełożeń!). Tym samochodem trzeba nauczyć się jeździć, znać kruczki, bo ma sporo tajemnic i kiedyś pewnie poświęcę trochę czasu na opisanie wszystkich przeze mnie odkrytych :-)
    Kolejne usportowione Punto odpada. Ten samochód kompletnie nie nadaje się jako auto rodzinne, z bardzo wielu istotnych powodów. To autko dla singla i etatowej dziewczyny na weekend pod namiot... czy coś w tym stylu.

Awatar test1uci
    Auto

Domyślnie

Przyszedł czas na rozstanie z Grande Punto. Fiat poszedł dalej do rodziny. Przez cały czas świetnie się sprawował i nigdy mnie nie zawiódł. Jeżeli ktoś będzie miał możliwość zakupu z pewnego źródła, to zawsze będę go polecał.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	punto1.JPG
Wyświetleń:	1264
Rozmiar:	41.0 KB
ID:	5897Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	punto2.JPG
Wyświetleń:	1316
Rozmiar:	41.2 KB
ID:	5898
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Co teraz czekasz na 500X :P

Awatar test1uci
    Auto

Domyślnie

Następną zmianę auta planuję dopiero za 4 lata, ale patrząc po Renegade, 500X raczej nie wchodzi w grę - będę chciał jednak coś większego :-)
    Historia: Fiat Tipo S 1.4 8V '95 -> Renault Laguna Grandtour RN 1.8 8V '96 -> Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V '06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów