Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Toyota Avensis Wagon 2.0 Multidrive S Prestige FL

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie Toyota Avensis Wagon 2.0 Multidrive S Prestige FL

"Flagowa Toyota klasy średniej została niedawno poddana niewielkiej modernizacji. Zmiany objęły wnętrze, zderzaki, światła, pokrywę silnika i błotniki, a także sposób zestrojenia układu jezdnego oraz kierowniczego. Paleta układów napędowych pozostała natomiast taka sama." - Jakub Sandecki w teście Toyoty Avensis Wagon 2.0 Multidrive S Prestige FL pt. Ulepszony średniak.

PS. Zapraszam do komentowania

Domyślnie

mam takie pytanie, może trochę głupie, ale do czego służą manetki zmiany biegów na kierownicy (+ i -) w połączeniu z tą bezstopniową skrzynią? jak to działa?

Awatar tomek321
    Auto
    Opel Astra H 1.6 TP

Domyślnie

Pewnie tak samo jak Multitronic w Audi. Biegi sa symulowane, jak to dziala dokladnie niestety ci nie powiem. Skrzynia po prostu udaje jakas ilosc biegow.

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

Komputer wymyśla biegi przypisując im konkretny zakres obrotów - to tak w dużym uproszczeniu.

Test wybitnie nudny. Avensis wygląda dużo lepiej po tym liftingu, teraz prezentuje się naprawdę dobrze, szczególnie patrząc na poprzednika. Natomiast testowa konfiguracja to raczej egzotyk w raju diesli
    #drivetastefully

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Toyota reklamuje ten samochód jako nową jakość w klasie premium i ten test wybitnie pokazuje, że marketingowcy trochę za bardzo odlecieli.
    Jednak też w reklamach się chwali, że większość ich aut ciągle jeździ i tutaj to jest prawda. Stare dobre Toyoty ciężko jest zajeździć.
    Przeciętniak tak jak napisał Vincentus w teście. Kombi dobrze wygląda, ale sedan wg mnie na żywo nadal sprawia wrażenie ociężałego, bezkształtnego, brzydkiego klocka. Stylistycznie to nawet wnętrze Passata wygląda lepiej. Nie wiem jak z awaryjnością nowych Toyot, ale na poprzedniego Avensisa dużo ludzi narzeka, a to jak dla mnie jedyny argument aby wybrać właśnie Avensisa, a nie o wiele ładniejszego 508 czy Latitude. Ogólnie podejrzewam,że większość ludzi też wybiera Avensisa z tego powodu, a nie bo jest piękny czy tani. Szczególnie to drugie.
    Do skrzyni bezstopniowych nie jest przekonany. Szczególnie po przejażdżce A4 z Multitronicem. Nie dość, że awaryjne, to jeszcze nie zapewniającej komfortowej i cichej podróży. Szarpie, jest głośna. Wiem, że to nie to samo co u Toyoty, ale takie doświadczenie skutecznie mnie odstraszyło od takich przekładni.
    Ostatnio edytowane przez Szakal ; 16-06-2012 o 16:41

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Szakal to nie el jest autorem testu
    Szkoda, że Avensis w końcu zaczął się jakoś prowadzić
    w poprzedniej generacji lubiłem właśnie to, że był podobnie jak Citroen C5 takim bezkompromisowym nastawionym na komfort pluszakiem, bez żadnych sportowych aspiracji.
    Coraz mniej jest takich aut niestety
    To i tak mój ulubiony japoński przedstawiciel klasy średniej, może nie patrzy się na niego tak przyjemnie jak na Accorda czy 6 ale jest przestronniejszy i nie widać we wnętrzu "japońskiej tandety".

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Fakt, zawsze mi się myli. Chyba to Vincentus, a nie el_. Za pomyłkę przepraszam.

Superb jest jeszcze bardziej przestronny, a prezentuje się o wiele lepiej. No, ale to kwestia indywidualna.
    Fakt, że poprzedni Avensis jest bardzo wygodny. Tylko to, że się jakąś auto lepiej prowadzi nie znaczy, że musi odrazu być niewygodny.

Dwa Jakuby.
    Vincentus = Jakub Sandecki
    el = Jakub Krępa

*Dj*
    Ostatnio edytowane przez Dj Brabus ; 21-06-2012 o 16:13

Auto
    Najlepszym

Domyślnie

Lubie japońskie auta, ale nie nawidze w nich tej rzeczy, którą przytoczył autor że nie można "uszyć" podczas podczas konfigurowania, tak jak w Vw czy Opla. Kompletnie bez sensu.

Awatar okol
    Auto
    mjenki i konfotofy

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dżony Zobacz posta
    Szkoda, że Avensis w końcu zaczął się jakoś prowadzić
    w poprzedniej generacji lubiłem właśnie to, że był podobnie jak Citroen C5 takim bezkompromisowym nastawionym na komfort pluszakiem, bez żadnych sportowych aspiracji.
    Coraz mniej jest takich aut niestety
    kurde... po przeczytaniu tego fragmentu o zawieszeniu wpadlem na forum zeby napisac co mysle... ale widze ze mnie uprzedziles... Nawet o c5-tce chcialem wspomniec.
    No i tak... obok c5-ki byl to jedyny samochod tej klasy (ktorym jezdzilem), ktory nie silil sie na ekhem... sport, a stawial raczej na wygode. Jechalo sie w miare miekko, cicho, ale wciaz jednak wystarczajaco precyzyjnie i z czuciem drogi...

Ja sie pytam... Gdzie sie podzialy miekkie samochody? Laguna deska, 508 tez juz nie plynie... co dalej? i c5 popsuja w nastepnej generacji?
    Nie wierze, ze 90% ludzi szuka samochodu do scigania sie...

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Niedługo Rolls będzie opracowywał nowe modele na Nurburgring'u albo Sebring Jakieś szaleństwo się zrobiło z tym pseudo sportem. James May miał rację mimo że mówił o sportowych raczej autach.
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów