Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 42 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 418

Wątek: 2012 Skoda Rapid

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Lay'S Zobacz posta
    A wiesz jakie koszty wyniosłaby taka operacja? W przypadku auta masowego to nieopłacalne..
    Wydaje mi się że wcale nie takie duże. Na pewno niższe niż w przypadku np jednego modelu w 2 wersjach nadwoziowych, gdzie przykładowo combi ma ciut inne drzwi tylne niż sedan.
    No replacement for displacement

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kojek Zobacz posta
    a może po prostu zrobią taki myk jak w Superbie??:>
    O, to byłby ciekawy pomysł. Poza tym po filmiku i ujęciu bagażnika stwierdzam, że to raczej nie może być klasyczny sedan...

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

Jak dla mnie optymalna by była sytuacja w której Skoda jest klasycznym sedanem (to Skoda - i tak się będzie sprzedawać), a Seat kusiłby odrobinę praktyczniejszym nadwoziem...

Newsman forum Awatar Lay'S

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Abaddon Zobacz posta
    Wydaje mi się że wcale nie takie duże. Na pewno niższe niż w przypadku np jednego modelu w 2 wersjach nadwoziowych, gdzie przykładowo combi ma ciut inne drzwi tylne niż sedan.
    Ale kombi ma dodatkowo inny kształt nadwozia i więcej szklanej powierzchni

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Wg auto.cz Rapid europejski to liftback a chiński to sedan.
    http://www.auto.cz/vime-vic-skoda-ra...ky-sedan-66513

Awatar kojek
    Auto
    megane RS

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    O, to byłby ciekawy pomysł. Poza tym po filmiku i ujęciu bagażnika stwierdzam, że to raczej nie może być klasyczny sedan...
    jeden szkopuł... myślę, żeby się tym już bardzo chwalili

Auto
    2018 Volvo V60 Cross Country 2,4 D4 AWD

Domyślnie

Panowie, wystarczy odpalic google.pl i juz bedzie wyjasnienie wszystkich dylematow zycia. nie wiem skad pomysl, zeby auto nagle bylo sedanem. to, ze jakis redaktorzyna z zagramanicznego portalu tak napisal - nic jeszcze nie znaczy.

http://www.team-bhp.com/forum/intern...concept-2.html
    http://www.inautonews.com/skoda-rapi...czech-republic

wszedzie jest wycieraczka. to, ze jej teraz nie ma, moze oznaczac jedynie, ze przycieli koszty bardziej niz pierwotnie planowali. tyle.
    przeprojektowywanie auta na tym etapie oraz produkowanie dwoch identycznych aut (toledo, rapid) w roznych wersjach nadwoziowych byloby totalnym bezsensem ze strony kosztow. obecnie liczy sie unifikacja, unifikacja i jeszcze raz unifikacja a producenci wykorzystaja kazda szanse, zeby obnizyc koszty bardziej niz mniej. kazde inne rozwiazanie bedzie tu niespodzianka tak duza jak bylaby wygrana reprezentacji Polski z Hiszpania badz Niemcami na EURO 2012.

Auto
    Peugeot 508/ VW Passat

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Abaddon Zobacz posta
    Jak dla mnie optymalna by była sytuacja w której Skoda jest klasycznym sedanem (to Skoda - i tak się będzie sprzedawać), a Seat kusiłby odrobinę praktyczniejszym nadwoziem...

Totalny bezsens - Skoda - marka słynąca od lat z praktyczności i pozyskującą dzięki oferowaniu porządnych i praktycznych rozwiązań nagle miałaby być mniej praktyczna od Seata. Po co?
    Wg mnie VAG nie ma pomysłu na Seata - coraz bardziej mam wrażenie, że ta marka nie pasuje do portfolio.
    Jest Audi - premium, jest VW z dobrą pozycją wśród marek poniżej premium i Skoda, która zdominowała w wielu krajach segment budżetowy oferując dopracowane i praktyczne samochody. Seat miał stać się taką hiszpańską Alfą - no, ale się nie udało. Zabrakło konsekwencji w budowaniu wizerunku "Audi brand group". A teraz chyba ktoś wpadł na pomysł, że zrobi z Seata "Skoda brand group". Wygląda na to, że Seat dostaje ostatnią szansę, ma zostać kopią Skody i powalczyć o wzrost sprzedaży - jak się nie powiedzie to po prostu zejdzie z rynku.

Co do wycieraczki - jak zamawiałem Octavię (co prawda było to już dobre 10 lat temu - jak ten czas leci) to wycieraczka tylnej szyby była dostępna w opcji. Kosztowała jakieś grosze, ale wymagała dopłaty.

Auto
    -

Domyślnie

Klapa jak w Superbie chyba jednak byłaby zbyt droga w produkcji do takiego mimo wszystko budżetowego auta.

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez miki2 Zobacz posta
    Totalny bezsens - Skoda - marka słynąca od lat z praktyczności i pozyskującą dzięki oferowaniu porządnych i praktycznych rozwiązań nagle miałaby być mniej praktyczna od Seata. Po co?
    Skoda tak czy siak się będzie sprzedawać bo ma bardzo mocną pozycję na rynku. Poza tym sedany wbrew pozorom mają swoją wartość użytkową Natomiast Seat kusiłby praktyczniejszym nadwoziem, przez co mógłby pobudzić sprzedaż samochodów tego producenta.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów