Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 178

Wątek: Pierwsza jazda: Toyota GT 86

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

Zadajmy sobie fundamentalne pytanie: kim jest dziennikarz motoryzacyjny? W moim mniemaniu to osoba, która dostając jakiś samochód stara się przekazać o nim jak najwięcej informacji czytelnikom (jeśli już o testowaniu tutaj mowa). Zwróć uwagę, że teksty oprócz wrażeń z jazdy, opisu designu (choć to rzadziej, bo to kwestia subiektywna) i np. zachowania auta na drodze zawierają także opis pracującego weń motoru, a co dziennikarz ma przykładowo powiedzieć o danym silniku jak nie opisać jego zachowania, reakcji, dynamiki, spalania itd.? Typowe usterki? W testówce?
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

były redaktor autoGALERII
    Auto
    Subaru Outback' 07, www.TestySamochodowe.pl

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez RX-7 Zobacz posta
    Nie będę w tym temacie powtarzał swojej opinii o tym aucie, tak jak joker, który i w tym topicu koniecznie musiał powielić swój koronny argument pt. "hot hatch lepszy bo tańszy", ale interesuje mnie jedna rzecz odnośnie prezentacji - co z tą AE86? Słyszałem, że została odrestaurowana przez polski oddział Toyoty (w temacie felg dali trochu ciała IMO, ale poza tym wygląda super) właśnie na potrzeby prezentacji FT86. Jeździł nią ktoś w ogóle, była możliwość porównania tych dwóch samochodów, czy tylko stała i pozowała do zdjęć z młodszą siostrą?
    niestety nie mozna było się nią przejachać osobiscie, ale już jako pasażer tak. Nie skończono jeszcze pracy nad zawieszeniem. Auto robi fenomenalne wrażenie. Rozmawiałem z twórca tego cudo dośc długo - starali się zebrać jak najwięcej oryginalnych detali - np. na materiał tapicerski czekali 3 miesiace, bo producent z Japonii musiał po prostu wykonać robotę na zamówienie.

A co do samego GT86 - potwierdzam wszystkie słowa Marcina w tekście. Nie spodziewałem się, że zrobią aż tak dobre auto. Moim zdaniem cena wcale nie jest wygórowana, bo podobna frajdę dają auta tylnonapędowe z wyższej półki, które kosztuja krocie. Wiem, że Stig jeździł GT86 w Poznaniu i wyszedł zachwycony po zrobieniu kilku okrążeń.
    SEAT Ibiza 1.6 SC DSG Stylance '09, TestySamochodowe.pl

Auto
    X3 2.0D, pasek b7 4motion, megane III Rs Cup 300.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez RX-7 Zobacz posta
    Nie będę w tym temacie powtarzał swojej opinii o tym aucie, tak jak joker, który i w tym topicu koniecznie musiał powielić swój koronny argument pt. "hot hatch lepszy bo tańszy",
    Nie tylko dlatego, że tańszy, ale również dlatego, że w każdej dyscyplinie którą da się pomierzyć, o lata świetlne lepszy.....

Awatar Selespeed
    Auto
    Mazda RX8 & Peugeot 106 Rallye

Domyślnie

Tak, tak oczywiście... w parkowaniu pod supermarketem
    "Przyspieszenie to najlepsza forma spędzania czasu między zakrętami"

Awatar RX-7
    Auto
    .

Domyślnie

Lata świetlne?
    Kwestia jest taka, że w autach tego typu najważniejsze jest subiektywne odczucie. Pewnie, że HH są dużo bardziej uniwersalne, ale prawda jest taka, że żeby wydać jednoznaczny osąd, trzeba wziąć dwa auta i po prostu się nimi przejechać. Średnio z resztą widzę sens porównywania zgoła tak odmiennych typów samochodów, ale wygląda na to, że wszyscy się na to uparli.
    Jeszcze jedna sprawa tak a propos ceny, przez którą większość osób skreśla 86 na starcie. Weźcie też pod uwagę, że Jest ona projektowana od podstaw - podwozie, nadwozie, zawieszenie, silnik - to przecież kosztuje dużo więcej, niż fabryczny "tuning" taniego, miejskiego hatchbacka. Poza tym szybkość na torze małych hatchów leży w tym, że muszą być one sztywne jak cholera, bo mają wyżej położony środek ciężkości i najczęściej belkę skrętną z tyłu. Nie jechałem Clio RS, ale np podziwiam Kojka, że nie stracił zębów jeżdżąc po naszych drogach Meganką RS.

Cytat Zamieszczone przez don_pazurro Zobacz posta
    niestety nie mozna było się nią przejachać osobiscie, ale już jako pasażer tak. Nie skończono jeszcze pracy nad zawieszeniem. Auto robi fenomenalne wrażenie. Rozmawiałem z twórca tego cudo dośc długo - starali się zebrać jak najwięcej oryginalnych detali - np. na materiał tapicerski czekali 3 miesiace, bo producent z Japonii musiał po prostu wykonać robotę na zamówienie.
    A co do samego GT86 - potwierdzam wszystkie słowa Marcina w tekście. Nie spodziewałem się, że zrobią aż tak dobre auto. Moim zdaniem cena wcale nie jest wygórowana, bo podobna frajdę dają auta tylnonapędowe z wyższej półki, które kosztuja krocie. Wiem, że Stig jeździł GT86 w Poznaniu i wyszedł zachwycony po zrobieniu kilku okrążeń.
    Czytałem, ile pracy włożono w ten samochód i na prawdę mam dla ludzi za to odpowiedzialnych wielki szacunek . Ale ciągle dziwi mnie fakt, że tapicerkę sprowadzano z Japonii, wiele elementów robiono od podstaw, zamontowano gwintowaną zawiechę KW i... zamontowano filipińskie felgi :lol:. Niby szczegół, ale bije po oczach zwłaszcza, że są co najmniej cal za duże.
    Cytat Zamieszczone przez Renault Sport Zobacz posta
    Zadajmy sobie fundamentalne pytanie: kim jest dziennikarz motoryzacyjny? W moim mniemaniu to osoba, która dostając jakiś samochód stara się przekazać o nim jak najwięcej informacji czytelnikom (jeśli już o testowaniu tutaj mowa). Zwróć uwagę, że teksty oprócz wrażeń z jazdy, opisu designu (choć to rzadziej, bo to kwestia subiektywna) i np. zachowania auta na drodze zawierają także opis pracującego weń motoru, a co dziennikarz ma przykładowo powiedzieć o danym silniku jak nie opisać jego zachowania, reakcji, dynamiki, spalania itd.? Typowe usterki? W testówce?
    Urzekły mnie po prostu te filozoficzne dywagacje... :lol:
    "Zgodnie z filozofią tłumu, ignorancja dzielona to ignorancja podwajana" - Terry Pratchett
    last.fm

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Ale co mnie obchodzi z punktu widzenia klienta czy to projektowali od zera czy nie? Wg. mnie mogli nawet zaprojektować raz, wyrzucić plany do śmietnika i zacząć od nowa. Interesuje mnie co dostanę za swoje wydane w salonie pieniądze. A nie dostaniemy u Toyoty za wiele.

Awatar se7en
    Auto
    Yoyota

Domyślnie

dostaniemy. najlepszy w tej cenie sportowy samochód, na tył napęd i z silnikiem boxer. zrobiony od podstaw tylko po to zeby dawac frajde z jazdy i to w tym chodzi, żaden czotczath (wide renault i inne.) nie da mi tego co rwd GT86. szacun dla Toyoty (jak i subaru), zawsze w nich wierzyłem ze na czas sie obudzą i widzę ze stworzyli coś co nie potrafi jeszcze żaden inny producent.
    FUCK FUEL ECONOMY
    TDi engines are for senior citizens.

Awatar RX-7
    Auto
    .

Domyślnie

Ale co mnie obchodzi z punktu widzenia klienta czy to projektowali od zera czy nie? Wg. mnie mogli nawet zaprojektować raz, wyrzucić plany do śmietnika i zacząć od nowa. Interesuje mnie co dostanę za swoje wydane w salonie pieniądze. A nie dostaniemy u Toyoty za wiele.
    Pewnie, bo klient wymaga, żeby było tanie, szybkie, wygodne, i jeszcze żeby najlepiej paliło 4/100 :lol:. Ignorancja nie jest najlepszym argumentem ;p.
    "Zgodnie z filozofią tłumu, ignorancja dzielona to ignorancja podwajana" - Terry Pratchett
    last.fm

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

to samo dostaniesz w mx-5 za 30 koła mniej + gratis możliwość jazdy bez dachu...

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez macabricus Zobacz posta
    Nie tylko dlatego, że tańszy, ale również dlatego, że w każdej dyscyplinie którą da się pomierzyć, o lata świetlne lepszy.....
    Sam dałes link gdzie na torze clio rs jest szybsze od brz o 7 setnych sekundy. Jesli to sa wg ciebie lata swietlne to gratuluje. Kwestia pojechania jednego zekretu troche lepiej i to subaru mogło byc na przedzie.
    Mazda jest tansza o około 24 tys i troche gorsza w jezdzie wiec jestem w stanie ta roznice przełknac.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów