Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 18 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 178

Wątek: Pierwsza jazda: Toyota GT 86

Awatar manager
    Auto
    Multipla/Rifter/W124

Domyślnie

Szczerze ? przed chwilą konfigurowałem 120i Coupe i taka minimalna wersja dla mnie wyszła... 150k tu już wszystko zależy od ostrych negocjacji z dealerem.
    Nadzieja pozostaje w konkurencji, która dzięki m.in. GT-86 być może rozkręci rynek małych coupe.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Robak rzuc okiem na alledrogo: za 110 tys jest na handel s2000 z symbolicznym przelotem z ostatnich lat produkcji. Za pozostale 20 tys zainwestowac mozna w mody - fun z jazdy wiekszy jak w gt86 murowany przy osiagach lepszych i mozliwosci driftowania rowniez na wyzszym biegu

Jak koniecznie nowka to nadal mx-5, 24 tys na mody w tym niezbedny mod fotela kierowcy cobym sie zmiescil pod dachem, reszta w dalsze mody. I znow mam auto lepsze i szybsze od gt86.

Pozostaje kwestia sztywnosci nadwozia, ale z hardtopami oba w/w auta raczej mocno sie nie skrecaja i pewnie wiekszosc z nas tego nie pozna.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Jak bym teraz kupował auto to juz bym pobiegł po ta s2k. Rewelacyjny egzemplarz

Domyślnie

Wystarczy 120i + m-pack (z białym lakierem bo tańszy)+ to co niezbędne i (auto klima itp)mamy wyprofilowane fotele, twardy zawias i bojowy wygląd
    "gwiazda na masce to czujnik parkowania dla ubogich".. LiveLetDie

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Robak jakbym mial kupowc to bym sie staral dobiec przed Toba

Awatar Porsche_911
    Auto
    :(

Domyślnie

Driv3r - Proponuję najpierw przejechać się zarówno GT86, MX-5 jak i Hondą S2000.

Toyota GT86 to bez gadania totalna rewelacja. Samochód powracający do korzeni, do prawdziwej motoryzacji, sportowy samochód zbudowany od podstaw, tak samo jak MX-5, tak samo jak S2000, tak samo jak jej pierwowzór AE86 przed laty - nie ma nic piękniejszego, niż samochód, który daje takie czyste doznania z jazdy, emocje, odczucie prowadzenia. Kto chociaż raz prowadził sportowego roadstera, lub coś, co zostało zbudowane przez miłośników motoryzacji - wie o czym mówię...

Sztywność nadwozia? W MX-5 poprowadzona jest w podłodze, ale w żaden sposób nie porównywałbym Miaty do S2000, czy GT86, ani w ogóle jakiegokolwiek z tych aut, do innego. Każdy z tych samochodów jest bardziej, dla samego bycia - a nie dla konkurowania z BMW 1er, czy czymś podobnym...

Driftowanie S2000 na wyższych biegach? Hmm...jechałeś kiedyś Hondą S2000? Dzięki zmiennym fazom rozrządu i "wysokości" na jakiej jest "odcinka", "driftowanie na wyższych biegach" brzmi tak dość...dziwnie, mając na uwadze sposób, w jaki "eska" podaje na ludzkie ciało moment obrotowy...

Czapki z głów dla Toyoty - bo to nie jest jakieś tam zwykłe auto 2d z tylnym napędem - takie jest BMW 1er Coupe, takie są te małe Mercedesy, Toyota jest pełnoprawnym samochodem sportowym - autem w którym emocje zostały osiągnięte poprzez podanie kierowcy odczuć, czystych doznań, nauczenia go na nowo pierwotnych zasad towarzyszących panowaniu nad mocnym samochodem z tylnym napędem - to nie jest auto, w którym "emocje" osiąga się przez rezygnacje z drugiej pary drzwi, ani też niczego ten samochód nie będzie musiał udawać. 200KM, to właśnie moc dla tego samochodu - pewnie, gdyby chcieli, daliby 400, ale nie o olbrzymią moc w tych samochodach chodzi...

GT86/BRZ, Genesis, MX-5, 370Z, G35/G37...i to chyba tyle jeśli chodzi o nowe "takie" samochody...niestety.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Porsche_911 Zobacz posta
    tam zwykłe auto 2d z tylnym napędem - takie jest BMW 1er Coupe, .
    Odważne stwierdzenie. Z odpowiednim silnikiem nie nazwałbym go "zwykłym". Tylko to inna liga cenowa i BMW 1 Coupe niedługo będzie wspomnieniem. Doskonale prowadzące się, niewielkie, lekkie coupe. Świetne autko.
    Poczytaj sobie o nim bo chyba niewiele o nim wiesz. Co prawda to diesel, ale chodzi o całokształt.
    http://www.autogaleria.pl/auto_test/...coupe,219.html

200KM, to właśnie moc dla tego samochodu - pewnie, gdyby chcieli, daliby 400, ale nie o olbrzymią moc w tych samochodach chodzi...
    Raz, że to pierwsza wersja i pewnie nie ostatnia. Będą mocniejsze więc chyba Toyota nawet wie, że jedna wersja 200-konna to za mało. Po drugie patrząc na cenę w Polsce to jakiś niedosyt zostaje.

Toyota nie ma praktycznie konkurecji wiec to wykorzystuje ustalajac cene. Gdyby pojawił sie jakis bezposredni konkurent np reaktywowany nissan 200sx zaraz zeczała by sie walka cenowa.
    Też fakt, ale jeśli mowa o rynku polskim.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Skoro ten samochód jest stricte sportowy tylko, że słabszy to dlaczego układ napędowy jest mniej efektywny niż w hh?
    dlaczego mimo wyważenia nie może dać rady przednionapędowym kompakcikom na sterydach w swoim naturalnym środowisku(torze).
    Ten samochód teoretycznie ma wszystko, założenia konstrukcyjne- bezbłędne, tylko tej przewagi dzięki technice nie potrafi przekuć na przewagę w realnym świecie.
    To, że prawdziwy samochód nie może dać rady koksom z poważaną dysfunkcją(napęd na przód) jest po prostu przykre.
    Weź mi Olek jako jeden z nielicznych tutaj mających pojęcie o mechanice wytłumacz dlaczego tak jest.
    Nie liczą się chęci tylko efekty.
    Za 25tys. $-tak, za 130tys. zł-nie

Awatar Porsche_911
    Auto
    :(

Domyślnie

Miałem bardziej na myśli fakt - iż Toyota to samochód zbudowany od początku, jako samochód sportowy, z takim właśnie zamysłem - dawania 100% radości z samego faktu prowadzenia...
    BMW 1er Coupe, zbudowane jest na zwykłej "jedynce", to taka bardziej potrzeba "rozsądku", uderzenia w niszę rynkową, aniżeli chęć, zbudowania samochodu przez duże "S", jak dawniej...

Może niepotrzebnie podchodzę do tego tak od strony "emocji", ale tak w istocie jest - w BMW liczy się wyposażenie, elektronika, tutaj, w Toyocie - nie ma to najmniejszego znaczenia...

Awatar RX-7
    Auto
    .

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dżony Zobacz posta
    Weź mi Olek jako jeden z nielicznych tutaj mających pojęcie o mechanice wytłumacz dlaczego tak jest.
    Nie liczą się chęci tylko efekty.
    Już tłumaczyłem ->
    Cytat Zamieszczone przez RX-7 Zobacz posta
    szybkość na torze małych hatchów leży w tym, że muszą być one sztywne jak cholera, bo mają wyżej położony środek ciężkości i najczęściej belkę skrętną z tyłu. Nie jechałem Clio RS, ale np podziwiam Kojka, że nie stracił zębów jeżdżąc po naszych drogach Meganką RS.
    Widziałem gdzieś z resztą wywiad ze specami Subaru odpowiedzialnymi za stronę techniczną BRZ/86 i mówili, że przez to, że środek ciężkości położony jest 475mm nad ziemią (około cala wyżej od LFA btw) i przez zastosowanie wielowachaczu z tyłu nie trzeba było montować tak sztywnych sprężyn i amortyzatorów o silnym tłumieniu. Opony 225+sztywniejsze zawieszenie i BRZ byłby na torze duuużo szybszy. Ale znów - nie po to powstało to auto.

Poza tym spokojnie - to, że studiuje mechanikę nie oznacza, że jestem ekspertem :lol:

----- Poprzedni post napisany o 22:23 -----

Z resztą prototypowa wersja TRD miała takie poprawki, plus jeszcze dodatkowe usztywnienia w drzwiach. Ciekawe jakby ona wypadła w czasówce.
    "Zgodnie z filozofią tłumu, ignorancja dzielona to ignorancja podwajana" - Terry Pratchett
    last.fm

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów