Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Wątek: BMW M550d

Moderator Awatar Krzysztof Cieślak
    Auto
    Megane I fl 1.9 dCi

Domyślnie BMW M550d

BMW M550d - Po co Ci M5?

Jeszcze do niedawna, żeby kupić BMW przyspieszające do 100 km/h w czasie poniżej 5 sekund, trzeba było zdecydować się na model M z topowym silnikiem benzynowym. Dziś natomiast do takich osiągów wystarczy zwykła 'piątka' z... dieslem pod maską. No, może nie całkiem taka 'zwykła'. - Grzegorz Skarbek

PS. Zapraszamy do komentowania

Domyślnie

Piątka w dieslu za pół bańki. Dzięki wolę prawdziwe M :shock:
    "gwiazda na masce to czujnik parkowania dla ubogich".. LiveLetDie

Auto
    F10 525d @252KM/555NM

Domyślnie

Super auto. No i w dieslu można brać na firmówkę. Z kartą paliwową
    A M5 na służbówkę nie da rady

Awatar Radzio00pl
    Auto
    Audi A7 55TFSI <-Panamera GTS <-Cayenne GTS <-Cayenne Diesel <-BMW e90

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Monza Zobacz posta
    Super auto. No i w dieslu można brać na firmówkę. Z kartą paliwową
    A M5 na służbówkę nie da rady
    A dlaczego nie da rady?

Autko bardzo ładne jednak kurcze nie pasuje mi tu Diesel, powinno być tak jak było.. Aczkolwiek alternatywa dla oszczędnych

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Domyślnie

Spełnienie marzeń i nie potrzeba mi M5. Szkoda, że samochód tak dużo kosztuje, nie wiem czy lekko nie przeszacowany, ale jakość i technologia na najwyższym poziomie. Ciekawe jak długo pohulają te turbinki...

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Ja tylko napisze to co pisalem przy okazji rs q5 - M + diesel + modulowany dzwiek to zejscie na psy i pasuje tak jak golota do baletu.

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Zupełnie się z tym nie zgodzę. Co więcej, uważam tego typu gadanie za znak ignorancji. To BMW nie ma być SZATANEM, to ma być super szybka limuzyna. Pierwszy cel spełnia M5, drugi - właśnie ta wersja... a także 550i. I dla mnie w gamie BMW to jest prawdziwy konkurent, a nie M. Przyznam, dysponując taką gotówką i będąc zdecydowanym na "piątkę" bardzo poważnie bym się zastanawiał - diesel jest oszczędniejszy i pewnie wcale gorzej nie brzmi, w dodatku mam często do czynienia z tym trzylitrowym dieslem, ale "ledwie" z dwiema turbinami i w cięższej budzie, a i tak osiągi są więcej niż wystarczające, więc tutaj musi być fenomenalnie, nawet pomijając same liczby na papierze. Z drugiej strony, mam wrażenie, że 550xi będzie mniej problematyczny, do tego jest jednak jeszcze szybszy (im dalej za granicą 100km/h, tym różnica większa) i...tańszy o jakieś 30 tysięcy złotych. Trudny wybór. Ale jedno wiem na pewno - podobnie jak Damianowi17 przedkładam oba te modele nad M5.

A swoją drogą, bardzo dobrze dobrany kolor karoserii do tego samochodu. Jednocześnie elegancki i "mocny", do tego niebanalny.
    Ostatnio edytowane przez Pink ; 09-07-2012 o 07:20

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Jeśli to dobrze brzmi to tylko z uwagi na aktywny wydech. Takie małe oszustwo.

Warto dodać, że alternatywą w VAG jest 3.0 tdi biturbo 313 ps.

A oszczędność na paliwie nie ma chyba zasadniczego znaczenia przy autach za takie pieniądze.

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

swietna jest ta M550d. diesel, ktorego chcialoby sie miec.

poruszyliscie ciekawy temat ceny - M550d to szybkie auto, o 100tys tansze od M5. problem w tym, ze M550d jest o 100tys drozsza od 535d Xdrive, ktora, jak by nie patrzec, do wolnych nie nalezy... oczywiscie to takie gadanie, bo nie stac mnie nawet na 520d i nie wiem jak kalkuluje potencjonalny klient, ktory sie zastanawia nad dieslowa 5tka, ale roznice sa to nie male...

(btw fajny filmik)

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Pink ignorancja może i jest... ale po stronie BMW.
    No chyba że też lubisz słuchać nagranego dźwięku silnika z głośników to wtedy nie mamy o czym gadać...

Dla mnie wsadzenie diesla do M-ki jest zeszmaceniem tego typoszeregu.

Auto byłoby fajne, gdyby nazywało się po prostu 550d i nie udawało benzynowego silnika V8 przez dźwięk z głośników - nie stać Cie na kupno / utrzymanie v8-ki / lubisz diesle to słuchaj klekotu a nie udawaj że masz coś fajnego pod maską.

PS tak, nie ukrywam że nie akceptuje w samochodach osobowych napędu na gnój

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów