Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 66

Wątek: BMW M550d

Auto
    440i

Domyślnie

nie rozumiem podniecenia nowymi M5, abstrahujac od korporacyjnego wygladu tego auta, w stosunku do e60 nie ma realnego postepu jesli chodzi o doznania z jazdy. Taa wiem dzwiek nie jest gorszy bo sa glosniki, i wydala mniej CO2, ale mowie o przyjemnosci dla kierowcy z jezdzenia M5 a nie marketingowym belkocie.

Co do M550d, M division jak kazda inna podgrupa w molochu kapitalowym musi podnosic efektywnosc, ciac koszty itd wiec to sa rezultaty, nie ma co plakac tylko trzeba sie przyzwyczaic..

Zobaczylbym zestawienie tego auta z 535d, i nie mowie ile KM/Nm mniej robi roznice ale jaka jest bezwladnosc turbo, kiedy naprawde czuc rozncie z trzeciej sprezarki itd

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Poza tym zmienia się stosunek do diesli. Jeszcze gdzieniegdzie trafiają się komentarze w stylu TDI are for senior citizens ale widać, że audi wsadza diesla już nawet do r8. 4.2 tdi to też nie jest mistrz oszczędności.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez micrus Zobacz posta
    audi wsadza diesla już nawet do r8. 4.2 tdi to też nie jest mistrz oszczędności.
    Pokaż mi to, bo ja trochę interesując się tą marką takiego przypadku nie znam... Oczywiście był jeden koncept R8 TDI (V12 TDI), ale na koncepcie się skończyło.
    Audi - Vorsprung durch Technik
    www.AudiBlogPL.com
    - Zawsze najświeższe informacje ze świata Audi. Newsy, testy, video, tapety...

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Ano faktycznie. Ktoś mi kiedyś powiedział, że wsadzają diesla do r8 a ja uwierzyłem na słowo.

Auto
    BMW 116i LCi, BMW G650 Xmoto

Domyślnie

Fajnie byłoby mieć tą wersję dopóki byłaby na nią gwarancja
    "Any driver who says he loved the 'Ring was either lying, or not driving quickly enough.” Three-time Formula One world champion Jackie Stewart.

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Skoro juz przy dieslach jestesmy to ponizej powod aby ich nie kupowac

http://moto.onet.pl/1663365,1,wniose...ul.html?node=2

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

No i to jest prawda. Sadza emitowana przez diesle łączy się ze znajdującymi się w powietrzu pierwiastkami i tworzy rakotwórcze związki. W europie mają jeszcze dpf/fap (co i tak nie wyłapuje całości sadzy) ale większość sprowadzanych do nas gratów ma pewnie od razu wycinany filtr. A władza nie chce tracić głosów cwaniaków i nie wprowadzi systemu realnej kontroli spełniania przez auta norm czystości powietrza. Więcej uwagi poświęca się emisji Co2 i wyimaginowanemu globalnemu ociepleniu niż emisji sadzy i realnym problemom zdrowotnym

A najgłupsze jest to, że u nas diesle kupują ludzie, którzy robią 15 kkm rocznie mimo, że diesel opłaca się tylko przy dużych przebiegach.

Auto
    440i

Domyślnie

troche faktow na temat tego auta:
    1. Jest ledwo szybsze niz A6 BiTDI (ktore ma tyle mocy ile obecne 535d)
    http://www.youtube.com/watch?v=-CdI60lfaio

2. jak i e60 535d
    http://www.youtube.com/watch?v=TB6BsrpU2sA

Domyślnie

Fakty jak bajki - te filmiki nijak są miarodajne, bo to składanki dwóch niezależnych kierowców i zapewne także warunków (przykładowo jeden pod górkę, a drugi na równej drodze). Oba auta postawione obok siebie to co innego. Poza tym jak już pisałem, trzecia turbina ma za zadanie przede wszystkim podtrzymywać moment i likwidować turbodziurę.

Wg fabrycznych danych 0-100 km/h:
    BMW 535d xDrive 313 KM - 5,5 s
    Audi A6 3.0 TDI Quattro 313 KM - 5,1 s
    BMW M550d 381 KM - 4,7 s

Auto
    Audi 80 B4 Avant

Domyślnie

Czyli jest realna szansa, że A6 po chipie będzie miała takie same, bądź lepsze osiągi od M550D.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów