Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Nissan Micra 1.2 DIG-S Tekna

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Nowa Micra jest już dłuższy czas na rynku i patrząc na ulicę jednak chyba się sprzedaje. Widziałem już kilka więc jednak czymś przyciąga do siebie klientów. Mi również się nie podoba z zewnątrz, a wnętrze to już totalna kaszana. Już samym wyglądem odpycha, a do tego jeszcze zrobiony z nie najlepszych materiałów. Cena za podstawę nie jest zła, a to jest przecież auto miejskie więc 80 KM powinno wystarczyć. Jak ktoś chcę miejskim autkiem również jeździć w trasy to niestety trzeba dopłacić za mocniejszy silnik. Chociaż przyznaje, że u Nissana to spora dopłata. Jestem ciekaw ile kosztuje najtańsza wersja Micry z klimatyzacją. Czy z podstawową jednostką kupie jeden z ważniejszych elementów wyposażenia. Ogólnie jak już zostało powiedziane w tej klasie można przebierać, ale stereotypowa opinia o bezawaryjności Nissana nadal funkcjonuje skoro nawet taki średniak znajduje nabywców. Ta Micra już lepiej prezentowała się w tej zieleni z poprzedniego testu o tym aucie.

Domyślnie

Sprzedaż aut segmentu B po 5 miesiącach 2012 r.:

1. Skoda Fabia: 5235 szt.
    2. Toyota Yaris: 3512 szt.
    3. Chevrolet Aveo: 2672 szt.
    4. Opel Corsa: 2532 szt.
    5. Fiat Punto: 2292 szt.
    6. Ford Fiesta: 2028 szt.
    7. Renault Clio: 1592 szt.
    8. VW Polo: 1440 szt.
    9. Hyundai i20: 1123 szt.
    10. Citroen C3: 953 szt.
    11. Nissan Micra: 931 szt.
    12. Suzuki Swift: 900 szt.
    13. Dacia Sandero: 779 szt.
    14. Kia Rio: 714 szt.
    15. Mitsubishi Colt: 606 szt.
    16. Honda Jazz: 408 szt.
    17. Peugeot 208 (po 2 miesiącach): 404 szt.
    18. Seat Ibiza: 330 szt.
    19. Mazda 2: 125 szt.

(C) carmarket.com.pl

Jak widać kiepska sprzedaż - lider segmentu - Skoda Fabia - w miesiącu robi lepszą sprzedaż niż Micra w ciągu 5 miesięcy...

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Kiepska nie kiepska. Ale np taka Ibiza?
    Generalnie to czy się sprzedaje czy nie, nie zawsze wynika z jakosci auta. Nissan zdążył wyrobić sobie markę, bo niby to niezawodny, pojemny itp. I być moze kiedyś tak rzeczywiscie było. Teraz Nissan to marka taka jak inne. Ale wielu Micra kojarzy sie z małym miejskim autem. Wydaje mi się, ze sprzedaz mimo wszystko ciagnie dobra marka a nie nie dobry produkt. Moze Micra nie jest zła, ale czy jest dobra? Brzydka, nudna i plastikowa w środku na pewno.

Awatar woolfik
    Auto
    Leon ST

Domyślnie

Ja bym na Micrę nie spojrzał, ale od jakiś czas temu osoba z rodziny kupiła taki samochód z silnikiem 80 konnym. I muszę powiedzieć, że ma mocne zalety, których nie wyłapał autor. Po pierwsze przestronność, a także wysoka kabina. Np. w dłuższym Polo po ustawieniu fotela pod siebie nie byłbym w stanie wygodnie wejść do tyłu (podobnie w innych europejskich przebojach, jak P20 czy wstawić fotelika i wygodnie zapiąć kilkuletniego dzieciaka. W Micrze jest to bezproblemowe. Cena przy oferowanym wyposażeniu i promocjach jest porównywalna z segmentem A - za równe 40k PLN była klima automatyczna, radio z bluetoothem, sterowanie wszystkim ze skórzanej kierownicy, 6 poduszek, ESP itd. i do tego kredyt 0% 50/25/25 z ubezpieczeniem. Panda czy Up z takimi parametrami i słabszym silnikiem są droższe, a nie palą mniej.

Na trasy się nie nadaje, nowoczesny europejczyk jedzie przyklejony, a tu wspomaganie jest za silne, czuć podmuchy wiatru, a siedzenia też można znieść tylko na krótkich odcinkach. Ale jeżeli ktoś świadomie kupuje jako auto tylko do miasta, jest to ciekawa alternatywa dla segmentu A, nie ustępuje zwrotnością, spalaniem czy ceną, a można łątwiej przewieźć dzieciaki czy zmieścić duże zakupy.

Awatar BABELEC
    Auto
    Seat Toledo III

Domyślnie

Test/sesja foto w Gdańsku
    Tego typu auta są moim zdaniem kierowane głównie do kobiet i to raczej niezbyt wymagających. Na rynku jest wielec ciekawych propozycji i nie musi to być przeciętna Micra.
    Przyjmę Porsche 911 jako darowiznę. Tylko poważne oferty.

Awatar Bochen
    Auto
    Seat Cordoba

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez BABELEC Zobacz posta
    Test/sesja foto w Gdańsku
    Mariacki chyba nikomu nie pozostawił wątpliwości

Awatar BABELEC
    Auto
    Seat Toledo III

Domyślnie

Akurat Kaplica Królewska i Lwy
    Zdjęcie z Mariackim akurat przeoczyłem
    Przyjmę Porsche 911 jako darowiznę. Tylko poważne oferty.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów