Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 21 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 210

Wątek: 2012 Seat Leon

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie 2012 Seat Leon

Na początek nowy Leon będzie dostępny z dwoma silnikami wysokoprężnymi: 1.6 TDI produkujący 105 KM i 250 Nm oraz 2.0 TDI o mocy 150 KM i momencie obrotowym 350 Nm. Pierwszy średnio ma spalać 3,8l/100km, a drugi 4l/100km.
    Później mają dołączyć benzyniaki: 1.2 TSI w dwóch wariantach: 86 KM i 105 KM oraz 1.4 TSI o mocy 122 KM. Topową odmianą do czasu wejścia Cupry będzie FR, którego napędza silnik 1.8 TSI o mocy 180 KM. Oprócz nich do sprzedaży wejdzie jeszcze jeden diesel- 2.0 TDI o mocy 184 KM i momencie obrotowym 380 Nm. Do wyboru będzie 5 lub 6-biegowa skrzynia manualna oraz 6 lub 7-biegowa przekładnia DSG.
    Nowy Leon mierzy 4,26m długości czyli jest o 5cm krótszy od poprzednika, ale za to rozstaw osi zwiększył się o 6cm. Dodatkowo jest o 90kg lżejszy niż druga generacja.
    Do wyboru będą trzy tryby jazdy: Eco, Comfort i Sport. Co każdy oznacza można się domyślić po nazwie. Dwa pierwsze powodują, że zegary świecą się na biało, a trzeci na czerwono. Będą dostępne trzy systemy audio.
    Wiadomo, że nowy Leon korzysta z nowej platformy modularnej MQB. Premiera auta odbędzie się w Paryżu, a do sprzedaży ma wejść pod koniec 2012r.

(c) autowp.ru
    Ostatnio edytowane przez Szakal ; 16-07-2012 o 09:02

Awatar HAMANN
    Auto
    Brak

Domyślnie

Prawde mowiac to spodziewalem sie czegos zupelnie innego. Dostajemy tutaj bardziej kanciasta skode i nic wiecej, a szkoda...

VIP Awatar Potek
    Auto
    VW Golf VI

Domyślnie

hmmm też nie tego się spodziewałem... ale .. całkiem mi się podoba.
    Jak dla mnie pozytywne zaskoczenie, tym bardziej, że myślałem że nowego Leona już nie zobaczymy...
    Co najśmieszniejsze to auto VAGowskie zalatujące... koreańczykiem Linia szyb jak w Ceed I, a wnętrze zalatuje mi lekko II generacja Ceeda;p
    Może ten model uzdrowi Seata?

Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Punto 1.2 16V 2000r

Domyślnie

Widać że premierę będzie też miało Nowe Logo Seata (to już trzecie w przeciągu 10 lat).
    Co do auta to ....spodziewałem się czegoś bardziej wyrafinowanego. A mamy całkiem zwykły samochód w stylu I Generacji. Widać VW odpuścił już sobie całkowicie Auto Emocion
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet (Powoli uczę się francuskiego)

Awatar hondacbr11
    Auto
    Laguna II GrandTour 2.0 16v Turbo

Domyślnie

Nie spodziewałem sie takiego dziwadła. Niesamowicie przekombinowane auto. Nie pasuje mi łagodna linia szyb i bok auta do zakończonych ostrymi kątami reflektorów i świateł jak i wlotów powietrza i innych stylistycznych dupsów. Wnętrze zalatuje Audi, Saabem i jak wspomnieli koledzy wyżej nową Kią Cee'd.

Jestem zawiedziony bo jak na razie Leon był chyba jednym z ładniejszych i stylistycznie dających się nacieszyć oku samochodem z grupy VAG, a teraz wyszło im coś strasznie strasznego.

VIP Awatar Tombou
    Auto
    Popularny'57, VW B6 PD170KM, 126p' 86,Primera P11 2.0 115

Domyślnie

trzeba przyznac ze prototyp zapowiadał cos znacznie ciekawszego, nawet najnowszy nr niemieckiego AMS tez pokazuje wizję opartą ww prototypie,pokazującą mimo wszystko dynamikę w nadwoziu.Chyba sami bedą zaskoczeni autem seryjnym, które ogromnie przypomina aktualną IBIZĘ, tylko po prostu większą.Podejrzewam,ze po przyzwyczajeniu,tym poprawnym wyglądem,oceny w rzeczywistosci bedą znacznie lepsze.A tym sposobem, auto dopasowało sie do nowego Toledo, a wydawało sie ze tylko on bedzie miał tak spokojną stylistykę.Choc trzeba oddać,ze i przód i tył patrzą groźniej niz Toledo.

Awatar Razer

Domyślnie

Nic specjalnego, Seat zmienia się w kolejne nudne Audi

Awatar Mikelo
    Auto
    Toyota Yaris 1.3/1.4 D-4D/Toyota Hilux 3.0 D-4D

Domyślnie

Bezlitosna unifikacja rodziny Seata powoduje, że ten Leon wygląda jak podpompowana Ibiza, z odrobinę szlachetniejszymi proporcjami (nawet linia boczna ma podobne przetłoczenia jak Ibiza; co już wspomniał Tombou). Wygląda okej, ale od auto emocion o nazwie Leon oczekuje się czegoś wyjątkowego...

W drugim temacie, w dziale prototypy było coś o wersji kombi - to tylko plotki?
    "But I'm a creep, I'm a weirdo, what the hell am I doing here?"

http://www.mikelo.jogger.pl + Mikelo - Niewielki serwis muzyczny
    http://www.yearsum.miniblog.pl + Selection Yearsum by Mikelo
    http://www.dirtybear.digart.pl + Dirtybear Colors Digart
    http://www.chomikuj.pl/Mikjalsmessa + Mikjalsmessa Sound Library

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Jeszcze nic nie wiadomo. Póki co więcej informacji w poniedziałek.

W kwestii porównania do IBE. Pamiętajmy, że to wersja 5-drzwiowa. Będzie jeszcze odmiana 3-drzwiowa, która być może stylistycznie będzie bardziej podobna do conceptu sprzed 2 lat.

Wygląda faktycznie tak sobie, a wnętrze zdecydowanie zbyt ciemne. Tak dla informacji jakby ktoś nie zauważył ten czerwony to wersja FR, ale jakoś o wiele lepiej nie prezentuje się niż standard. Jak m.in ten model ma ratować markę to czarną widzę przyszłość Seata. Bo Toledo, Mii czy Exeo też nie powalają.

VIP Awatar Tombou
    Auto
    Popularny'57, VW B6 PD170KM, 126p' 86,Primera P11 2.0 115

Domyślnie

przód i wogole IBE był całkiem inny. Straciłem juz nadzieje.Po tych zdjeciach niestety - LEON i IBE nie maja ze sobą niemalnic wspólnego, jakby obydwa robili ludzie nie wiedzący nic o drugich,niech to szlag....no chyba ze 3d i 5d bedą sie róznic chociaz na miare Astry 5d i GTC. Ale historia pokazuje,ze nic takiego nie miało miejsca w koncernie VW, przynajmniej dotąd....

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów