Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 20 z 21 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415161718192021 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 210

Wątek: 2012 Seat Leon

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

Miejmy nadzieję, że to co ci chcą zamontować będzie dokładnie takie samo jak w samochodach które wyjeżdżają z fabryki. Niefabryczne czujniki parkowania często szkaradnie odstają od zderzaka i nie są najlepiej skalibrowane.
    No replacement for displacement

Auto
    Focus mk2

Domyślnie

niefabryczne czujniki też można zamontować estetycznie, ale na pewno nie będą wyświetlać się na ekranie radia

Awatar Abaddon
    Auto
    Focus I 1.6

Domyślnie

Bardzo rzadko się trafia, żeby niefabryczne czujniki nie zwracały na siebie uwagi. Pytanie czy w hatchbacku w ogóle potrzebne są czujniki...
    No replacement for displacement

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Dzisiaj mijalem Leona z ledami i swiatla mial zaparowane (byly wlaczone i szczegolnie widoczne to bylo z boku). Tyle, ze nie wiem czy na zewnatrz czy od srodka.
    Ciekawe, czy Leon ma jakis caly system grzalek/chlodzenia jak w Audi?

Auto
    -

Domyślnie

Chyba musi mieć, żeby to w ogóle działało dłużej niż kilkanaście minut (mowa o Full-LED)

Auto
    Toyota Avensis I

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Abaddon Zobacz posta
    Miejmy nadzieję, że to co ci chcą zamontować będzie dokładnie takie samo jak w samochodach które wyjeżdżają z fabryki. Niefabryczne czujniki parkowania często szkaradnie odstają od zderzaka i nie są najlepiej skalibrowane.
    Niestety czujniki są inne (alarm nie wiem). Facet nie miał możliwości mi ich pokazać. Mówi, że mają nieznacznie odstawiać,ale będą w kolorze zderzaka. Ale jak to będzie wyglądać i działać to nie za bardzo wiem?
    Jeśli chodzi o reflektory to podobnież ledowe czy ksenony mogą początkowo parować, później już nie.

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez joel Zobacz posta
    dostałem interesującą ofertę na Leona, zamówionego już wcześniej przez dealera.
    Jeżeli z euromotoru w wawie to w pełni rozumiem jak może być interesująca. Mając już zmienione zamówienie z motoru 122 na 1.4 140 zadzwoniłem tam wiedziony radą z forum leona .. i zaproponowana mi w ubiegłym tygodniu oferta na .. 1.8 tsi 180 "rozwaliła mi rzeźbę" i stworzyła nowy zamęt w mojej głowie, kosztując niecałe 5k "jedynie" więcej niż na 1.4 140 ...

W KRK udało mi się pojeździć 1.4 140 w golfie, co zresztą sprawiło, że bardzo oj bardzo mocno doceniłem .. miękkość i kształt podłokietnika w drzwiach gvii. Taki niby mały element ale jest naprawdę na najwyższym poziomie i leonowy tutaj jest zwyczajny, słabiutki po prostu. Ten w leonie pozwala natomiast na odrobinę niewygody, stwarza dyskomfort, przypomina, że mamy do czynienia z autem nie tyle komfortowym i cichym jak golf, zapraszającym do snu w fotelu lecz raczej plebejską odmianą dzikiej i kapryśnej boginii giulietty, którą jednak leon praktycznością wnętrza znacznie przerasta.

Stwierdziłem także u siebie delikatny uśmiech po wciskaniu pedału gazu czego akurat jadąc wcześniej 1.4 122 w leonie nie doświadczyłem. Związane to może jednak być z nieco inną trasą, na której objeżdżałem golfa, na której było też znacznie mniej innych aut i byłem bardziej skoncentrowany na spajaniu się z kierowanym pojazdem niż koniecznymi manewrami na publicznej drodze.

W każdym razie przemyślałem sprawę i zdecydowałem, że jeżeli mam/miałbym kupić to autko, to 140 tka jest optymalna. Większa(najprawdopodobniej) turbina i nieco mocniejsze sprzęgło daje w przyszłości możliwość ewentualnego i myślę bezproblemowego podciągnięcia mocy na poziom wcześniejszego 1.8 tsi 160.

Jedyną wadą takiej 1.4 140 tki jest ta cholerna belka, choć nie uważam jej za jakąś wielką wadę (w octavii znacznie słabiej wyszło jej zastosowanie). W FR ma niby też być wzmocniona, więc pewnie trwalsza, ale w golfie z takimi silnikami jej nie masz i jest to dobry argument za g7. Tutaj aby się jej pozbyć należałoby już wejść na poziom motoru 1.8 180, co oferowałoby też bardzo przyjemny generator dźwięku:

Od 1.8 180 poza wyższą ceną (ale relatywnie niewiele wyższą z uwzględnieniem wspomnianego rabatui) odstrasza większe spalanie i obecność łańcucha

( no i tak idąc od 122 do 140 i widząc 180 tkę to ogólnie cena wkracza na poziomy, które już dla mnie są jak na kompakta są nieco zbyt wysokiei np. widywałem wpisy ludzików na forach leona, którzy mieli po prostu jeszcze nieco więcej gotówki i dopłacali aby już siedzieć w bmw 116 licząc na mniejszy spadek wartości i ciesząc się zawiechą - jak ktoś ma tyle.. to obecnie za 89 tys jest specjalnie przygotowana na walke z mocnymi kompaktami - wcale nie goła 116 tka. Mnie juz na to nie stać :P :-) )
    Ostatnio edytowane przez Kedirak ; 28-09-2013 o 17:35 Powód: kaligrafia

Auto
    -

Domyślnie

1.8 TSI 180KM nie ma już przypadkiem paska rozrządu, zamiast łańcucha?

Awatar pyra666
    Auto
    VieśWagen

Domyślnie

Niestety jest łańcuch, tak jak w 2.0 tsi.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

Od kiedy łańcuszek to wada? Chyba nie jestem na bieżąco.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów