Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 91

Wątek: Auto dla rodziny 2 + 3 (foteliki) i duży bagażnik

Auto
    Octavia II Kombi

Domyślnie

- S-Max - plus to cena/jakość/bezawaryjność minus to rozmiar najszerszy/najdłuższy ze wszystkich
    - 807 - duży plus to przesuwane drzwi/cena/wyposażenie minus brak foteli chowanych w podłogę
    - 5008/Grand Scenic/Grand Picasso plus to młodszy rocznik pytanie tylko czy 3 foteliki wejdą tam na spokojnie
    - Partner/Berlingo - nie siedziałem w nich nie wiem jak z wykończeniem, to auta dostawcze i pewnie wygoda nie jest tam najlepsza
    - Loggy - nie ma jej jeszcze chyba w Polsce

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 3 x USA

Domyślnie

adler5 ale skoro kupowac bedziesz w przyszlym roku to lodgy juz bedzie.

wbrew pozorom partner / berlingo nie sa takie niewygodne - moj kontrahent jezdzi, ma tez forestera i generalnie podczas codziennej jazdy roznic wiele nie ma wedle jego slow, a pakownosc i funkcjonalnosc auta jest rewelacyjna.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez adler5 Zobacz posta
    - Partner/Berlingo - nie siedziałem w nich nie wiem jak z wykończeniem, to auta dostawcze i pewnie wygoda nie jest tam najlepsza
    Ojciec długio czas miał służbowe Berlingo III, wersja Multispace (środkowa wersja wyposażenia) i diesel 1.6 90KM. Wygoda to ostatnia rzecz na którą można by narzekać. Auto przestronne, wysokie, bagażnik to mała piwnica a z tyłu spokojnie siedzi 3 dorosłych albo 3 foteliki (żadne auto klasy D Ci tego nie zapewni). Problemem był silnik - 90 KM w tak dużej budzie szału nie robi (z 4 osobami na pokładzie + parę gratów w kufrze - więcej niż licznikowe 150 nie pojedzie), ale nie jest też zawalidrogą.

Auto
    Octavia II Kombi

Domyślnie

Jeśli chodzi o auta pokroju Berlingo/Partner to chyba wolałbym wziąć Fiata Doblo. Zdecydowanie lepiej prezentuje się kokpit i w dodatku ma duży bagażnik i bogate wyposażenie. Trzeba będzie się wybrać na jazdę testową takim autem i wtedy sprawdzić jak się nim podróżuje i czy w środku jest w miarę cicho.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Jeżeli chodzi o używane duże vany to celowałbym w Renault Grand Espace 2.0 dci 175 lub Peugeot 807 2.0 HDi 163. Tylne fotele nadają się do przewozu nawet dorosłych osób. Jeżeli chodzi o trójkę dzieci z tyłu, to 5008, Grand Scenic, C4 Grand Picasso w zupełności wystarczy. Do tego dwulitrowy turbo diesel i uciągniesz pół domu. Kangus, Berlingo i Doublo to też dobre propozycje, ale silniki 1.5-1.6 zapewniają marne osiągi, a Doublo 2.0 MJet to ten sam wydatek co modele nie bazujące na dostawczaku, który z kolei zbudowany jest na płycie podłogowej Grande Punto...

Auto
    Octavia II Kombi

Domyślnie

Ja myślę raczej o benzynie, bo przy moim przebiegu to diesel się nie opłaca. Patrzyłem też na Toyotę Verso ma dobry silnik 1.8 benzyna 147KM pytanie czy warto dołożyć trochę bo jednak cena powyżej 50 tyś za auto z początku produkcji tzn 2009r.
    Dobry silnik miał też kiedyś VW w Touranie 2.0 FSI, ale ciężko dostać taki model a z 1.4 TSI jest sporo problemów.

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

Stoję dokładnie przed tym samym wyborem: rodzina 2+3. Rocznie 15-20kkm. Budżet około 60tyś –rozważam jednak naciągnięcie go z zamiarem używania samochodu przez wiele lat. Przy moich przebiegach i używaniu samochodu przede wszystkim w mieście właściewie nie biorę pod uwagę "dizli". Zakup drugi kwartał 2013. Do salonów wybieram się w pierwszym kwartale 2013.

Przy trójce dzieci zostaje bardzo niewiele samochodów - nawet auta z segmentu D mają środkowe miejsce bardzo "upośledzone".

Ciekawostka - w starej Marei Weekend mieszczą się trzy foteliki ale niewygodnie się je zapina i środkowy fotelik jest cały czas przechylony.

Moje typy:
    1) s-max 1.6 ecoboost 160km (faworyt)
    + wymiary / przestrzeń
    + wygląd zewnętrzny / wewnętrzny
    + silnik osiągi / zużycie paliwa (uwzględniając fakt, że to benzyna oraz rozmiary/masę)
    - niestety silnik jest dopiero od 2011 – wcześniej tylko wolny ssak 2.0 145km ze skrzynią 5
    - brak koła zapasowego
    - nowy to min. 85-90tyś. (po rabatach)
    2) fiat doblo 1.4 t-jet 120km
    + nowy po rabatach około 60tyś
    - na bazie dostawczaka
    - pełno miejsca nad głową, którego nie potrzebuję (przy 185cm miejsca wystarcza mi w kompaktach)
    3) peugeot 5008 1.6 thp 155km
    + nowy po rabatach około 65tyś
    - wygląd zewnętrzny/wewnętrzny
    Odpadły:
    - c4 grand picassa - silnik 1.6 thp tylko z automatem
    - reanault grand scenic – tylko paliwożerne 1.4 tce (w testach spalanie większe od 1.6ecoboost w s-max, który jest większy i cięższy)
    - vw touran - po passacie, który odjechał bez mojej wiedzy odpada
    - dacia lodgy – brak silników jest tylko 1.6 84km – będzie jeszcze 1.2 tce 105 km – za słaby
    - berlingo/partner - "brak" silników benzynowych
    - corola verso – silnik 1.8 trochę słaby (obecnie mam 155km) ale chyba mógłby być, bagażnik 397litrów - odpada
    Ostatnio edytowane przez sprytny ; 10-10-2012 o 09:20

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

sprytny a Orlando widziałeś?

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

Fakt, go nie wpisałem na listę (trafia tam warunkowo;-):
    4) Orlando
    + cena ~70tyś przed rabatami za LT+ (ma wszystko co potrzeba)
    - silnik - wolny ssak, skrzynia "piątka"
    - stylistyka
    - brak osobnych foteli z tyłu (ale chyba miejsce środkowe jest "pełnoprawne")
    - afaik nie da się zrezygnować z trzeciego rzędu siedzeń

Auto
    Volvo

Domyślnie

S-max był też oferowany z silnikiem 2.3 ok. 160KM, dostępnym wyłącznie z 6-stopniowym automatem, ale to chyba procent aut dostępnych na rynku wtórnym..

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów