Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 91

Wątek: Auto dla rodziny 2 + 3 (foteliki) i duży bagażnik

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Na mnie to auto zrobiło naprawde dobre wrazenie. CO prawda nie jeżdziłem, ale na targach posiedziałem pomacałem. Za te pieniadze to naprawdę dobre auto. Myslę że spokojnie zmieścisz trzy fotele w drugim rzedzie.
    Silnik i skrzynia jest pewną wadą, ale zalezy co kto lubi. Mi to nie przeszkadza.

Tak patrze na cenę Peugeota 5008 po rabatach. To realna cena?

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

1) S-max 2.3 odpada ponieważ: a) automat b) jeżeli rynek wtórny np. de to akcyza zabija taki zakup
    2) Orlando - dziękuje za rekomendację przyjrzę się bliżej.
    3) 5008 na wyprzedaży rocznika 2011 była taka +- cena. Ogólnie cennik aut francuskich jest mocno wirtualny - na wstępie są od razu bardzo duże upusty.

Ogólnie stwierdziłem, że muszę każdym z tych aut pojeździć (zakup będzie na dłuższy czas) i nie kupię jeżeli nie będzie możliwości wzięcia samochodu na jeden dzień (a nie tylko kilka km z pracownikiem salonu). Niestety ~2 lata temu przekonałem się, że np. hyundai czegoś takiego nie oferuje

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

A Roomster np? Najmniejszy z tych aut, ale można teraz naprawde niezłe promocje wyrwac.

Auto
    Octavia II Kombi

Domyślnie

Jeśli chodzi o 5008 a właściwie 1.6 THP to za pochlebnych opinii on nie ma
    2012-09-18, 21:17:56 »
    Witam, mam C5 z września 2010 THP 1.6 155, rozrząd był wymieniany po 20 tyś. Objawy znaczny spadek mocy poprzedzony głośną praca zimnego silnika. Po wymianie rozrządu wszystko w porządku zero hałasów. Po następnych dwóch miesiącach problem powrócił w postaci dziwnych dźwięków spod maski. Przy 30tu tysiącach miał przegląd na którym został zalany olejem 5w w miejscie zalecanego 0w. Co ciekawe silnik przestał hałasować na niskich obrotach jednak przy podkręceniu go do 2tyś obrotów nadal słychać nienaturalne dźwięki. Oddałem samochód ponownie do serwisu - zobaczymy ...
    Sporo można poczytać http://www.peugeot-klub.pl/index.php?topic=29377.165

Co do roomster'a to niestety VW jeśli chodzi o benzyny to kiepsko. 1.4 TSI (http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=44276, a 1.2 TSI to nie wiem czy nie będzie za słaby.

Moim zdaniem najmniej awaryjna chyba jest Tojka Verso z 1.8. Co do bagażnika to może nie jest on, aż tak duży, ale za to komfort w kabinie jest zdecydowanie lepszy, opierając się oczywiście na wymiarach bo w niej nie siedziałem

Awatar manager
    Auto
    W124/Multipla

Domyślnie

1,4 TSI w Roomsterze NIE MA. Mocniejszy 1,2 TSI może być odpowiedni, ale z jego trwałością jest różnie.

IMO najlepszy będzie S-Max. Jest szerszy od 5008 czy Scenica i lepiej się prowadzi. Pomyśl jeszcze o dużych kombi np. Audi A6, Volvo V70.

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

1. Odnośnie silnika thp myślę, że to problemy wieku dziecięcego i po 3 latach powinny zostać już wyeliminowane.
    2. Roomster rozstaw osi 2,6 obecnie to i już bliżej segementu B niż C nie mówiąc już o D. Silnik 1,4 122km na obecna chwile jest całkiem przyzwoity z tego co czytałem do np. yeti od razu trafiała poprawiona wersja. Silnik ten ma tylko turbine w odróżnieniu od wersji 140-170km, które maja turwbine oraz kompresor.
    3. Bagażnik toyoty może by i uszedł z ta pojemnoscia ale on jest krótki a wysoki (zobacz zdajecia). Podobnej pojemności bagażnik był w passacie b5 ale tam miał zupełnie inne proporcje.
    Ostatnio edytowane przez sprytny ; 10-10-2012 o 17:51 Powód: pomylony roomster z yeti

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez manager Zobacz posta
    Volvo V70.
    A6 i V70 na pewno nie są szersze od 5008 czy Scenica Powiedziałbym nawet, że one są relatywnie ciasne.

Auto
    Octavia II Kombi

Domyślnie

Bagażnik 5008
    http://www.netcarshow.com/peugeot/20...llpaper_2e.htm

czy Verso

http://www.netcarshow.com/toyota/201...llpaper_41.htm

Wyglądają na podobne.
    Co do S-Max-a to on jest poza konkurencją, bo jest ok 20cm dłuższy, ale też ok 20 tyś droższy.
    Pozostaje pytanie czy taki duży samochód jest potrzebny, bo S-Max jest dłuższy i szerszy np od Peugeota 807

Awatar manager
    Auto
    W124/Multipla

Domyślnie

Ale nie napisałem, że są szersze E61, W211 i Legacy też nie są szersze. Vel Satis ? trzy trójce dzieci raczej potrzebne jest kombi. V70 wydaje mi się najbardziej rodzinne.

Duży samochód uzależnia

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez manager Zobacz posta
    Pomyśl jeszcze o dużych kombi np. Audi A6, Volvo V70.
    Mnie osobiście bardzo podoba się Audi A6 jak i V70. Niestety:
    - za 60k pln to nie będą to świeże auto (na ceny patrzę z mobile.de a nie wynalazki z allegro.pl) - nie wiem jak adler5 ale ja jestem w stanie nagiąć budżet dla nowego auta nie dla używanego
    - oba modele środkowe siedzenie mają niepełnowymiarowe
    Do tego:
    - Audi chodliwe (patrz moje przykre doświadczenia z passatem)
    - Volvo silniki benzynowe mają akcyzowe pojemności (v70 2gen., v70 3gen. będzie poza budżetem)

----- Poprzedni post napisany o 18:03 -----

Cytat Zamieszczone przez adler5 Zobacz posta
    Myślę, że zdjęcia dobrze tego nie oddają. Nie widziałem ich na żywo ale myślę, że prawie dwukrotną różnicę w pojemności (verso ~395, 5008 758l) bedzie widać aż nadto dobrze.

Cytat Zamieszczone przez adler5 Zobacz posta
    Co do S-Max-a to on jest poza konkurencją, bo jest ok 20cm dłuższy, ale też ok 20 tyś droższy.
    Pozostaje pytanie czy taki duży samochód jest potrzebny, bo S-Max jest dłuższy i szerszy np od Peugeota 807
    Ja na to pytanie odpowiem sobie na początku przyszłego roku gdy samochody te zobaczę "na żywo". Jeżeli ty wybierzesz się wcześniej to daj znać co Ci wyszło.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów