Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 91

Wątek: Auto dla rodziny 2 + 3 (foteliki) i duży bagażnik

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

Tak jak pisałem "negocjacje" cenowe były zgrubne ~5min - wszyscy dają opony, zimowe oraz alarm:
    Verso w wersji Sol, metalic 1.8 (nie ma czujników parkowania, rolet z tyłu)
    Doblo emotion 1.4 t-ject metalic, czujniki parkowania są, brak rolet
    S-max trend 1.6 ecoboost metalik, goldx (min. podgrzewana przednia szyba, czujniki parkowania: 2600), space 1 (min.: rolety), radio sony (850), światła dzienne led (750)

Domyślnie

Co do Verso - widać, że nie byłeś ani Ty przekonany, ani rzekomo sprzedawca do tego auta. Za 78k masz Sol z pakietem Business (szklany dach, czujniki parkowania) i nawigacją. W cenie auta można dostać teraz koła zimowe i lakier metalizowany.

Auto
    Octavia II Kombi

Domyślnie

Ja oczywiście, też wybrałbym S-Max-a za przestrzeń niestety w cenie 50 tyś to tylko używana benzyna 2.0, 2.3 lub 2.5T . Oczywiście góruje diesel 2.0, ale ze względu na roczny przebieg to średnia mi się to opłaca. Na razie nie rozglądałem się jeszcze dokładniej, bo ze względu na leasing zakup będę musiał przełożyć na koniec 2013, chyba, że trafi się jakaś dobra fura.
    Może do przyszłego roku 1.6 T lub 2.0T S-Max stanieje to wtedy za ok 60 tyś uda się coś wyrwać

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

Ja z verso wiązałem spore nadzieje m.in. ze wzgledu na wolnossacy, przyzwoity silnik 1.8 - co przy dłuższej eksploatacji może mieć znaczenie. Niestety po obejrzeniu na żywo mój zapał ostygł.
    "Rzekomy" sprzedawca możliwe, że to zauważył i ni silił się na zdobycie klienta - tylko dlaczego tak zachwalał konkurencje?

Auto
    Octavia II Kombi

Domyślnie

Ja z tego samego powodu właśnie chciałem Verso, bo silnik 1.8 ok 150KM jest w sam raz do takiego auta, i nie ma za bardzo co się w nim psuć. S-Max jest ok 20cm dłuższy i kilka cm szerszy i nie dziwi większa ilość miejsca w środku. Jakby ten 2.0 benzyna miał 6 biegów byłoby idealnie, a tak na autostradzie pewnie będzie dosyć głośno w kabinie. Odnośnie Doblo 1.4 T 120KM to mało jest ich, bo silnik chyba dopiero w 2012 wszedł do produkcji zatem trudno o nim coś więcej przeczytać.
    S-Max nie ma w swojej klasie odpowiednika, ma bardzo dobre właściwości jezdne bo jest niższy ok 10cm od Vanów typu 807 czy Galaxy lub Sharan.

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

Adler5 widzę, że mamy bardzo podobne preferencje. Również byłbym w stanie kupić s-maxa 2.0 tylko a) silnik trochę starawy - z mondeo mk3 b) skrzynia m5 przez co dosyć głośny na trasie (tak donoszą na forum forda). Przy czym jest to najbardziej niezawodna jednostka w s-max. Silnik 2.3 to tylko automat a 2.5T to inna liga.

Siedziałem w Verso i s-max i to co na papierze jest kilkoma cm w rzeczywistości (subiektywnie) robi bardzo dużą różnicę - szczególnie jeżeli chodzi o bagażnik i ilość miejsca w "drugiej klasie". Po prostu w pełni widać, że to różne segmenty - chociaż aktualne verso jest na pomniejszonej płycie podłogowej poprzedniej avensis.

Poważnie rozważam doblo ponieważ nowe kosztuje około ~60k pln z pełnym (jak na doblo) wyposażeniem a obszernością zdecydowanie bliżej mu do s-maxa niż do verso.

Auto
    Octavia II Kombi

Domyślnie

W Doblo jest fajna sprawa bo ma przesuwane drzwi i dużo miejsca w bagażniku. Co do materiałów to fiata nigdy nie miałem to nie wiem. Nie ma jeszcze testów zderzeniowych nowej wersji bo poprzednia miała tylko 3 gwiazdki, tak więc trochę kiepsko.
    Silnik 1.4 T pewnie będzie palił więcej niż 2.0 w S-Maxie. W przypadku zakupu nowego to S-Max poza zasięgiem, ale nad używanym warto się zastanowić.

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

Ja miałem/używałem parę fiatów: CC/Punto II oraz marea i moja opinia jest, że w swoim segmencie i zakresie cenowym materiały nie odstają na -.
    Silnik 1.4t-jet powinien palić jednak wyraźnie mniej:
    doblo 1.4 t-jet 9,5/5,9/7,2 (miasto, trasa, średnie)
    s-max 2.0 11,3/6,4/8,2
    Wiem, że to dane fabryczne czyli trudno osiągalne ale imo przynajmniej porównywalne.

Do tego doblo w tej cenie jest nowe czyli odpada Ci to co przy zakupie używanego: płyny, filtry, klocki a również prawdopodobnie opony, rozrząd i drobne poprawki.

Odnośnie euroncap - poniżej 4 gwiazdek to teraz jakieś zupełne wyjątki jak dacia duster.

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

dacia duster
    Ściślej mówiąc - Lodgy.
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Auto
    Opel Astra H/Opel Astra J

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez sprytny Zobacz posta
    Odnośnie euroncap - poniżej 4 gwiazdek to teraz jakieś zupełne wyjątki jak dacia duster.
    Tu akurat wypada poczytać sam test na euroncap, bo czym innym jest odejmowanie punktów za brak seryjnego esp(rozsądny i tak dokupi), a czym innym jest odejmowanie punktów za połamanie się słupka A przy zderzeniu jak w lodgy: O

Cytat Zamieszczone przez Renault Sport Zobacz posta
    Ściślej mówiąc - Lodgy.
    ściślej mówiąc-i lodgy i duster: )
    Ostatnio edytowane przez coo84 ; 31-12-2012 o 00:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów