Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 91

Wątek: Auto dla rodziny 2 + 3 (foteliki) i duży bagażnik

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

Sama Kia przyznaje, ze Carensa to jeden z najmniejszych przedstawicieli vanow na bazie segm. C (chociaz rozstaw osi 275cm jest przyzwoity). Szczerze mówiąc bardzo nad tym ubolewam poniewaz wnętrze nowego ceeda uważam za najładniejsze z kompaktów (obok golfa VII - przepraszam wszystkich nielubiacych
    Cena rowniez wyglada zachęcająco 2.0 M za 75k. Dla mnie S byłaby juz wystarczająca ale tam jest manualna klimatyzacja. Btw. 7k dopłaty 1.6->2.0 to imo jednak troche duzo

Kia musiałaby pokażąc następcę okrytego bardzo zła sława carnivala ale w pl nawet nie ma go w ofercie a w USA jest model.

Nadal przegladam co jest dostępne dla rodzin 2+3 poniewaz Genk nadal stoi - choć podobno ma ruszyć w najbliższym czasie Z moich obserwacji pod względem rozmiaru konkurencja dla s-maxa jest tylko nowy sharan/alhabra
    Ostatnio edytowane przez sprytny ; 16-03-2013 o 21:57

Auto
    Octavia II Kombi

Domyślnie

sprytny, udało się już odebrać S-Max-a ?
    Ja po przejażdżce Sceniciem oraz C8 też powoli myślę jednak nad zakupem S-Max-a. Niestety raczej pewnie będzie to diesel, bo zakup benzyny na rynku wtórnym jest mało realny.

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

Cześć, tak kilka dni temu odebrałem s-maxa. Na razie zrobiłem niewiele kilometrów.

Moje wrażenia:
    + wszystko a w szczególności:
    + rozmiar - starsze dzieci same zapinają foteliki (ja tylko sprawdzam poprawność)
    + komfort
    + precyzja prowadzenia
    + wykończenie
    + przyzwoicie grające podstawowe radio ford (8 głośników)
    + bardzo cichy a przy tym wystarczająco mocny silnik
    + wystarczająco wydajna klimatyzacja - obawiałem się ponieważ niektórzy narzekają na jej wydajność w smax/mondeo mk4
    - przechyły na zakrętach - podobno to najlepiej prowadzący się van - nie chcę w takim razie wiedzieć jak wygląda to u konkurencji. Na pewno nie odważyłbym się napisać, że prowadzi się jak usportowione kombi. Może lepiej będzie po zmianie na 18" (obecnie mam 16" 215/60). Poprzedni samochód (stara marea weekend r5 155km) wychylał się imo mniej (opony 205/45/16).
    - mały "minus" kolor - zamówiłem lunar sky - który myślałem, że będzie bardziej brązowy
    - brak koła zapasowego (ale to wiedziałem przed zakupem)
    - wyświetlacze "trącają" już myszką - jeździłem Octavia II fl i tam zarówno radio (skoda swing) jak i wyświetlacz pomiędzy zegarami były znaczenie lepszej jakości

Jeżeli rozważasz silnik diesla to 2.0 115/130/140/163km to silnik od PSA i nie ma wiele narzekań na niego. Najczęściej standardowa przypadłość tzn. zamachowe koło dwumasowe ale na dpf (suchy!) jest np. bardzo mało skarg.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Jak przechyły to amortyzatory, jak pływanie to wina zbyt baloniastych opon. Mimo wszystko stawiam na opony, jeśli odpowiada Ci precyzja prowadzenia.

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

Z tymi przechyłami absolutnie nie jest źle. Zastanawiając się na "chłodno" to przy tej wysokości nadwozia jest nawet bardzo dobrze Problem jest chyba po mojej stronie - za bardzo uwierzyłem w to prowadzenie jak w "usportowionym kombi" i spodziewałem się dużej różnicy na + w stosunku do tego co znałem dotychczas
    Jeżeli dobrze pójdzie to dzisiaj ford otrzyma ogumienie 235/45r18 - będę miał porównanie (na dziurach również ;-) )

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Złotym środkiem byłoby dać felgi 17 a założyć dobrej klasy amortyzatory. Na pierwszy montaż wszyscy dają badziew. Wtedy naprawdę prowadziłoby się jak usortowione kombi

Auto
    Octavia II Kombi

Domyślnie

Ja ostatecznie stałem się posiadaczem Citroen-a C4 GP 1.6 HDi. Autko naprawdę fajne i przestronne. Zrobiłem od wakacji na razie ok 2300 km tak więc to niewiele, ale tak jak mówiłem chciałem kupić benzynę. Niestety zakup używanego auta z silnikiem benzynowym w tym segmencie to jak trafienie w totolotka. Udało się kupić auto z małym przebiegiem (20 tyś) i naprawdę niezniszczone tak więc na pewno przez jakiś czas posłuży. Oglądałem S-Max-a niestety nim nie jechałem, bo auto poleasingowe i właściciel nie chciał się zgodzić, chyba że na serwis. Skorzystałem ze sprawdzenia auta przez firmę, która się tym profesjonalnie zajmuje tak więc nie musiałem jechać po auto ok 400km po to, aby je zobaczyć. Auto można zobaczyć dokładnie tutaj/

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

Najważniejsze, że auto Ci odpowiada. Silnik 1.6 HDi jest bardzo sprawdzoną jednostką - montowaną w dziesiątkach (?) modeli i afaik nie ma jakiś większych bolączek. Widzę, że trafiła Ci się wersja siedmioosobowa ja nie zdecydowałem się na dopłatę. Auto z takim przebiegiem i rocznikiem to demo z salonu - tak?

Odnośnie s-maxa: ja jeżdżę niewiele (po pół roku mam 10kkm) na obecną chwilę bez żadnych problemów. Jedynie jakiś czas temu zaczęła skrzypieć roleta w bagażniku ale problem rozwiązałem we własnym zakresie (WD-40 :-) ). Zużycie paliwa również jest satysfakcjonujące miasto 9-10l/100km a oszczędnie na trasie (V<=100km/h) można uzyskać 6l/100km. Średnią po 10kkm mam 8,3l - zdecydowana przewaga miasta - liczone wg tankowań a nie wskazań komp.

Auto
    Octavia II Kombi

Domyślnie

Auto jest sprowadzone z Austrii przez dealera z Polski. Zakupiony został przeze mnie w programie Peugeota z 12 miesięczną gwarancją. Na razie wszystko jest z nim OK. Wziąłem wersje 7 osobową bo ma większy bagażnik oraz relingi i czasami 2 dodatkowe fotele się przydadzą jak trzeba kogoś zabrać w mieście. Dodatkowo bardziej mi się podoba niż wersja 5 osobowa.
    Spalanie mam na poziomie ok 8l(z tankowań), ale ja większą trasę to tylko zrobiłem jak go odbierałem. Spalanie mi odpowiada. Zauważyłem, że przeglądy będę musiał robić częściej niż 20 tyś z moim trybem jazdy, bo FAP średnio w mieście daję radę.
    Widzę że spalanie tego S-Max-a jest naprawdę dobre, bo tyle to mi Skoda Octavia Kombi paliła z 1.6 115KM. Niestety trochę musiał bym dołożyć do tego co już wydałem, aby kupić takiego jak ty, a to dla mnie za dużo.
    Życzę miłego użytkowania

Auto
    Ford smax 1.6eb

Domyślnie

Z Twój słów wynika, że GP jest zawsze 7osobowy. Mnie również znacznie bardziej podoba się Grand Picasso od "samego" Picasso. Linia GP jest bardzo ładna.

FAPem bym się na zapas nie martwił jeżeli coś się zacznie z nim dziać to wtedy będziesz się zastanawiał - wachlarz możliwości jest bardzo szeroki

Odnośnie zużycia paliwa: przez zimę pewnie trochę podskoczy - krótkie trasy przy niskich temperaturach.

Również życzę zadowolenia z użytkowania

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów