Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 11 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 101

Wątek: Volkswagen Passat Alltrack 2.0 TDI CR 4MOTION DSG

Domyślnie Volkswagen Passat Alltrack 2.0 TDI CR 4MOTION DSG

Volkswagen Passat Alltrack 2.0 TDI CR 4MOTION DSG - Na polskie drogi

"Volkswagen ogłosił, że wycofuje Passata z naszego rynku. Jego miejsce zajmie specjalnie skonstruowany na polskie drogi model Alltrack, będącym kombi z podwyższonym zawieszeniem i napędem na cztery koła. Czy taka decyzja przypadnie do gustu miłośnikom tej niemieckiej limuzyny?" - Grzegorz Skarbek

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Za mało Alltracka. Nie wiem czy jest sens tego auta.

Auto
    Najlepszym

Domyślnie

"skrzynia DSG najlepsze chwile ma już jednak za sobą"- chciałbym żeby niektórzy producenci osiągnęli kiedykolwiek taki poziom.

Auto
    Espace III

Domyślnie

""skrzynia DSG najlepsze chwile ma już jednak za sobą" - trochę chyba na wyrost ta wada. Jest jakaś poważna konkurencja dla DSG, dostępna dla przeciętnego zjadacza chleba?

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Przesadzacie. Autor najwidoczniej uznał, że sześciobiegowy wariant DSG - tu jeszcze w połączeniu z dieslem, co ponoć nie pozostaje bez znaczenia - nie jest idealny. Sądzę, że mówiąc o "najlepszych chwilach" chodziło mu o czasy, w których nie sposób było spotkać nic lepszego, a te czasy już minęły. Jest DSG w wersji 7-biegowej, jest TCT, które - chyba - zbiera dobre noty, wreszcie jest 8-biegowy automat ZF, montowany np. w BMW. Wszystkie te skrzynie montowane są również w modelach "przystępnych" cenowo, tzn. nie droższych wcale niż ten Alltrack.

A co do rzeczonego samochodu - cóż, Passat z pakietem ozdób zewnętrznych. Wygląda w porządku, ale to samo można powiedzieć o zwykłym Passacie. Rzekłbym więc, że to kwestia gustu, bo czy kryje się tu technika, która w stosunku do zwykłej wersji kusi? Chyba nie.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

170 tys złotych za testowy "menedżerowóz" z lekko podwyższonym zawiasem i plastikami, a baza zaczyna się od 140tys Chyba kogoś walnęło w czachę.

Domyślnie

Jak widać są tacy, którzy nie do końca rozumieją moje słowa (polecam czytanie całości opinii, a nie tylko wyrywkowego zdania)...
    Cytat Zamieszczone przez Zymek Zobacz posta
    "skrzynia DSG najlepsze chwile ma już jednak za sobą"- chciałbym żeby niektórzy producenci osiągnęli kiedykolwiek taki poziom.
    Cytat Zamieszczone przez Galadin Zobacz posta
    ""skrzynia DSG najlepsze chwile ma już jednak za sobą" - trochę chyba na wyrost ta wada. Jest jakaś poważna konkurencja dla DSG, dostępna dla przeciętnego zjadacza chleba?
    ...jak i tacy, do których trafiają idealnie:
    Cytat Zamieszczone przez Pink Zobacz posta
    Sądzę, że mówiąc o "najlepszych chwilach" chodziło mu o czasy, w których nie sposób było spotkać nic lepszego, a te czasy już minęły
    Nie piszę, że DSG jest złe - broń Boże. Jest szybkie, płynne i bez wątpienia jest jedną z najlepszych przekładni na rynku. Nie wiem, być może opisane przeze mnie przypadłości są wadą sterownika, który można zaktualizować i będzie po problemie, ale faktycznie czasami bywa takie zrzucanie biegów irytujące.

Poza tym to, że skrzynia DSG ma "najlepsze czasy za sobą", kiedy była bezkonkurencyjną i najlepszą z dostępnych, to nie tylko moje zdanie.

Auto
    Volvo S60 CC T5 AWD,Toyota Avensis 1.8 Valvematic, Clio IV 1.2 120

Domyślnie

170 tys za Passata z dodatkową ilością plastiku ? Podziękuję. Do mnie ten jak i normalny Passat nie przemawia. Wiem, że często dywaguje się co wybrać nowy czy używany, ja jednak w tym przypadku poszukał jeśli byłaby możliwość używane XC70 lub poszukać nowego Outbacka.

Awatar korg
    Auto
    500X 1.4 MultiAir 140KM

Domyślnie

Auto fajne, ale cena to jakiś żart

Auto
    ForTwo prawie Brabus

Domyślnie

Co właściwie sprawia, że francuskie diesle pracują ciszej ?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów