Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 101

Wątek: Volkswagen Passat Alltrack 2.0 TDI CR 4MOTION DSG

Awatar mimx
    Auto
    VW Tiguan 2 / P208 '19

Domyślnie

Nie piszę, że DSG jest złe - broń Boże. Jest szybkie, płynne i bez wątpienia jest jedną z najlepszych przekładni na rynku
    I mimo to DSG jest wymienione w minusach? Hmm...

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Nie wiem, być może opisane przeze mnie przypadłości są wadą sterownika, który można zaktualizować i będzie po problemie, ale faktycznie czasami bywa takie zrzucanie biegów irytujące.
    Przypadłości? Czy przypadkiem to nie jest taki "ficzer", który sprawia, że samochód podczas zjazdu z góry bez gazu nie przyspiesza? Ja u siebie tak nie mam, ale jeździłem niedawno rentalem z "hydroautomatem" (Ford Falcon), który potrafił zrzucić potrafił zrzucić 6->3 w tym celu. Uważałem to za fajne rozwiązanie, szczególnie podczas jazdy na tempomacie.

Drugie spojrzenie pozwoli dojrzeć jeszcze dwa, dodatkowe przyciski na tunelu - AUTO HOLD
    Autohold ma zwykły Comfortline z DSG (B6).

Alltrack ma bardziej "cywilizowany" charakter i w przeciwieństwie do innych przedstawicieli gatunku, można kupić go także w tańszej, przednionapędowej odmianie.
    XC70 też można.

I tak przykładowo, żeby przyciemnić podświetlenie przestrzeni wokół nóg (Pakiet oświetlenie Ambient: 740 zł), które po 2-godzinnej podróży o popołudniowo-wieczornej porze zaczyna po prostu przeszkadzać w jeździe, trzeba się po prostu zatrzymać i odszukać odpowiednią opcję w komputerze.
    Spróbujmy tak: intensywność oświetlenia można płynnie regulować z poziomu komputera pokładowego. Producent dzięki temu rozwiązaniu uniknął umieszczenia nadmiernej liczby przycisków w kokpicie i od razu znika nam negatywny wydźwięk (że razi i nie wiadomo jak to ustawić)
    Szczególnie, że to się ustawia prawdopodobnie raz na cały okres użytkowania samochodu. Ja ustawiłem na 35% i jest idealnie.
    VW Tiguan 2 '16 2.0TDI DSG 4Motion / Peugeot 208 '19 1.2 82 PureTech Allure

Domyślnie

mimx - odnośnie skrzyni. Jeśli jadę zwykłą drogą o delikatnym nachyleniu w dół, mam "D" i szósty bieg, nie dotykam gazu, a skrzynia nagle mi zrzuca z niewiadomego powodu z 6 na 4, powodując wycie silnika na wysokich obrotach, to coś jest chyba nie tak. Jeździłem samochodami z różnymi skrzyniami, kilkoma autami z DSG (różnymi kombinacjami benzyna/diesel i 6/7 biegów) i nie spotkałem się z takim, jak to nazywasz, "ficzerem".

Co do podświetlenia - owszem, fajny bajer, ale żeby to wyregulować, trzeba auto zatrzymać i zmniejszyć natężenie podświetlenia. Sytuacja z życia wzięta - po 20:00 wyjechałem z Warszawy do Krakowa, a już za Radomiem musiałem stawać na stacji, żeby ściemnić podświetlenie moich pięknych butów... Ja lubię prostotę koncernu, dlatego denerwują mnie takie rozwiązania służące "bezpieczeństwu".

Cytat Zamieszczone przez kimi Zobacz posta
    Co właściwie sprawia, że francuskie diesle pracują ciszej ?
    Może to osobiste odczucia, ale VW TDI pracuje na moje "ucho" twardo, mając w pamięci jeszcze stary silnik na pompowtryskach. Przykładowe 2.0 HDI w C5/508 brzmi delikatniej, przyjemniej - mówimy oczywiście o pracy silnika na zewnątrz, bo we wnętrzu wszystkie auta są bardzo dobrze wyciszone.

Awatar woolfik
    Auto
    Leon ST

Domyślnie

W B6, z tego co pamiętam, zdjęcie nogi z gazu nie powodowało odczuwalnego hamowania silnikiem nawet po dłuższej chwili, co było dla mnie jedną z głównych wad "inteligencji" DSG w porównaniu z duetem ja+manual. Dlatego ten ficzer ze zrzucaniem biegu ja bym postrzegał jako zaletę.

Awatar cubass
    Auto
    Fiat Punto Evo, Fiat Grande Punto

Domyślnie

no tak koncern matka wycofał z oferty Skody Octavie Scout 4x4 której cena zaczynała się od 101 tys PLN w wersji 1.8Tsi i mamy w zamian Passata Altrack za 118 tys PLN z tym samym silnikiem aczkolwiek przednionapędowy. Z tego co kojarzę Scout również miał haldex 4 generacji.

Nie podoba mi się podejście koncernu do klienta któremu na siłe chcą wcisnąć VW żeby to jeszcze w cenie Skody a tu nic
    NONSENS i bzdurna strategia

Zbanowany
    Auto
    audi a4

Domyślnie

to nie ma raczej nic wspolnego z Passatem , chyba juz wygaszana jest produkcja Oct 4x4 bo prawdopodobnie powoli przygotowuja sie do zmiany generacji

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Brew pozorom auto niekoniecznie będzie niszowe. Możliwość połączenia silników 2.0 TDI i 2.0 TSI z napędem na 4 koła i skrzynią DSG to nie lada gratka. W segmencie niewiele jest takich aut. Mimo, że paska jakoś nie lubię to gdybym teraz zmieniał auto to poważnie bym się nad nim zastanowił.

Auto
    440i

Domyślnie

kiedy jest test Alfa Romeo i jest gadka o 'emocjach w motoryzacji' uwazam to za belkot, ale jak patrze na Passata to nie kojarze bardziej wypranego z emocji auta. Idealne auto klasy sredniej jest idealnie nijakie, teraz nawet pobili Skode w tej dziedzinie

Awatar mimx
    Auto
    VW Tiguan 2 / P208 '19

Domyślnie

Jeśli jadę zwykłą drogą o delikatnym nachyleniu w dół, mam "D" i szósty bieg, nie dotykam gazu, a skrzynia nagle mi zrzuca z niewiadomego powodu z 6 na 4, powodując wycie silnika na wysokich obrotach, to coś jest chyba nie tak. Jeździłem samochodami z różnymi skrzyniami, kilkoma autami z DSG (różnymi kombinacjami benzyna/diesel i 6/7 biegów) i nie spotkałem się z takim, jak to nazywasz, "ficzerem".
    Jeśli to jest aż tak "dramatycznie", to być może rzeczywiście coś im się nie udało. Mój rental wymagał wyraźnego pochylenia drogi (i wynikającej z tego chęci samochodu do grawitacyjnego nabierania prędkości), żeby zrzucić więcej niż bieg.

Co do podświetlenia - owszem, fajny bajer, ale żeby to wyregulować, trzeba auto zatrzymać i zmniejszyć natężenie podświetlenia. Sytuacja z życia wzięta - po 20:00 wyjechałem z Warszawy do Krakowa, a już za Radomiem musiałem stawać na stacji, żeby ściemnić podświetlenie moich pięknych butów
    To jest wg mnie perspektywa testówka vs prawdziwe życie. W testówce takie "wydarzenie" zapamiętujesz, a normalnym użytkowaniu ustawiasz raz i cieszysz się tym, że to tak fajnie wymyślili i że ładnie to wygląda.
    VW Tiguan 2 '16 2.0TDI DSG 4Motion / Peugeot 208 '19 1.2 82 PureTech Allure

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie

Co prawda tani nie jest, ale jak napisano w teście w swoim segmencie nie ma konkurencji więc też ciężko ocenić ile powinien kosztować. No za konkurencje powinno się uznać Peugeota, ale to też nie jest okazja, a do tego dostępny tylko w jednej wersji. Nie rozumiem posunięcia Żabojadów bo 508 RXH prezentuje się o wiele lepiej i z pełną paletą silników, niższą ceną i odpowiednim wyposażeniem byłby o wiele ciekawszy. W każdym razie Alltracka z napędem na cztery koła można mieć już za 130 tyś.zł, a standardowe wyposażenie chyba ciężko uznać za ubogie? 140 KM też nie robi z niego muła. Do tego te plastiki naprawdę zrobiły ze zwykłego Paska coś interesującego. Muszę przyznać, że naprawdę mi się spodobał. W minusach napisałeś, że przydałyby się lepsze warunki gwarancyjne. Co jest nie tak bo w tekście tego nie napisałeś. Za krótka? 2 lata standard i 3 lata można dodatkowo dokupić z tego co wiem. Chociaż fakt u VW za wszystko trzeba dopłacać. Cieszysz się, że odbierasz samochód, a tutaj wystawiają ci rachunek za przygotowane auta 550zł. Miło.

Auto
    Duże

Domyślnie

Najprzyjemniej - z zewnątrz - pracuje któryś z diesli w Avensisie. Całkiem przyjemnie pyrkocze też nowy D3 (2.0) od Volvo ale to juz 5 cylindrów, jak "wolnobieg" w rowerze . 6-stki sa oczywiście poza konkurencją.

A wracając do Alltracka - czy ma sens? Oczywiście. W przeciwnym razie by go nie wypuszczano. "Ryzykanci" to ostatni z epitetów jakimi możnaby opisac Niemców. Inwestycja w produkcję jest niska - kilka dodatkowych części dostawionych do linii produkcyjnej zwykłego Passata. A z pewnością znajdzie się spory procent ludzi, którzy passatami jeżdżą od lat, ufają im ale chcieliby się do reszty "passatowców" odróżnić. Także za pomocą wyższej ceny.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów