Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 73

Wątek: Ford S-max 2.0 T EcoBoost 240 KM PowerShift Titanium

Auto
    VW CC 2.0TDI 177KM DSG

Domyślnie Ford S-max 2.0 T EcoBoost 240 KM PowerShift Titanium

Witam serdecznie,
    Nadszedł moment kiedy rodzina zaczęła pęcznieć na tylnym siedzeniu i w Octavii zwyczajnie brakło miejsca…do tego mały piesek i ekwipunek wyjazdowy powodował po 300km nerwowe sytuacje w tzw. II klasie (czytaj drugim rzędzie). Pod wpływem tychże czynników jak i gorących starań żony uległem …..dobrze będzie van…. ale na moich warunkach.
    Myślę, że wielu ojców ma ten dylemat, jak połączyć auto rodzinne z samochodem służącym do pracy (dojazd, klienci itd.). Obejrzałem wszystko w tej klasie, dodatkowo miałem do dyspozycji w tym czasie extremalny samochód rodzinny Chrysler Voyager i nie musze pisać ze dobrego słowa nie da się o tym wozie powiedzieć (oczywiście subiektywne wrażenie i zupełnie inne oczekiwania co do standardów przemieszczania się z mojej strony).
    Bralem pod uwagę VW Tourana Crossa (nowa sylwetka, niezłe wykończenie, design jak najbardziej mi odpowiada….i oczywiście nieodzowna skrzynia DSG, samochód posiadała moja żona w pierwszej odsłonie), drugim kandydatem był S-Max, głównie z uwagi na PowerShift….i daleko nic.
    W okolicach maja po jazdach próbnych, zwycięzcą został ogłoszony S-max. W połowie czerwca zabawa z konfiguratorem i dylematy z serii „co pod maskę”. Wysłałem za radą kolegi z forum Forda, niezliczona ilość zapytań do dealerów i zacząłem kolekcjonować oferty. Ustaliłem zakup na koniec lipca. Zdziwienie moje było ogromne jak elastyczni są sprzedawcy, dzięki czemu moje przyszłe auto „puchło” w środku jak i na zewnątrz. Ostatecznie zrezygnowałem np.: z 3 rzędu siedzeń na rzecz silnika itd…., zamówienie zostało podpisane 26.07 w konfiguracji jak poniżej:
    Ford S-max 2.0 T EcoBoost 240 KM PowerShift wersja Titanium + dodatki:
    1. Lakier metalizowany Panther Black
    2. Pakiet Business CD/SD Navigation – system nawigacji satelitarnej CD/SD – 7-calowy kolorowy ekran dotykowy, MP3, 8 głośników, zestaw głośnomówiący z Bluetooth i funkcja sterowania głosem, czujniki parkowania (przód + tył)
    3. Pakiet X PLUS 1 – dach panoramiczny, reflektory biksenonowe, system centralnego zamka z kluczem elektronicznym Ford KeyFree (zawiera przycisk rozrusznika Ford Power), tapicerka skórzana Windsor (jasna), elektrycznie składane lusterka
    4. Dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części pojazdu
    5. Autoalarm Thatcham - obwodowy i pojemnościowy (zawiera centralny zamek z dwuetapowym ryglowaniem)
    6. Obręcze kół ze stopów lekkich 18'', wzór 5-ramienny Sparkle Silver D2UDR - TT,
    7. Przednie fotele - wentylowane i podgrzewane

Wybór padł na salon z Warszawy z uwagi na docelowe miejsce serwisowania i bardzo konkretnego sprzedawcę. Niestety nie udało mi się zamówić samochodu przed 18.07, w związku z tym musze czekać na następną „kumulację” produkcyjną tzn. 18.08 i wiadomości co do terminu odbioru będę miał dopiero w okolicach początku września.
    Będę zobowiązany za wpisy jeśli macie jakieś doświadczenie z tego roku w temacie „okres oczekiwania, moje nadzieje i co z tego wyszło”.
    Bardzo cenię sobie forum Autogalerii i testy samochodów tu zamieszczane (ten test Pana Adama Grodzkiego S-Max’a z dnia 15.05 przeważył szale w kwestii wyboru, zdjęcie nr 2 http://www.autogaleria.pl/fotografie...51295&test=652 wyświetlam sobie na polepszenie humoru w ciężkie dni ) i dlatego właśnie na tym forum chciałbym się pochwalić nowym nabytkiem. Postaram się też opisywać moje przygody z zakupem, odbiorem, a później z użytkowaniem tego samochodu.

Dziękuję z góry za komentarze i uwagi.

VIP Awatar kocie_ruchy
    Auto
    vespa

Domyślnie

hej, jeździłem autem z tym silnikiem przez ostatni tydzień. bardzo fajne auto, silnik i skrzynia też chodzą super - jeszcze zdziwisz parę innych kierowców przyśpieszeniem na lewym pasie dla mnie poważny minus stanowiło tylko duże zużycie paliwa, w okolicach 12 l/100 km w mieście i 9 l/100 km w trasie - przy spokojnej jeździe. jeśli to Ci nie przeszkadza będziesz się cieszył naprawdę fajnym autem
    Moto Oeconomicus na wyborcza.biz - o pieniądzach, trendach i marketingu w przemyśle motoryzacyjnym

RossoCorsa.pl

Awatar Xerox
    Auto
    francuskie, amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Gratulacje i zycze szybkiego odbioru
    Jak dla mnie to najladniejszy van na rynku. Jakbym mi sie jeszcze bardziej powiekszyla rodzinka to celowalbym wlasnie w ten model z tym silnikiem
    Mozesz napisac ile wyniosl Cie finalnie samochod? Moze byc na PW.

kocie_ruchy, czy ja wiem czy to duze spalanie jak na 240KM?! Rzeklbym raczej, ze bardzo konkurencyjne.

Awatar Vincentus
    Auto
    Kamaz

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kocie_ruchy Zobacz posta
    duże zużycie paliwa, w okolicach 12 l/100 km w mieście
    Tyle pokazuje komputer, w realu jest 2-3 l wiecej, ale to w Wawie, moze gdzie indziej da sie mniej.
    Dobry Kamaz nie jest zły

Auto
    VW CC 2.0TDI 177KM DSG

Domyślnie

gdzies czytalem ze mam szanse na nowe znajomosci na stacji paliw .......jesli bedzie w cyklu mieszanym 10-11l damy rade, gorzej mnie irytuje czestosc tankowan.

Xerox...mam trojke, najstarsze ma 13 lat i gabaryty mojej filigranowej zony ....wiec, nie bylo wyjscia.

Domyślnie

No nieźle, nieźle - gratuluję wyboru. Nie można powiedzieć, że źle wybrałeś - po prostu lepiej chyba nie mogłeś. Mnie jedyne co martwi w tym aucie, to właśnie zużycie paliwa w tym silniku - ja osobiście wybrałbym 163-konnego 2.0 TDCi.

Przyznaj się jeszcze jak wyszło Ci auto finansowo i jak wyglądała kwestia upustu/rabatu/gratisów.

Awatar euro_tuned
    Auto
    3.0 TDi

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Xerox Zobacz posta
    kocie_ruchy, czy ja wiem czy to duze spalanie jak na 240KM?! Rzeklbym raczej, ze bardzo konkurencyjne.
    Tu nie chodzi o 240Km tylko to, że to zwykła rzędowa turbobenzyna i spalanie jest naprawdę duże. I tak jak powiedział Vincentus, w realu 2-3l więcej. DO takiego auta przychylilbym się do motoru o którym mówi Dj Brabus. Jak go zapakujesz na full (rodzina + bagaże) to tym 240KM nie pochulasz niewiadomo jak, a spalanie rośnie. Poza tym dobre auto. Szerokości
    "Prawdziwy luksus zaczyna się w segmencie F."

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Przeciez to auto jest ciezkie duze i wysokie. Czego sie spodziewacie? To nie jest kompakt czy limuzyna tylko mały autobus.
    Ostatnio edytowane przez Robak ; 09-08-2012 o 16:31

Auto
    Ford Focus 3 1.6 ecoboost

Domyślnie

Kurde tez mam 3 dzieci i mysle o czyms takim ale 7 miejsc, i ten dylemat ecoboost czy tdci. Biore tez na celownik alhambre. Napisz ile kosztuje taki konfig po rabatach, jak by palil srednio 10 to jestem za.

Zbanowany
    Auto
    audi a4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez euro_tuned Zobacz posta
    Jak go zapakujesz na full (rodzina + bagaże) to tym 240KM nie pochulasz niewiadomo jak, a spalanie rośnie.
    A jak sie "chula" vanem? A gdyby bylo 400KM to bo juz" pochulal" czy wciaz malo?
    Van ma byc komfortowy i praktyczny a nie sportowy

Uprawnienia umieszczania postów