Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Wątek: Ciekawe auto z segmentu B

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie Ciekawe auto z segmentu B

Witam,

mam obecnie Opla Corsę i Skodę Yeti

i powoli zbliża się czas zmian.
    Na pierwszy rzut do zmiany pójdzie Opel - chciałbym samochód podobnej klasy, ale z nieco lepszym wyposażeniem.

Wymagane minimum:
    klimatyzacja manualna, niebanalny wygląd, alusy, skórzana kierownica, oczywiście komplet poduch, ABS, ESP
    Silnik raczej benz. - generalnie taki, w którym przez 150 tys. nie będę musiał specjalnie grzebać.

Co wchodzi w grę?
    Peugeot 208, Alfa MiTo, ewentulnie Kia Rio (ale kompletnie jej nie znam)

Co do ceny to chciałbym się zamknąć w 55000 - i raczej chciałbym markę z którą można sobie ponegocjować

Acha co ważne - samochód głównie ma być do jazdy "służbowej" - dzisiaj Corsą jeżdżę ok. 1500-2000 km miesięcznie, czasem w nieco dłuższą trasę więc wygoda i komfort wskazane.

PS. Jeżeli macie inne pomysły to piszcie.
    PS2. Nie wiem czy przypadkiem nie zaczekać na nowe Clio, ewentualnie jakąś inną nowość. Co myślicie o wynalazku Opla - Mokka, ewentualnie nowym SX4.

Awatar joker5513
    Auto
    Clio III 1.2 TCE, Kawasaki Vulcan S 650

Domyślnie

Za 55 dostaniesz nowe Bravo z 1.4 Tjet. Mając tylę kasy szukałbym już nowego auta i nie bawił sie w używki. Jeżeli kompakt za duży to można poczekac na Clio IV, Mito za te pieniądze może byc ze słabym silnikiem i biedne. Może nowa Yaris?

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AdamS Zobacz posta
    Silnik raczej benz. - generalnie taki, w którym przez 150 tys. nie będę musiał specjalnie grzebać.
    Generalnie musisz się zastanowić, czy chcesz:
    a) auto sprawdzone, a zatem takie, które już na rynku jest kilka lat, przeszło lifting i jest dopracowane - pokroju Renault Clio III, Fiat Punto, wspomniane Suzuki SX4,
    b) auto nowe - czyli niewiadoma z chorobami wieku dziecięcego, które jest dopracowywane w trakcie produkcji (Peugeot 208, Renault Clio IV).

Co do ceny to chciałbym się zamknąć w 55000 - i raczej chciałbym markę z którą można sobie ponegocjować
    Przy Oplu Mokka startującym od 68 000 zł to masz marne szanse. Na duże rabaty na pewno możesz liczyć w Citroenie, Renault i oczywiście w Skodzie.

Awatar Bart3kk
    Auto
    Astra J 1.4T 18' & Kia Rio 1.4 08'

Domyślnie

Rio z benzynowym 1.4 będzie niezłe , silnik prosty w konstrukcji , nie ma się co rypać, osiągi wystarczające, no i w tej kwocie z niezłym wyposażeniem, jak nie full opcja. Ewentualnie Yariska :P
    http://www.autogaleria.pl/forum/showthread.php?t=13715
    KIA RIO 2008 FWD 1.4 16V DOHC -- > Mój Złoty Skośnooki Przecinak

https://autogaleria.pl/forum/showthr...-1-4TURBO-2018
    OPEL ASTRA J SEDAN 1.4T 140KM 2018

Awatar KrankedGT
    Auto
    Tak

Domyślnie

Jak masz Corsę C to pomyśl o D z nowym 1.4 turbo 120 KM. Corsa E bedzie dopiero w przyszłym roku ale czuje ze warto poczekac. Jako alternatywe wziąłbym Abartha, moze demówke uda sie kupic w dobrej cenie.

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

No tak, Abarth jako auto komfortowe w trase...

Ja bym poszukal jakiejs demowki sx4 z napedem na 4 kola lub udal sie do fiaa - tam chetniej o rabatach gadaja.

Auto

Domyślnie

dzięki za pierwsze podpowiedzi i wskazówki

DJ - faktycznie to jest chyba najważniejsza decyzja - czy brać nowy model i narazić się na przygody podobne jak w Yeti, czy też starszą i sprawdzoną konstrukcję.

Mam Corsę D i trudno mi o tym samochodzie powiedzieć coś pozytywnego jak i mocno negatywnego - po prostu jeździ... Także odpada..podobnie jak Punto, które jest w sumie podobnym samochodem z podobnymi wadami.
    Pytanie co do Mito - czy jest to na tyle lepszy samochód od Punto, że warto za niego dopłacić - pomijam bezdyskusyjną różnicę w stylistyce i urodzie

Opel Mokka faktycznie wyjściowo jest kosmicznie drogi - zobaczymy co wymyślą z analogicznym Chevroletem.
    Wydaje mi się, że za pół roku podstawowa Mokka z przyzwoitym wyposażeniem będzie do wyjęcia z ok. 55 tys a może i taniej. Opel potrafi dać kosmiczny rabat - ostatnio kupowałem dla klienta Insignię diesel 130 km wersja Edition+parę dodatków za 88 tys. a 160 kM z nieco gorszym wyposażeniem za 87 tys. - a Mokka nie może być droższa od Insigni....

Powiem tak - chciałbym auto niebanalne wygodne i które z przyjemnością się prowadzi. Ponieważ ten samochód będę użytkował raczej sam to wielkość nie jest priorytetem.

Na razie moja subiektywna klasyfikacja wygląda tak:
    1. peugeot 208 - silnik 1,6 120 kM
    2. Alfa MiTo - 1,4 MultiAir 105kM
    3. Citroen C3 - 1,6 benz. (choć ostatnio nie widziałem żadnej oferty na otomoto) lub diesel
    4. Clio IV - 1,2Tci - ale to jeszcze spora niewiadoma.

Poza konkurencją póki co jest DS3 - którego znajdę w podobnej cenie, ale albo nie z takim silnikiem i słabiutkim wyposażeniem albo prawie nówka używany (ale trochę boję się takich okazji). Ale na pewno będę się koło tego samochodu kręcić bo po prostu cholernie mi się podoba.

Jak widzicie mam ochotę na "francuza" ew. "wloszkę" - jakoś lekko zaczęło mnie odrzucać od technologii i "finezji" stylistycznej w wydaniu niemieckim ;p

Acha - właśnie pod domem stoi Dacia Duster - w końcu mam okazję pojeździć tym samochodem....i wydaje się całkiem sensowną propozycją...ale moim zdaniem tylko wtedy kiedy nie będzie kosztował więcej niż 50 tys...powyżej tej kwoty moim zdaniem jednak lepszą propozycją jest Yeti. Choć nie da się ukryć, że Duster to naprawdę ciekawe auto - ma swoje nieco głupie wady (głównie wynikające z wnętrza z samochodu z 1993 roku ), ale ma to "coś". Do testów dostałem wersję Laureate 1,5 Dci 110 kM - najlepszy w tym samochodzie jest silnik, na plus fajne prowadzenie i komfort, minus - wnętrze, nie do końca dobra pozycja za kierownicą....i cena w tej wersji (bez 4x4) kosztuje coś ok. 62 tys....to jednak za dużo - gdyby z tym silnikiem i 4x4 dało się kupić za 55tys. to byłby w ścisłej czołówce

Domyślnie

Jeśli masz takie założenia...
    Powiem tak - chciałbym auto niebanalne wygodne i które z przyjemnością się prowadzi.
    ...to od razu sobie odpuść Dustera. Dacia, mimo ciągłego rozwoju, to wciąż tania marka, której priorytetem jest cena. Cała reszta jest średnia - prowadzenie, jakość, wyposażenie... Nic złego, ale też nic dobrego. Skoro stawiasz naprzeciw jej takie auta jak Citroena DS3 czy Alfę Romeo MiTo, skup się na wyborze auta, które naprawdę będzie przynosiło Ci radość.

P.S. Chevrolet Trax to bardzo dobra opcja, przynajmniej tak się wydaje na dzień dzisiejszy. Chevrolet też jest skłonny do rabatów (mnie proponowano 8k na Orlando).

Auto

Domyślnie

Duster to dla mnie bardziej ciekawostka i takie porównanie do Yeti - a wziąłem do testu, bo po prostu miałem taką okazję - a do tego jeszcze teść dość mocno rozważa zakup Dustera więc ma okazję się przekonać.

Jestem ciekaw Waszego zdania i będę wdzięczny za każdą podpowiedź, mam swoich faworytów, ale czasem umknie coś ciekawego.

Napiszcie mi coś więcej o MiTo - czy to faktycznie takie Punto z wartością dodaną (lepsza jazda, jakość, wygląd) czy po prostu czysty marketing.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów