Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 57 z 57

Wątek: Ciekawe auto z segmentu B

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AdamS Zobacz posta
    POLO to porządny samochód, pewnie pod wieloma względami lepszy niż 208 - ale...po pierwsze mam już Yeti z tym "porządnym" osprzętem od VW i dziękuję
    a po drugie pozostałe samochody też są normalne - również "francuziki", "włoszki", "koreańce" czy "japończyki" - a nie TYLKO "niemcy" vel "czeszki" czy "hiszpanki"

jeździłem Polówką z silnikiem 1,2 tsi - porządne, dobry samochód, który (o ile by się nie psuł) z czystym sumieniem poleciłbym mojemu tacie, który zresztą jeździ starą Polówka (rocznik 2003) i sobie chwali.

Dlaczego myślę o "francuzce" - bo miałem 2 i mnie nie zawiodły, bo niektóre mają coś w sobie, nie są gorsze technicznie, jakościowo...a psują się pewnie tak samo jak inne.

Choć oczywiście nie wykluczam, że będę jeździł czymś innym. Ale denerwują mnie hasła w stylu: Zamiast bawić się w Francuziki z rabatami kupiłbym normalne, porządne auto czyli VW Polo
    Nawet nie musiałbym oklejać - jeździ w mojej okolicy piękne POLO Cross-coś tam w pomarańczowym kolorze....więc takie cuda to już w standardzie sprzedają....

A rabaty to rzecz normalna - z której jeżeli tylko można to trzeba korzystać.... Myślisz, że Skodę kupiłem po cenie z katalogu? I pewnie VW gdybym kupował to też brałbym w cenie z konfiguratora....
    Kolega Maciek raczył zartować

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

na 8miu - ale przyznaję, mam bardzo wrażliwe ucho i do tego lubię naprawdę głośno słuchać.

Nie powiem, że jest fatalnie czy źle - dla powiedzmy większości wystarczy - moim zdaniem jak jeszcze przednie grają w miarę dobrze, tak te zamontowane w tylnych drzwiach to już fatalnie - musieli wrzucić jakieś badziewie i pewnie wstawiając inne efekt byłby dużo lepszy.

Po fakcie nieco żałowałem, że nie dołożyłem do Skoda System - czy jakoś tak - myślę, że byłoby lepiej.

Może to też kwestia ustawień - albo nieco innej muzy

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

No z tymi "francuzikami" i priorytetem rabatowym to żartowałem oczywiście, ale Polówka to przynajmniej kompletne auto bez wad, co niekoniecznie można powiedzieć o konkurencji. Czekałem na Polo 1.2 TSI, ale się nie doczekałem, a obecny wtedy 1.4 był za słaby. Ale skoro nie jesteś zadowolony z tego silnika...

Co do tego naglośnienia to jeśli Skoda wraz ze stażem Yeti na rynku usuwała jakieś materiały wygluszeniowe itp rzeczy to może potem też na głośnikach chcieli później zaoszczędzić?

Auto

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Kolega Maciek raczył zartować
    mam nadzieję, choć czasem u niektórych na tym forum trudno wyczuć żart

a co do 208ki - z silnikiem 1,4 czy nawet 1,6 (120) to taka wersja również nie do końca spełnia kryterium "fajności", choć jest w nim i tak więcej niż w POLO 1,4

tak jak pisałem POLO to porządne auto - ale jakoś aktualnie chciałbym raczej odejść od myśli niemieckiej - może kiedyś wrócę - np. chętnie następną generację Yeti - jeżeli tylko poprawią niedociągnięcia.

A POLO ma wady....albo inaczej w kilku punktach inni potrafią być lepsi.

Domyślnie

Co do silników, to oczywiście nie miałem okazji jeździć 208 z żadnym z nich ( 1,4 czy 1,6 120KM ), ale w Astrze G między 1,4 90KM a 1,6 101KM jest kolosalna różnica, choć na papierku też tego do końca tak nie widać. Wystarczy że doładujemy samochód, bądź włączymy klimę i zechcemy pojeździć po jakiś wzniesieniach. Wtedy te 11KM w przypadku Opla robią sporą różnice, nie mówiąc już o normalnej jeździe. Myślę, że w Peugeocie sytuacja może wyglądać podobnie, o ile nie jest jeszcze bardziej nasilona.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar jogi
    Auto
    Twingo RS CUP

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez maciek-m Zobacz posta
    Jogi, a nei myślałeś żeby wskoczyć poziom wyżej? Schodzącego Leona Cupra R można wyrwać w coraz lepszych cenach, a w nim 300+ KM na zawołanie i podwozie niczego sobie. Tylko z wyglądem się trzeba pogodzić, ale oferta kusząca, a auto dyskretne.
    Dla mnie optimum i realny max do ogarnięcia, to segment B i ok. 200KM z porządnym zawieszeniem.
    W segmencie Leona hipotetycznie, tylko Megi RS Cup.

Jeśli chodzi o wybór wersji silnikowej, to polecam przejechać się oboma i wtedy zdecydować.
    W C2 VTS, ten 1.6 ciągnął bardzo fajnie.
    Realnie do setki będzie ok. 2 s. lepszy od 1.4. W elastyczności powinna być jeszcze większa różnica.

Auto

Domyślnie

póki co to jeżeli 208 to z silnikiem THP
    i z utęsknieniem czekam na ofertę DS3

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów