Witam,

Potrzebuję małego samochodu dla przedstawiciela do firmy. Jazdy lokalne, nie po całym kraju, więc myślę max 100-300km dziennie.
Kwota to 30 tys przy założeniu lekkich używek lub jako 50% wpłaty do leasingu czegoś max 2x droższego.
Jeśli nowe to koniecznie van z pełnym odliczeniem vatu, jeśli używane to może nie być tego odliczenia, przy kwocie 30 tys te 40% vatu nie boli aż tak bardzo .

To co mi się podoba to fiesta, widzę używki za 28-35 tys można dostać jeszcze na gwarancji z przebiegami do 50k. Auto ma być oklejone, fiesta jest ładna, więc w miarę dobrze by się to prezentowało.
Ciekawie wygląda też bipper/nemo/fiorino, przestrzeń do oklejenia większa , ale znów czytałem sporo negatywnych opinii jeśli chodzi o wrażenia z jazdy.
Chętnie przyjmę inne propozycje i opinie dot. powyższych modeli.

Jaki silnik? W swoich autach od zawsze mam benzyne i jest super. Teoretycznie diesel oszczędniejszy, ale zakładając lokalny tryb pracy to będzie dużo jazdy po mieście na krótkich odcinkach, a i "trasy" to max 10-30 km i kolejne miasto. Opłaca się pchać w diesla?
W opiniach o fieście czytałem sporo negatywów o tych słabych benzynach i już głupieje.

Z góry dzięki za pomoc.