Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Ford Focus 1.6 EcoBoost 150 KM

Awatar Saddam01
    Auto
    Renault Laguna PRIVILAGE 1.8 16V

Domyślnie Ford Focus 1.6 EcoBoost 150 KM

I stało się, po długim namyśle odwiedzeniu wielu salonów wreszcie zdecydowałem się na zakup auta. Ostatecznie rozważając wszystkie za i przeciw zdecydowałem się wybrać Forda Focusa 1.6 EcoBoost 150 KM. Autko to odbioru ma być za około 3 miesiące więc prawdopodobnie gdzieś na początku grudnia.

Na początku trochę o autku. Zdecydowałem się na wersje Titanium wersja 5 drzwiowa, silnik 1.6 EcoBoost 150 KM z 6-st manualną skrzynią biegów. Lakier metalizowanym Panther Black bo jakoś miałem chęć mieć na samochód w kolorze czarnym, a jeździłem wersją testową w tym kolorze i muszę przyznać, że wszystko ładnie się komponowało. W środku nie zdecydowałem się na skóre bo właściwie nie chciałem dopłacać jeszcze dodatkowo do tego.
    O wersji Titanium zdecydował fakt, iż w tej właśnie konfiguracji ma praktycznie co chciałbym i nie jest aż tak drogie w stosunku do innych konfiguracji. Z opcji wybrałem:
    1) Koło zapasowe dojazdowe - jednak jestem przezorny i wole mieć możliwość zmiany na wszelki wypadek.
    2) System ACS - namówili mnie na ten system zapobiegania kolizją przy małych prędkościach. Niby gadżet, ale stosunkowo tani i może się przydać w korku.
    3) Przednie fotele podgrzewane (niestety nie wentylowane mój błąd) - taki gadżet na zimę .
    4) Pakiet Titanium X2 - w sumie zależało mi najbardziej na przyciemnianych tylnich szybach a za rozsądną cene dostałem jeszcze elektrycznie składane lusterka.
    5) Autoalarm pojemnościowy i obwodowy - dzisiaj to chyba obowiązkowy dodatek.

Od dilera "gratis" dostałem dywaniki welurowe, dwustronną mate do bagażnika oraz układ monitorowania ciśnienia w ogumieniu.

Dlaczego właśnie Ford Focus? W sumie zdecydował chyba diler, który wydawał się być najbardziej przyjazny i znosił wszystkie moje pytania, wachania. Przed ostateczną decyzją wachałem się między Citroenem C4 i Kią Ceed. Potem odpadła Kia bo jakoś wydawała mi się zbyt plastikowa i nie czułem się w środku zbyt dobrze. Z kolei Citroen przegrał chyba ze względu na to, że o wiele trudniej było mi się dogadać ze sprzedawcą niż w salonie Forda.

Przy okazji dziękuje tutaj wszystkim bo często przed wyborem korzystałem z forum, stronki co na pewno pomogło mi w optymalnym wyborze auta.
    Ostatnio edytowane przez Saddam01 ; 27-08-2012 o 16:55

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

super autko i gratulacje. W kii wlasnie brakuje mocnego silnika, w sumie ciekawe, ze nie spodobalo Ci sie jej wnetrze.

Domyślnie

Gratuluję zakupu udanego auta, zwłaszcza z tym silnikiem. Miałeś może okazje czytać moje relacje z testu długodystansowego:
    http://www.autogaleria.pl/dlugi_dyst...x.php?autoid=2

Awatar Saddam01
    Auto

Domyślnie

Dzięki Dj Brabus, czytałem relacje z testów i cieszy mnie, że ogólnie nawet podczas dłuższych testów wydaje się, że ogólne wrażenie jest bardzo pozytywne. Sam zastanawiam się jak to będzie z systemem Start-Stop choć podczas dwóch jazd testowych sprawował się całkiem nieźle wiec może nie będzie tak źle. Szczególnie ciekawi mnie jak to będzie w zimę podczas większych przymrozków czy wtedy nie będzie miał opóźnień. A z ciekawości sprawdzałeś ten system ACS? I właśnie jak oceniasz wyciszenie podczas jazdy drogą ekspresową, autostradą?

Sam zastanawiałem się czy lepiej wybrać 125 KM czy 150 KM, ostatecznie zdecydowałem się na mocniejszy silnik różnica w cenie była do przyjęcia a zawsze to mieć lepiej nieco więcej niż potem żałować, że brakuje mocy.

Jakoś tak Kia Ceed w środku mi nie podeszła, cieżko powiedzieć czemu bo to mocno subiektywne odczucie, ale o wiele lepiej czułem się w C4 czy Focusie. Bo właściwie poza wyborem silnika, optymalnymi i nie za mocno kosztowymi sprawami posprzedażowymi dla mnie liczyło się przede wszystkim wnętrze, to w nim będę spędzał większość czasu. Z zewnątrz wygląd owszem liczył się ale w mniejszym już stopniu.

Auto
    Ford Focus 3 1.6 ecoboost

Domyślnie

Zimą jak trochę poniżej zera ASS się nie załącza.

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Gratuluje auta. Citroenowi C4 do konkurowania brakuje 1.6 THP 156 z manualem, więc zapewne rozważałeś diesla. Choć czerń jest niezła, to akurat paleta barw Focusa jest na tyle bogata, że można się pokusić o jakiś bardziej oryginalny lakier.

Awatar Htipiti
    Auto
    407

Domyślnie

Gratulację wyboru! Cieszę się, że na ulicach łodzi pojawi się taki fajny model, będę wypatrywał na drodze. Szerokiej drogi życzę!

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

Gratulacje. Czekamy na zdjecia, bo bez nich auta nie ma :P

Awatar Saddam01
    Auto

Domyślnie

test1uci: Faktycznie w wypadku C4 rozważałem diesla, ale ostatecznie ze względu na dużo lepsze porozumienie z dilerem Forda wybrałem Focusa. Fakt paleta kolorów w przypadku tej firmy jest dosyć spora, ale jakoś czerń spodobała mi się podczas jazdy testowej więc ostatecznie wolałem nie eksperymentować żeby nie żałować, wkońcu mówi się że lepsze jest wrogiem dobrego.

Autko pierwszy test przejdzie po świętach bo jadę na 10 dni w góry więc zobaczymy jak sobie poradzi. Choć zastanawiam się czy trasa 1500 km nie będzie zbyt duża na początek.

Atlis: zdjęcia będa jak tylko odbiore autko .

Awatar Atlis
    Auto
    Focke-Wulf 1.6 EcoBoost

Domyślnie

Czemu miala by byc zbyt duza? To nie jest 30 letni szrot by sie bac nim z wioski wyjechac, wiec smialo...

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów