Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Wątek: Nowy SUV/Crossover 4x4 za 100tys (+-10tys)

Auto
    Volvo

Domyślnie

Freemont wydaje się być jedną z ciekawszych propozycji, ale po co kobiecie do jeżdżenia na działkę 280-konny silnik?

Zwłaszcza, że (jak przypuszczam, choć autor tematu nie wspomina o tym) samochód prawdopodobnie będzie jeździł głównie tylko z kierowcą.

Awatar Omaley
    Auto
    Punto

Domyślnie

Ja bym się przymierzył do Tiguana. Bardzo ładny suv, może mało oryginalny ale przez to klasyczny- wolno się starzeje. Z przedstawionej listy jeszcze brałbym pod uwagę Mazde ale nie jest zbyt atrakcyjna stylistycznie więc raczej VW jest bezdyskusyjnym zwycięzcą. Odwiedziłem konfigurator Audi Q5, niestety auto cenowo droższe. Jeżeli chodzi o napęd Tiguana w konfiguratorze wybrałem 1,4TSI City Style 160KM za ponad 113 tys. Ja bym się jednak zdecydował na TDI. Nie wiem czy można zamówic DSG, bez automatu szkoda byłoby kupowac taki samochód. Wersja CityStyle jest bogato wyposażona z korzyścią dla klienta. I tak jednak w 100 tysiącach trudno się zmieścic, jeden z forumowiczów uzyskał ostatnio rabat ok 11% u Audi więc negocjuj

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Skoro to głównie asfalt i trochę szutru to czy potrzeba 4X4? Wystarczy, że prześwit jest większy. No chyba, że to okolice Suwałk, Ustrzyk albo Zakopanego

Auto
    Opel Astra

Domyślnie

Zgadza się, głównie w tym aucie będzie tylko kierowca, czasem 2-4 osoby.

Mama nigdy nie jeździła dieslem, z przyzwyczajenia może się zdarzyć że go zatankuje benzyną i klops, tak więc musi być benzyniak. napęd 4x4 również musi być, na działkę całorocznie jeździ, nawet jak są większe śniegi i łatwo się zakopać.

Jeśli będzie opcja 50/50 z prowizją 0% to możemy nagiąć cenę do 120 tyś.

Szkoda, że ten freemont nie ma słabszego silnika, ale jako że zakup auta planujemy dopiero za 4-5 miesięcy, więc będę obserwował czy pojawią się opcje z LPG bądź ze słabszym silnikiem benzynowym, natomiast na ten moment doradziłem wykonanie jazdy próbnej Tiguanem, RAV4 i CRV. Z tego co wiem, Mazda ma opcję 50/50 więc CX5 również postaramy się jazdę próbną odbyć

Auto
    Alfa 1.4 ma

Domyślnie

Freemontem tez przejechac sie mozna, a z tego co wyczytalem na forum Fiata, to juz ktos wersje z gazem fabrycznym zamowil na poczatku sierpnia. Tez ktos pisal ze jakas znajoma Pani kupila sobie Freemonta I spalanie 3.6 po pierwszym baku wyszlo 12.5l benzyny (60% miasto 40 % trasa). Pani ogolnie zachwycona bo to jej pierwszy automat I byla pelna obaw. Przy takim silniku to bedzie bardzo duzo momentu na dole, wiec mama nie musi krecic aby jechalo, co innego wolnossaca benzyna czterocylindrowa 2.0 tam na dole jest nie za bardzo i przy ciężkim aucie kręcenie silnika zaowocuje niewiele mniejszym spalaniem niz w tym V6.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez nsb Zobacz posta
    Jeśli będzie opcja 50/50 z prowizją 0% to możemy nagiąć cenę do 120 tyś. [...] doradziłem wykonanie jazdy próbnej Tiguanem, RAV4 i CRV. Z tego co wiem, Mazda ma opcję 50/50 więc CX5 również postaramy się jazdę próbną odbyć
    A co z Foresterem? Przy 120 tys. zł możesz kupić wspomnianego przeze mnie 2.0 Comfort.
    Polecam testy:
    http://www.autogaleria.pl/auto_test/...tomat,577.html
    http://www.autogaleria.pl/auto_test/...mfort,621.html

Auto
    Corolla E12, mazda 323f bj, Mazda 6 GJ 2012

Domyślnie

weź ten badziew amerykański(fiat) sobie odpuść, po co komuś 3.6litrowy silnik do toczenia się a jak ktoś mówi że spalanie 12-15l to nie tragedia to chyba nie wie co mówi jak za 100zł w zime przejedzie 100km, a ubezpieczenie, i nie wierze że te auto będzie przez 10 lat bezawaryjne czas je zmęczy a nie przebieg. Takie auta jak mazda cx-5 spala o prawie połowe mniej, z testów wynika że spalanie na poprawnym poziomie ma subaru xv 2.0 i mazda cx-5 2.0. Polecam Mamie przejechać się rav-4, wsiądzie i odrazu polubi to auto, lekko się jeździ, tylko to już końcówka produkcji i nowy model wchodzi ale zo to ceny obecnej generacji sa poprawne aha rav-4, cx-5 i xv sa robione w Japonii.

ps. Omaley, krew mnie zalewa jak czytam takie pierdoły ze cx-5 źle wygląda w porównaniu do tiguana, w d**ie byłes g**no winiałeś, nawet nie siedziałeś w tym aucie,

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    A co z Foresterem? Przy 120 tys. zł możesz kupić wspomnianego przeze mnie 2.0 Comfort.
    Polecam testy:
    http://www.autogaleria.pl/auto_test/...tomat,577.html
    http://www.autogaleria.pl/auto_test/...mfort,621.html
    W Subaru A.Koper na Krakowskiej jest jakaś promocja i przykładowo 2.0 Comfort bez okna dachowego kosztuje 114 000.

Auto
    jeździ

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez hamakarol Zobacz posta
    weź ten badziew amerykański(fiat) sobie odpuść, po co komuś 3.6litrowy silnik do toczenia się a jak ktoś mówi że spalanie 12-15l to nie tragedia to chyba nie wie co mówi jak za 100zł w zime przejedzie 100km, a ubezpieczenie, i nie wierze że te auto będzie przez 10 lat bezawaryjne czas je zmęczy a nie przebieg. Takie auta jak mazda cx-5 spala o prawie połowe mniej, z testów wynika że spalanie na poprawnym poziomie ma subaru xv 2.0 i mazda cx-5 2.0. Polecam Mamie przejechać się rav-4, wsiądzie i odrazu polubi to auto, lekko się jeździ, tylko to już końcówka produkcji i nowy model wchodzi ale zo to ceny obecnej generacji sa poprawne aha rav-4, cx-5 i xv sa robione w Japonii.

ps. Omaley, krew mnie zalewa jak czytam takie pierdoły ze cx-5 źle wygląda w porównaniu do tiguana, w d**ie byłes g**no winiałeś, nawet nie siedziałeś w tym aucie,

Widzę kolega ma uczulenie na samochody na "F".
    Na temat benzyny się nie wypowiem ale jeździłem dieslem 2.0 140KM i byłem zachwycony . Średnie spalanie 6,5 litra/100.Wygoda itd itd. Poza tym nie pamiętam jaka wersja była w artykule motoryzacyjnej gazety. Test w terenie, Syberia czy coś.... No i Freemont wyszedł znakomicie..Testujący byli w siódmym niebie. No i ja myślę,że to raczej samochód za duży dla mamy.... Jest niesamowicie.... długi.

Auto
    Opel Astra

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Redaktor Vincentus dwoi się i troi - test wkrótce.
    jak tam? kiedy ten test się na forum pojawi? Mazda (sky energy, benzyna, 160KM, manual, 4x4) staje się powoli faworytem (wiem wiem, 120 tyś trzeba za tą konfigurację zapłacić)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów