Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 21 z 21 PierwszyPierwszy ... 56789101112131415161718192021
Pokaż wyniki od 201 do 204 z 204

Wątek: O Golfie VI, Bravo i innych bzdurach przez ponad 200 postów

Auto
    2018 Volvo V60 Cross Country 2,4 D4 AWD

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Rabbit72 Zobacz posta
    Jarek49 ale w jakim sensie to piszesz że niby Bawarczyk jest ogólnie taki hiper-super czy odwrotnie?? Bo jak dla mnie nowa trójka z tym motorem jedzie ładniej od A4 z 2.0 211, ale do 2.0 265 to jednak jej troszkę brakuje(no może ciut mniej pali), oczywiście w ośce fajniej się tym jeździ niż A4, ale już w cztery napędzie wolę quattro. Dodatkowo design w poliftowym A4 zarówno wewnątrz jak i zewnątrz(choć ciut zwalony) jest dla mnie fajniejszy niż 3'er, w wyższym segmencie natomiast bardziej od A6 podoba mi się 5'er. Pewno to wszystko kwestia gustu, ale z własnych doświadczeń powiem tak w prowadzeniu na drodze Audi jest bardziej przewidywalne, BMW natomiast daje ciut więcej "fun'u" ale to też wszystko zależy od modelu. Co do nowej serii 1 to jak mi się nie podobała stylistycznie na początku tak teraz jeszcze bardziej mnie odrzuca, nawet po przejażdżce i po wrzuceniu do niej fajnego klekota 325(o ile się nie mylę). Na końcu i wreszcie przejdę do meritum, czyli Golfa VII, jak dla mnie to typowy ruch VW ewolucja, zamiast rewolucji,ale może to dobrze bo po co zmieniać coś co się fajnie sprzedaje. Powinni tylko mocniej popracować nad silnikami, tylko pytaniem jest czy chcą?? Jak sami wiecie w dzisiejszych czasach auto ma zrobić określony przebieg,a potem ma zasugerować użytkownikowi potencjalne zakupy nowego modelu. Oczywiście jednym pociągnie dłużej, innym krócej, ale średnia wyjdzie blisko założeń inżynierów, dlatego też poniekąd sądzę iż inne firmy zaczynają doganiać jak nie przeganiać VW. Choć tak jak powiedział Itookashi co lubię w VW to właśnie te detale które powodują przyjemniejszy "odbiór" tego auta przez użytkownika, no i będąc szczerym gdyby konkurencja w postaci Forda czy Peugeota była bardziej atrakcyjna cenowo to może przymknąłbym oko na detale. Ale jeśli mam za coś zapłacić 3-5 tyś mniej i każdego dnia znosić pewne choćby mniejsze niedoskonałości to wole już zostać przy VW. Co oczywiście nie świadczy o tym iż twierdzę że to najlepsze auta, absolutnie tak nie jest, mi po prostu konserwatyzm tej firmy odpowiada(w lepszych wersjach, w"bidzie" prawie każda marka wygląda "blado"). Zresztą nie tylko mi bo setką tysięcy nabywców także,poza tym mając już dobre kilka modeli aut od VAG''a nigdy się nie naciąłem choć kilometrów mało nie robiłem, więc zaufanie ciągle pozostaje. Z drugiej strony muszę przyznać iż nowa linia Focusa(ogólnie Forda), też jest ciekawa i Julcia niczego sobie, nowy Leon mnie bardzo pozytywnie zaskoczył stylistyką i jestem ciekaw jak będzie się sprzedawał. Także wybór na rynku jest i to dobrze dla nas, dodam jeszcze że środek VII-ki bardzo mi się podoba, jest dla mnie takim "odważniejszym" konserwatyzmem, nie będę się skupiał na szczegółach,ale ta kierownica no ładnie to wygląda, nie powiem
    bedzie off-top i nie bede mial pretensji do moderacji, jesli usunie ten watek

pisze pod takim katem, ze mialem mozliwosc przejechac pol Polski sluzbowym A4 B8 1.8T Aut., jakis czas temu sam posiadalem A5 B5 FL 1.8T Aut. a calkiem niedawno jezdzilem BMW 328i F30.
    1. przednionapedowe B8 daje moim zdaniem duzo mniej przyjemnosci z jazdy od starego przednionapedowego B5 FL. taka jest moja opinia, ze uklad kierowniczy jest po prostu gumowy i slabo wyczuwalny - zupelnie inaczej niz B5 FL. wykonczenie wnetrza (a zwlaszcza plastikowe listewki - jezdzilem najtansza wersja - klasycznym "leasingiem") tez mnie nie powalilo, w tym starym B5 FL nawet spasowanie wygladalo lepiej.
    2. wracajac do jazdy, 328i F30, ktorym jezdzilem mialo 8-biegowy automat. musze przyznac, ze po kilku pierwszych sekwencjach typu prosta-luk-rondo-prosta-zakret bylem wniebowziety. jeszcze nigdy zadne auto nie sprawilo mi tyle frajdy z jazdy. mimo, ze nawet w gumowym wspomaganiem zwykle dobrze czuje wymiary auta, tutaj mialem wrazenie, ze operuje skalpelem po drodze - polecam kazdemu, wrazenie absolutnie niesamowite.
    dodatkowo automat nie powoduje zadnego opoznienia i jest niesamowicie plynny - pierwszy tak dobry automat, ktorym jezdzilem. mowie to jako zwolennik manuali ;] sam motor doslownie eksploduje moca, przy czym w odroznieniu do mojej prywatnej przednionapedowki (volvo) ta moc juz od pierwszych metrow przeklada sie na asfalt. we wspomnianym volvo moge co najwyzej upalic opony ruszajac zbyt ostro.
    auto jest mega przewidywalne - wczesniej ledwie kilka razy jezdzilem mocnymi tylnonapedowymi autami (E350CDI, bo Poloneza nie licze), ale bez zadnego szalenstwa (wiec nie liczy sie). tutaj cisnalem od poczatku i zaskoczen zadnych nie bylo, latwo wchodzi w kontrolowany poslizg i zupelnie nie jest nerwowe.
    zeby podkreslic jak wspaniale to auto, dodam, ze nieco pozniej tego dnia jezdzilem 740xd (w cenie 2.5x F30 328i) i moj entuzjazm znow opadl do poziomu zerowego - diesel, naped 4x4 i wrazenie prowadzenia statku na kolach skutecznie zabily moja radosc z zycia (3er F30).

3. podsumowujac: naped na przednie kola daje malo "funu", naped 4x4 tez mnie nie powala (rajdowkami typu impreza, lancer nie jezdzilem, quattro czy xDrive sa dla mnie pozbawione emocji). jesli ktos chce porownywac jakiekolwiek Audi z BMW to w mojej ocenie znaczy to tylko tyle, ze... NIE LUBI prowadzic.
    Audi, obojetnie co sie do niego wrzuci, bedzie tylko najlepszym z mozliwych Volkswagenow. osobiscie bardzo lubie Audi i doceniam olbrzymie walory tych aut (klasyczna stylistyke, kapitalne wykonczenie, materialy: fakt, ze po 10 latach wnetrza wciaz wygladaja jak nowe itp itd). natomiast to konkretne BMW 328i dalo cos, co zadne inne auto nie bylo w stanie dac - nieustajacy usmiech od ucha do ucha.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Lay'S Zobacz posta
    Nie wiem czy jest sens wrzucać te zdjęcia bo do jutra wieczorem zostaną przygniecione kolejnymi 20 stronami, no ale trudno. Na początek zdjęcia bagażnika

Wersja podstawowa:

Folderowe zdjęcia:

I przedstawienie ewolucji przodów na tle ostatnich czterech generacji:

PS Poruszcie jeszcze temat hamulców i funu z jazdy bo zostało jeszcze trochę stron do przegonienia liderów tego działu: GT86 i Insignię.
    Zastanawiam się czy nie wyodrębnić z tego tematu postów z konkretnymi danymi i nie przenieść ich do nowego z... Golfem VII?

Awatar Xerox
    Auto
    francuskie, amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Odniose sie do postu Jarka49, bo troche naciaga rzeczywistosc

Cytat Zamieszczone przez Jarek49 Zobacz posta
    pisze pod takim katem, ze mialem mozliwosc przejechac pol Polski sluzbowym A4 B8 1.8T Aut., jakis czas temu sam posiadalem A5 B5 FL 1.8T Aut. a calkiem niedawno jezdzilem BMW 328i F30.
    Sam fakt, ze BMW ma 245KM, a Audi FWD tylko 160KM juz powinien dysklasyfikowac porownanie. Wiadomo tez, ze najlepiej jezdzi Audi Quattro, nie FWD, natomiast BMW RWD, nie xDrive (chociaz ten ostatni tez niczego sobie).

...wracajac do jazdy, 328i F30, ktorym jezdzilem mialo 8-biegowy automat. musze przyznac, ze po kilku pierwszych sekwencjach typu prosta-luk-rondo-prosta-zakret bylem wniebowziety. jeszcze nigdy zadne auto nie sprawilo mi tyle frajdy z jazdy. mimo, ze nawet w gumowym wspomaganiem zwykle dobrze czuje wymiary auta, tutaj mialem wrazenie, ze operuje skalpelem po drodze - polecam kazdemu, wrazenie absolutnie niesamowite.
    Proponuje sie przejechac E90 np. 330i, albo nawet 330d. Jezdzi sie jeszcze lepiej niz nowym F30

dodatkowo automat nie powoduje zadnego opoznienia i jest niesamowicie plynny - pierwszy tak dobry automat, ktorym jezdzilem.
    Tez sie zgodze, ze automat im sie udal (a raczej firmie ZF)

zeby podkreslic jak wspaniale to auto, dodam, ze nieco pozniej tego dnia jezdzilem 740xd (w cenie 2.5x F30 328i) i moj entuzjazm znow opadl do poziomu zerowego - diesel, naped 4x4 i wrazenie prowadzenia statku na kolach skutecznie zabily moja radosc z zycia (3er F30).
    Przeciez to 2 calkowicie rozne samochody... 7er ma byc jak statek, tam sie liczy komfort.

naped na przednie kola daje malo "funu", naped 4x4 tez mnie nie powala (rajdowkami typu impreza, lancer nie jezdzilem, quattro czy xDrive sa dla mnie pozbawione emocji). jesli ktos chce porownywac jakiekolwiek Audi z BMW to w mojej ocenie znaczy to tylko tyle, ze... NIE LUBI prowadzic.
    Przejedz sie mocnym Audi z quattro (nie jakims 2.0TDI) to zobaczysz, ze mozna miec tez fun z takim napedem (np. wciskajac gaz do oporu na zakrecie jedzie jak po szynach) Druga sprawa, ze niech tylko troche spadnie deszczu lub sniegu i skonczy sie calkowicie fun w BMW, a zacznie ostrozna jazda.
    Nie mowie, ze BMW jest zle, bo prowadzenie w E90 troche bardziej mi sie podoba niz u mnie w A4, ale patrzac na caloksztalt zdecydowalem sie na Audi. I to oznacza, ze nie lubie prowadzic samochodow?!

Audi, obojetnie co sie do niego wrzuci, bedzie tylko najlepszym z mozliwych Volkswagenow. osobiscie bardzo lubie Audi i doceniam olbrzymie walory tych aut (klasyczna stylistyke, kapitalne wykonczenie, materialy: fakt, ze po 10 latach wnetrza wciaz wygladaja jak nowe itp itd). natomiast to konkretne BMW 328i dalo cos, co zadne inne auto nie bylo w stanie dac - nieustajacy usmiech od ucha do ucha.
    Przejedz sie obojetnie jakim mocnym (+200KM, Quattro) Audi to wtedy pogadamy. A co ma do tego VW?! Tylko nie mow, ze to taki drozszy Passat
    No a co z dzwiekiem w 328i? Przeciez kreci sie jak kosiarka, nie mow, ze Ci sie podoba...? 328i bylby super, gdyby tylko ten dzwiek poprawili... No ale to urok kazdej turbo benzyny 4 cyl.

@admini: mozecie przeniesc te nasze posty do tematu BMW F30, bo mysle, ze dyskusja nie skonczy sie tylko na tych postach?

DJ Brabus: dobry pomysl. Albo chociaz na poczatek tematu je wrzucic, bo 40 stron bardzo zniecheca potencjalnego czytelnika

Auto
    FWD

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez obi Zobacz posta
    DJBrabus
    Błagam, mam dość ślęczenia i omijania nabijaczy postów, którzy prześcigają się kto ma większą rację i chcą wytłumaczyć całemu światu dlaczego dzisiaj jest piątek, a nie niedziela.[/QUOTE]

Uprawnienia umieszczania postów