Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Więcej mocy w Seatach z silnikami TSI

Domyślnie Więcej mocy w Seatach z silnikami TSI

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Nie doczytałem czy w końcówce chodzi o rabaty na auto i podana kwota to rabat? Czy to cena modułu?

Domyślnie

Nawias (o rabacie) to wtrącenie, więc gdybyśmy go wyrzucili, zdanie brzmiałoby: "Kolejny atut to bardzo dobre ceny, które zaczynają się od 1290 zł."

Swoją drogą mam dużą ochotę na współpracę z Seatem i już podjąłem pierwsze kroki. :susp: O postępach będę informował na bieżąco.

Awatar mimx
    Auto
    VW Tiguan 2 / P208 '19

Domyślnie

Boxa zamiast customowego remapu ECU? A fe!
    Szczególnie, że cena wydaje się dość zbliżona.
    VW Tiguan 2 '16 2.0TDI DSG 4Motion / Peugeot 208 '19 1.2 82 PureTech Allure

Domyślnie

W wypadku nowych samochodów Box to jedyne rozwiązanie, żeby nie stracić gwarancji.

Auto
    Ford Focus 2 fl

Domyślnie

Jaka jest główna różnica miedzy boxem ,a chipem? Boxa nie da się wystroić pod konkretny silnik?

Awatar mimx
    Auto
    VW Tiguan 2 / P208 '19

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    W wypadku nowych samochodów Box to jedyne rozwiązanie, żeby nie stracić gwarancji.
    Zdania są podzielone w tej kwestii Swoją Fabię 1.9 chipnąłem po roku / 30kkm. Gwarancji nie straciłem, przy przeglądzie nikt tego nie wykrył, bo musiałby porównać starą i nową mapę "bit po bicie". Zresztą dobrzy tunerzy oferują bezpłatne przywracanie mapy przed przeglądami.

Box daje dużo mniejsze przyrosty i (stan wiedzy na 5 lat wstecz, może coś się zmieniło) steruje on wyłącznie dawką paliwa. Prawdziwy remap zmienia ciśnienie doładowania, dawkę paliwa, zapłon (dla silników ZI) i pozwala przeprogramować zachowanie EGR. Dodatkowo remap robi się na hamowni, pod konkretny egzemplarz silnika a nie "kopiuj / wklej".
    VW Tiguan 2 '16 2.0TDI DSG 4Motion / Peugeot 208 '19 1.2 82 PureTech Allure

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Ogolnie dobry box nie jest zly Ale na pewno nie kupilbym boxa bez hamowania auta.
    Ale tak jak pisze mimx, box tylko zwieksza dawke paliwa, a zatem podbija wykres do gory. Natomiast robiac program mozemy wplynac na krzywa momentu i np. ja wygladzic, albo przesunac max moment na wyzsze obroty, zeby oszczedzic sprzeglo, itp. Sam box jest spoko, jesli mowimy o przyrostach rzedu 10-20%, ale powyzej nie ryzykowalbym juz i zdecydowanie lepiej chipowac.

Czesto tez box jest jedynym rozwiazaniem w przypadku nowych aut ze wzgledu na kodowane ECU i brak mozliwosci jego rozszyfrowania. (np. nowe 3.0TFSI w A6,A7). Mozna czekac 1-2 lata na chipa, albo brac wczesniej boxa.

Co do przegladow, gwarancji i chipa, to np. w Audi automatycznie nabijany jest licznik zmian i w serwisie od razu widac, czy auto bylo zmieniane czy nie, a druga sprawa, ze ECU przesylaja online do siedziby w Niemcowni i tam juz znajda na 100% (byl nawet jeden ciekawy przypadek z PL). A z reszta bardziej ogarniety mechanik np. podczas jazdy testowej wyczai, ze samochod "troche" lepiej sie zbiera niz wskazywalaby fabryka i tylko zalezy od niego, czy doszukiwac sie przyczyny, czy nie

Domyślnie

Już nie wspominając o fabrycznym plombowaniu sterowników...

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów