Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 65

Wątek: Diesel - Mazda 3 1.6, Leon 1.9 czy MiTo 1.6?

Auto
    Ford Focus 2 fl

Domyślnie

Szymonst, otrzymałeś już kilka rzeczowych odp. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej brać kompakt ,niż małą i ciasną alfę o twardym zawieszeniu. O ile to nie przeszkadza to mito będzie na pewno fajna zabawką, ale mimo wszystko kompakt jest bardziej optymalnym wyborem.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Młode sprowadzone auta z dieslami i niewielkimi przebiegami - odpuść sobie, jeśli te przebiegi są prawdziwe to na pewno były uszkodzone i nie spodziewaj się, że to tylko szkody parkingowe lub przerysowania.
    Marża handlarza + opłaty to przynajmniej 6-7 tys. zł przy tej cenie, teraz sprawdź sobie na niemieckich i francuskich portalach ogłoszeniowych ile tam te auta kosztują.
    Nawet bym się nie fatygował oglądać.
    Niewiele dokładając można kupić jakąś demówkę z sensownym silnikiem i wyposażeniem np:
    http://otomoto.pl/kia-rio-tesowy-dem...C25644896.html
    http://otomoto.pl/ford-fiesta-gold-x...C25464565.html
    http://otomoto.pl/peugeot-208-active...C24857076.html
    http://otomoto.pl/lancia-ypsilon-gol...C21606303.html
    i to jest IMO znacznie sensowniejsze.

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

mi się podoba ta MiTo i Leon - kwestia czy są to realne ceny przy takich przebiegach i samochodach z pozytywną historią
    36 tys. za 2 letni samochód z małym przebiegiem - z super wyposażeniem (cena nowego to pewnie wychodzi ponad 70 tys.) - więc w taki spadek wartości przy sprowadzonym samochodzie "w stanie idealnym" (gdzie ktoś jeszcze musi zarobić) raczej nie wierzę....

Auto
    Lansiarski zajeżdżony ulep :)

Domyślnie

Diesel od handlarza z Polski? Życzę powodzenia. Nie ma czegoś takiego jak "uczciwy handlarz" - to oksymoron. Popatrz na mobile.de, są tam egzeplarze w dobrej cenie z przebiegiem ponad 200k. Moja rada - kup jakiekolwiek, byle nie od handlarza z Polski. Ja bym polecał 1.9tdi leona, bo duży, wygodny, a silnik nie do zajeżdżenia.

Awatar szymonst
    Auto
    Alfa Romeo 147

Domyślnie

No właśnie ja też niezbyt wierzę Wrzuciłem po prostu to co by mi się podobało. Oczywiście jakby co to samochód by najpierw wylądował u jakiegoś wybranego przeze mnie dilera na kompleksowy przegląd. No i po samochód nie mam zamiaru ruszać się dalej niż kilkadziesiąt kilometrów żebym na spokojnie mógł wrócić do domu, przespać się, znów pojechać zobaczyć itd.

Dżony te demówki naprawdę bardzo fajne. Trochę powyżej budżetu ale za to nowe. Ehhh osiołkowi w żłobie dano...
    Alfa Amore

Było:
    146 1.6 TS - Rosso Proteo | 164 3.0 V6 - Nero | 156 2.0 TS - Verde Amazzonia | 147 1.6 TS - Grigio Africa 2001

Jest:
    147 1.6 TS - Rosso Giulietta 2009

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Przynajmniej masz gwarancję i pewne źródło.
    Nie wiem czy kupujesz na kredyt czy za gotówkę ale w salonach zazwyczaj są korzystniejsze warunki kredytowania lub ubezpieczania co w efekcie może zniwelować to 3-5 tys. zł różnicy.
    Ja bym nie ryzykował kupna sprowadzonej używki.

Auto
    Lansiarski zajeżdżony ulep :)

Domyślnie

Też miałem takie podejście - podjadę max 100km, prześpię się itd. Obejrzałem trzy trupy po dzwonach, pojechałem 400km obejrzeć kolejną "igiełke po 50letnim gościu" i pojechałem do Niemiec. Okazyjnej ceny (jak na allegro) nie było, za to samochód jest rewelka.

Awatar szymonst
    Auto
    Alfa Romeo 147

Domyślnie

No tak, po ograniczeniu się do samochodów kupionych w PL i sprzedawanych prywatnie praktycznie nie ma nic ciekawego dla mnie. Wydawanie większej kasy jest bez sensu bo równie dobrze mogę ją dołożyć do paliwa.
    Alfa Amore

Było:
    146 1.6 TS - Rosso Proteo | 164 3.0 V6 - Nero | 156 2.0 TS - Verde Amazzonia | 147 1.6 TS - Grigio Africa 2001

Jest:

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

A co zlego jest w alfie, paliwo kazdy musi lac.

Kupujac inne od razu dojdzie kupno nowych opon, 3 pierdoly ktore trzeba naprawic i juz 2 klocki trzeba doliczyc na wstepie.

Awatar szymonst
    Auto
    Alfa Romeo 147

Domyślnie

Nic złego w niej nie ma Ma 4 lata, sporo pali niestety i tak zacząłem myśleć nad zmianą. Zmieniła mi się robota i z 10km dziennie na dojazdy zrobiło się 70. A poza tym to są ostatnie lata kiedy mogę kupić coś typowo dla siebie bez myślenia o rodzinie
    Alfa Amore

Było:

Jest:

Uprawnienia umieszczania postów