Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 112 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1118

Wątek: 2013 Volkswagen Golf VII (dodatek: Alltrack)

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra TwinTop

Domyślnie 2013 Volkswagen Golf VII (dodatek: Alltrack)

Oficjalne zdjęcia. Narazie brak informacji. Oficjalna premiera odbędzie się w Paryżu. Chociaż dzisiaj ma zostać pokazany w Berlinie wieczorem.

(c) autowp.ru

ps. Jak się dokopię do swoich informacji w Prototypach to tu wkleję.

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Wracając do Golfa VII

VW podał kilka szczegółów:

Długość: 4255mm (+56mm)
    Szerokość: 1799mm (+13mm)
    Wysokość: 1452mm (-28mm)
    Pojemność bagażnika: 380l (+30l)

Poza tym nowy Golf będzie lżejszy o 100kg w porównaniu do obecnego. Będzie o 23% bardziej ekonomiczny. Korzysta ze znanej już modularnej platformy MQB i będzie miał o 59mm większy rozstaw osi. Natomiast rozstaw kół zwiększono o 8mm z przodu i 6mm z tyłu.
    Przekłada się to oczywiście na przestrzeń w środku. Długość wnętrza wzrosła o 14mm do 1750mm. Z tyłu jest o 15mm więcej miejsca na nogi.
    Popracowano również nad ergonomią wnętrza. Fotel kierowcy przesunięto do tyłu o 20mm, położenie dźwigni zmiany biegów podniesiono o 20mm. Odległość między pedałem hamulca, a przepustnicy wzrosła o 16mm. VW zwiększył również zakres regulacji kierownicy.
    Bagażnik jak wspomniałem ma 380l. Zwiększyła się szerokość podłogi o 228mm. Ułatwiono jego załadowanie poprzez obniżenie progu o 17mm.
    W nowym Golfie zastosowano hamulec elektroniczny co pozwoliło na umiejscowienie większego schowka na konsoli środkowej.
    Nowy Golf jest lżejszy dzięki zastosowaniu lekkiej, wytrzymałej stali o różnej grubości w konstrukcji auta. Samo to pozwala zmniejszyć wagę o 23kg. Inne oszczędności wagowe to zastosowanie lekkich silników. Będzie dostępny nowy EA211 czyli turbodoładowana jednostka o pojemności 1.4-litra. Lżejsza o 22kg w porównaniu do poprzednika EA111.
    Zawieszenie Golfa VII składać się będzie z przedniej kolumny McPhersona i tylnego wielowahacza. Zastosowano tam wiele elementów z aluminium co pozwoliło na kolejną redukcje wagi do 26kg.
    12 kg zrzucono w standardowych poziomach wyposażenia. Dzięki nowej konstrukcji siedzeń i mniejszą liczbie wiązek elektronicznych. W sumie podstawowa odmiana ważyć ma zaledwie 1050kg!
    VW również zainteresował się bezpieczeństwem swojego nowego produktu. Znajdziemy tam system uruchamiający hamulce awaryjne przy niskich prędkościach w razie zagrożenia kolizją. Również jest elektroniczny mechanizm różnicowy, tempomat adaptacyjny z funkcją awaryjnego hamowania do prędkości 30 km/h, lane assist, system wykrywający zmęczenie kierowcy i rozpoznający znaki drogowe.
    Nowy Golf będzie miał również najnowszą generacje automatycznego systemu parkingowego. Szef ds. rozwoju VW potwierdza również pojawienie się progresywnego układu kierowniczego oferujący trzy poziomy ustawień: Eco, Sport, Normal, indywidualne i dostępny z opcjonalnymi adaptacyjnymi amortyzatorami Comfort.
    W kwestii silników jak wcześniej pisałem będzie oferowany z nową jednostką EA211 czyli o pojemności 1.4-litra, również będzie 1.6 TDI czterocylindrowy common-rail. Wersja GTI dostanie na nową opracowaną turbodoładowaną jednostkę z Audi 2-litrową EA888 z bezpośrednim wtryskiem produkująca 225 KM.
    Premiera w Paryżu, a pierwsza prezentacja 4 września w Berlinie.

(c) autocar

Newsman forum Awatar Lay'S

Domyślnie

Aj wzruszająca chwila zobaczyć nowego Golfa jako jeden z pierwszych <3

Zbanowany
    Auto
    Mazda3 MPS

Domyślnie

Zawiodłem się, ma okropnie brzydki przód, ech no trudno! Zawsze jest nadzieja w nowej trójce

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

.. galeczka do swiatel ta sama oczywiscie i dobrze .. (po tym poznac produkt tego koncernu)

Podoba mi sie jak dobrze widac zegary przez kierownice. Konsola nie przeladowana przyciskami lecz w sam raz.

Co mnie zaskoczylo, czy ja dobrze widze trojkatne okienka? Alez tak! Nie spodziewalem sie ich zobaczyc.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

No cóż. Nic ciekawego

Chcoiaż nie. Ładna kierownica i felgi. Reszta taka se. Z reszta widzimy tu za pewne wersję full wypas. Co będzie w golasie?

Awatar mk2
    Auto
    2015 Seat Leon 1.4 TSI, 1990 C25 Camper

Domyślnie

Dobry jest. Nie ma co memłać. Ma więcej charakteru od 5 i 6 generacji.

Auto
    Ford Focus 2 fl

Domyślnie

Gofów raczej nie kupują ludzie w bida wersji. Wnętrze rewelacja. Z zewnątrz jest jeszcze mniej zmian niż między 5, a 6. Tył fajny, ale liczyłem na trochę ciekawszy przód.

Wnętrze dużo ciekawsze niż w A3. No to z seatem leonem będą wiodły prym w klasie kompakt.

Awatar HAMANN
    Auto
    Brak

Domyślnie

Wielkie rozczarowanie... Golf VI z diodowymi lampami wyglada orzy nim lepiej, a z przodu nawet znacznie. Wnetrze to jak zawsze ewolucja w VW ale tutaj akurat na korzysc. Co do samego auta to na minus oceniam ten model

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Lay'S Zobacz posta
    Aj wzruszająca chwila zobaczyć nowego Golfa jako jeden z pierwszych <3
    Ja tam wciąż starego widzę.
    "gwiazda na masce to czujnik parkowania dla ubogich".. LiveLetDie

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów