Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 42 z 112 PierwszyPierwszy ... 262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 411 do 420 z 1118

Wątek: 2013 Volkswagen Golf VII (dodatek: Alltrack)

Awatar Buzzer
    Auto
    Mondek MK4

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez maxior Zobacz posta
    Mozesz mi powiedziec z jakiego powodu te auta musza byc tansze, zeby byc konkurencyjne? ;D
    Dokładnie o to samo miałem zapytać.

Auto
    -

Domyślnie

Bo takie jest Jego osobiste zdanie. Widocznie ceni sobie VW bardziej od innych marek. Wiem, że dla niektórych to dziwne, ale tak to już jest

Ja bym wolał, żeby Golf był tańszy (porównywalne ceny z konkurencją), ale nic na to nie poradzimy... Skoro się tak dobrze sprzedaje, to nie mają powodów, żeby coś zmieniać.

Awatar szymonst
    Auto
    Alfa Romeo 147

Domyślnie

No i Golf dalej za drogi w stosunku do tego jakim jest autem. No ale i tak masa ludzi go kupi bo to przecież VW Golf <zbiorowe westchnienie>. Jak dadzą odpowiednie rabaty to może dojdą do ceny wartej rozważenia. Tyle tylko, że konkurencja z tego pułapu to będzie startować oferując przy tym auta o niebo ciekawsze.
    Alfa Amore

Było:
    146 1.6 TS - Rosso Proteo | 164 3.0 V6 - Nero | 156 2.0 TS - Verde Amazzonia | 147 1.6 TS - Grigio Africa 2001

Jest:
    147 1.6 TS - Rosso Giulietta 2009

Auto
    Peugeot 308 T9 1,5 hdi 19'; Opel Adam 15' (pseud. Szerszeń)

Domyślnie

co do cen - to nie krytykuję tylko Golfa, Focus czy Astra wcale nie są przy nim jakaś wielką okazją cenową - choć rabaty są wyższe (ostatnio dostałem ofertę na Opla Astrę IV Combi 1,7 CDti Enjoy+pakiet flotowy za 66900 zł brutto) i wtedy te ceny już są rozsądne tylko w sumie denerwująca jest taka polityka.
    Golf jest fajnym samochodem, ale nawet w swojej grupie ma całkiem okazałą konkurencję, która bywa dużo sensowniej skalkulowana - Octavia, Yeti (większe, podzespoły te same a w sumie tańsze lub w tej samej cenie)
    Dlatego osobiście jakoś nic w kierunku Golfa mnie nie ciągnie.
    Mam wrażenie, że z Golfa chcą zrobić takie już prawie Premium - zauważcie, że Volvo V40 z silnikiem podstawowym 150 km w niezłym wyposażeniu to kwota 80 parę tysi - dostając rabat rzędu 5-8 tys. (jak najbardziej możliwy) już mamy w sumie lepszą ofertę.
    Podobnie Julka - w kwietniu miałem w ręku ofertę na rocznik 2011 wersja Distinctive 1,7 turbobenz. w cenie 72000 zł brutto -w więc wybaczcie, ale nie widzę sensu w przepłacaniu za Golfa.
    Rozumiem VW, że i tak sprzeda więc w sumie bardzo nie musi się wysilać z cennikiem i to inni muszą się starać, żeby sprzedać swoje samochody, ale nie wciskajcie na forum, że jest taki super i że warto dopłacić/przepłacić.
    VW Golf podobnie jak inne tego typu samochody są dla ludzi, do masowej sprzedaży - więc coś tu jednak nie halo.
    Swoją drogą ciekawe ile Golf VII będzie kosztować w USA?
    VW - a w szczególności Golf przestaje być produktem budżetowym, VW mając kilka marek i wiele samochodów inaczej zaczyna pozycjonować Golfa - tylko do mnie osobiście to nie trafia.
    Pewnie nadal będzie najlepiej sprzedawanym samochodem w swojej klasie - może nawet w ogóle w EUROPIE -paradoksalnie utrzymanie tej pozycji moze być spowodowane kryzysem w Europie (szczególnie w południowej Europie), ponieważ znaczenie rynku niemieckiego jeszcze się zwiększy i rynek grecki, włoski czy hiszpański bedzie miał mniejszy wpływ na globalną sprzedaż w Europie.
    Osobiście w klasyfikacji sprzedaży kibicuję 208ce, nowemu Clio oraz Skodzie Rapid - która przy dobrym wsparciu mogłaby się pokusić o pozycję lidera w Europie (raczej VW na taki ruch się nie odważy).

Awatar Kedirak
    Auto
    ufo 1.8 nuda blee ale nie psuje sie!

Domyślnie

dobra, porównałem sobie tabelki i jak ceny golfa wcale nie są jakieś atrakcyjne, to nie rabatowy ford focus ecoboost 150 wychodzi dokładnie tak samo (< 500 złotych różnicy w cenniku) jak 1.4 140. Przy czym golf jest lżejszy te 60 kg, więc ułamkowo szybszy. Co wypada pochwalić emisja CO jest u vw nieco mniejsza, znowu pewnie zasługa mniejszego silnika.

A zerknąłem na cenniki i dane z linka od DJ, bo wcześniej napisałem, że w cenie golfa 122 mozna ecoboosta 150 nabyć, myliłem się (wg cenników).

Także rozpatrując praktycznie od 1.4 tsi 122 pewnie preferowałbym ceed 1.6 gdi 135. Ale w przypadku bardzo przyjemnie jeżdzącego golfa 1.4 140 ceed nie ma nic do zaproponowania a focus kosztuje tyle samo (?). A jak teraz brakuje 1.8 180 w golfie, to pewnie pojawi się gdy turbawka wskoczy do ceeda.

Auto
    Trzy diamenty

Domyślnie

Ale w Polsce Golf nie sprzedaje się jakoś genialnie tylko dobrze.
    Auta o porównywalnych cenach lub droższe:
    Astra-5 378(nie wiem ile Astr Classic w tym) ; Qashqai- 4 444 ; Focus - 4 262 ; Golf- 3 522
    No ale VAG ma Skodę i Polskę zdobył

VIP Awatar Tombou
    Auto
    Popularny'57, VW B6 PD170KM, 126p' 86,Primera P11 2.0 115

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez michal8937 Zobacz posta

Tombous, szkoda że nie ma w ofercie tego 1.8 180 TSI.
    Spokojnie, to tylko kwestia czasu skoro jest w Seacie i Audi. A GTi tez sie musi ukazać,z 2.0 i nieco wiekszą mocą. Piszę nieco, bo auto jest lzejsze i nizsze, wiec juz dzieki temu osiagi sie poprawią.A 1.8 180KM, patrząc na to co robi w A3 i Leonie, zblizy sie osiagami do obecnego, zwykłego GTI. TRzeba przyznać, ze wzrost wydajnosci jest gigantyczny, na poziomie BMW lub nawet ciut lepszym

Awatar genesis
    Auto
    Tiggy MY 2009

Domyślnie

Skodzie Rapid - która przy dobrym wsparciu mogłaby się pokusić o pozycję lidera w Europie (raczej VW na taki ruch się nie odważy).
    Żadnej skody nie ma nawet w dziesiątce najlepiej sprzedających się samochodów w Europie. W ogóle poza Czechami, Słowacją, Polską, Niemcami i GB - Skoda ma raczej marną markę i dużo pracy ich czeka, aby przekonać klientów do siebie.
    DADRL wyłącz światła - włącz myślenie

Auto
    -

Domyślnie

A Austria i Szwajcaria? Kiedyś też była wysoko, a teraz?

Awatar norek
    Auto
    kia cee'd

Domyślnie

Skoda jest 38 na świecie, dla jednych mało dla drugich dużo.
    http://www.auto.cz/top-100-nejprodav...atricata-69323
    Dobrze sprzedaje się na taksówki w całej Europie, radiowozy (Europa a nawet Izrael).
    Porównanie Golfa do innych kompaktów po ustawieniu opcji: osobowe i nabywcy indywidualni wygląda nieco inaczej
    http://carmarket.com.pl/ranking.php?...end=Poka%C5%BC

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów