Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Wątek: Możesz sobie jeździł gołą dupą po nieheblowanej desce

Auto
    3 x FR, 2 x DE, 1 x USA

Domyślnie

Co do trwalosci malych silnikow z turbo to ja zrobilem 100k km clio 1.2 tce.
    - po 80'000 turbo wymienione na gwarancji - uratowala mnie przedluzona gwarancja z limitem 80'000 km - usterka przy 79'800 km!!!!!!!)
    - przy spzedazy nabyca znalazl: z nowej (podejrzewam regenerowana) turbiny juz lalo olejem
    - motor byl zapocony w okolicach glowicy
    Auto nie bylo katowane, sporo km zrobilo w trasach z przepisowymi predkosciami na tempomacie (hiszpania, czarnogora). Sprzeglo rowniez sie konczylo juz.

Dynamika przy 4-rech osobach i bagazu delikatnie mowiac kiepska, spalanie rozlo drastycznie wrecz.

Podsumowujac - to nie sa silniki, ktore pojada 300 tys km bez awarii czegos kosztownego.

Kupujcie duze wolnossace silniki - tak szybko odchodza...
    Do tego nieoficjalnie zalecane paliwo 98 - wyraznie auto lepiej pracowalo - np na 95 w zimie falowaly obroty, na 98 nie.

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Driv3r myślę, że w Twoim wypadku negatywny wpływ miał chip tuning, w bliskiej rodzinie są 2 Clio 3 1.2 TCE(notabene jednym jeździ lekarka właścicielka prywatnej przychodni a drugim emeryt który zasiada w dwóch radach nadzorczych, piszę bo ciekaw jestem czym powinni jeździć według itookashi) które mają już odpowiednio 140tys. km i prawie 170tys. km i wciąż na jednej turbinie i sprzęgle, choć przyznam są eksploatowane przez osoby 60+.

Uprawnienia umieszczania postów