Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 40 z 40 PierwszyPierwszy ... 2425262728293031323334353637383940
Pokaż wyniki od 391 do 395 z 395

Wątek: Robert Kubica oficjalnie wraca do rajdów

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

No i duża d. Rolka na 13 OS. Poszedłem na spacer i takie buty:/

- - - Aktualizacja - - - -

Po rolce, Kubica nie może kontynuować rajdu. Uszkodzeniu uległa klatka.

Z FB Cezarego Gutowskiego:

Jak doszlo do rolki. To byl niezbyt szybki- sredni zakret, gdzie jechalo sie okolo 60-70 km/h. OS z bardzo gwaltownymi zmianami przyczepnosci i to jest jedna z tych rzeczy, jakimi RK ma najwiekszy problem w rajdach. Wjezdzali w bardzo sliski zacisk zbyt szybko i auto wyrolowalo. Z tego co mowi Maciek - znow bardzo delikatne, ale obracajac sie przez dach auto trafilo na kamien i wgiela sie klatka. Dlatego nie moga jechac dalej.

Wczesniej chlopaki nawet dyskutowali o tym zakrecie i Robert sam planowal pojechac ten OS ostrozniej niz poprzedni, ale podczas jazdy kierowca po prostu dziala z automatu. Jest to ciezka chwila dla RK dlatego wszyscy tu, blisko tych wydarzen naprawde doceniamy wsparcie pradziwych fanow. Niestety - w rajdach pewnych rzeczy nie da sie przeskoczyc. Przede wszystkim doswiadczenia.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Kto lepiej skomentuje jazdę Roberta jak nie jego pilot Maciej Szczepaniak:

"Nie było nam dane przejechać wszystkich odcinków, co jest największą stratą weekendu. Niemniej jednak, choć wiem że dziś może brzmi to dość dziwnie, uważam że prędkość jaką pokazuje Robert w swoim pierwszym sezonie WRC jest zadziwiająca. Odrzucając nawet Jego ograniczenia, a biorąc pod uwagę że rywalizuje z zawodnikami znającymi trasy rajdów jak własną kieszeń to nie przypominam sobie kierowcy, który byłby tak szybko, tak blisko czołówki. No może Seb Ogier w 2009. Doskonałym przykładem jest tu Rajd Mexyku, który dla mnie był 6 a dla Roberta 1 . Oesy praktycznie są te same od lat. Jeśli na 44 km El Chocolate przyjeżdżamy ze stratą 0,5s/km do mistrza świata to znaczy że prędkość jest. Niestety brak doświadczenia kierowcy powoduje że zdarzają się również takie wypadki jak wczoraj i musimy postarać się poprawić naszą skuteczność, ale jestem przekonany że już niebawem Robert będzie rywalizował o podium również w rajdach szutrowych. Znamienne jest to że dziennikarze branżowi i ludzie z zespołów, których poznałem podczas moich lat spędzonych w cyklu WRC, zadają pytanie : kiedy a nie czy? Robert wygra Swój pierwszy rajd. Wiem że wiele osób jest zniecierpliwionych, nam też nie jest teraz najłatwiej, dlatego jeszcze bardziej doceniam wszystkie gesty sympatii z Waszej strony. Po raz kolejny powtórzę truizm : To kibice są sensem tego sportu. Dziękuje za doping......i do zobaczenia już niebawem w Portugalii"

Gutowski jak zwykle swoje dopowiedział. Błąd kierowcy, ale też niezbyt jasne notatki, a nie działał z automatu.
    Cóż mógł być świetny wynik, ale nie wyszło. W końcu na pewno zacznie kończyć rajdy bez większych przygód.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Kubica nie próżnuje. Czekając na Rajd Argentyny wziął udział w testach Lamborghini Huracan Super Trofeo na torze Monza. Oczywiście w związku z tym pojawiają się spekulacje, że Robert Kubica myśli o powrocie na tor. Tymbardziej, że już niedługo bo 11-12 kwietnia odbędzie się I runda serii wyścigów Lamborghini Blancpain Super Trofeo.
    Jeden z francuskich serwisów twierdzi, że zaangażowanie Kubicy w testach może oznaczać starty w kilku rundach tego sezonu. W serii, której dostawczą opon jest firma Pirelli. Jak wiadomo włoski producent jest partnerem Kubicy w WRC. No to się zobaczy.

https://twitter.com/NascarEuroFans/s...643777/photo/1

(c) rallye-sport.fr

VIP Awatar Potek
    Auto
    Audi A4

Domyślnie

No raczej nie pojedzie.. choć z początku jak czytałem tego newsa to miałem taką nadzieję.

Zacytuję tu informację z bloga (http://powrotroberta.blogspot.com/)

Kubica w wyścigu? Spokojnie...
    Testy Roberta Kubicy wzbudziły wiele emocji, chyba większość z nas chciałaby ponownie zobaczyć go na torze. Sam liczyłem na jego występ, ale dziś, po kolejnych testach na Monzy i bliższym zapoznaniu się z regulaminem serii jestem raczej przychylny tezie, że Robert pomagał Pirelli w testowaniu opon do tej serii lub były to kurtuazyjne jazdy.

Zgodnie z regulaminem serii, mogą brać w niej udział tylko kierowcy kategorii Bronze i Silver, a zgodnie z zasadami FIAWEC (są one skopiowane na stronie serii) Robert zalicza się do kategorii Platinium (no ba...), gdyż miał Superlicencję.

Pojawiające się zatem informacje, że Robert pojedzie w tej serii trzeba uznać za przedwczesne, choć oczywiście startu nie można wykluczyć bowiem zawsze jest pole do wykonania jakiegoś wyjątku, a jeżeli je robić, to dla kogo jak nie dla Roberta

Auto
    Audi A3

Domyślnie

jak oceniacie jego powrót?
    Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów