Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 17 z 40 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 395

Wątek: Robert Kubica oficjalnie wraca do rajdów

Awatar se7en
    Auto
    Yoyota

Domyślnie

problem Roberta jest taki (z całym szacunkiem dla niego) ze przesadza, rozumie ze chce wygrywać, szybko wrocić do sportu, ale mam wrażenie ze przesadza i takimi jazdami chce udowodnic wszystkim ze potrafi, ze jest dobry. problem w tym, ze coraz bardziej myśle ze sie przeliczy i zginie tragicznie w rajdzie (odpukać)
    FUCK FUEL ECONOMY
    TDi engines are for senior citizens.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez se7en Zobacz posta
    problem Roberta jest taki (z całym szacunkiem dla niego) ze przesadza
    Wiesz ze rajdy polegaja wlasnie na tym zeby przesadzac? Jazda rajdowa sama w sobie jest niebezpieczna. Nie ma własciwie roznicy czy jezdzi sie szybko jak Kubica czy "wolno" jak Kopecky np. Daruj sobie takie teksty, bo prezentujesz poziom komentarzy na onecie.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Szczerze mówiąc to się boję, że nie ukończy rajdu. Ciężko cieszyć mi się z jego przewagi biorąc pod uwagę jego wcześniejsze wypadki. Zwłaszcza ten ostatni. Jeden błąd kierowcy albo pilota i może być nie tylko po tym rajdzie.
    No i wykrakałem. Jak to niektórzy lubią powtarzać: Last Żenua. Wczoraj kiepski mecz naszych piłkarzy, a dzisiaj 4.miejsce Kowalskiej, wypadek Kubka i dodatkowo teraz przegrywa Radwańska.
    Rajdy się wygrywa tylko wtedy jak się je ukończy. Co z tego, że jest szybki? Jak nie będzie dojeżdżać do mety to w końcu przestanie kogokolwiek to interesować. Niedługo zamiast emocjonować się tym jak zwiększa przewagę to będziemy obstawiać kiedy się rozbije.
    Dzisiaj na Eurosporcie dowiem się co się właściwie stało. Znowu pomyłka pilota, nie wyrobił na zakręcie czy może awaria samochodu doprowadziła do wypadku? W sumie to niekoniecznie on musiał zawinić.

Awatar se7en
    Auto
    Yoyota

Domyślnie

dlaczego zaraz do komentarzy na onecie, wiadomo w rajdzie sie jezdzi szybko, ale to ze Robert przesadza, to juz widac na pierwszy rzut oka, wystarczy spojrzec ze rozwala auto za autem. Robert jest niesprawny z tą ręka niestety.
    FUCK FUEL ECONOMY
    TDi engines are for senior citizens.

Auto
    służbowe

Domyślnie

szakal, se7en jak się Was czyta to niechybnie zaczyna to przypominać onet i jak też niektóre polskie dziennikarzyny snujące domysły i własne teorie.
    Se7en - po czym to poznajesz, że Kubica za szybko jeździ? Na jakiej postawie stwierdziłeś, że z ręką nie tak i się nie nadaje? (na cały piątek kaleka ręka wystarczyła, żeby z zapasem prowadzić, a na sobotę już nie?)
    Zapominacie, że to PROFESJONALISTA i decyzji na pewno nie podejmuje w przypływie emocji i chwili, a już nie pewno nie robi tego samodzielnie, a raczej uzgadniają taktykę w zespole. Można się tego bez trudu dowiedzieć, czytając jego wypowiedzi z eutosportu/autsportu a nie wypocin i gdybania polskich dziennikarzyn, którzy z nim nie rozmawiali a snują głupawe domysły i przedstawiają jako fakty.
    Przypomnicie sobie jak jeździł w rajdach Raikonen, jaki był jego debiut. Nie ma czego porównywać.
    Robert potencjał ma ogromny, wjeżdżi sięw auto, pozna trasy i będzie wymiatał. już wymiata. Brakuje znajomości tras i doświadczenia. Debiut i tak fantastyczny - już o nim wszędzie głośno, a dziennikarze (nie dziennikarzyny) zastanawiali się, czy Citroen właśnie znalazł sobie drugiego Loeba. To naprawdę bardzo mocny wstęp Kubicy do ERC.

Kubica: Niestety, i nie jest to wymówka, na szybkich sekcjach brakowało mi przyczepności tyłu, zwłaszcza na zjazdach. Powinienem był wziąć to pod uwagę. Nie zrobiłem tak, a powinienem był hamować wcześniej.

"Byłem w szybkim zakręcie w dół, z łatwością przejeżdżanym pełnym gazem. Potem było mocne hamowanie do trójkowego zakrętu. Kiedy wcisnąłem hamulec, straciłem przyczepność tyłu – zwolniłem więc nacisk [na pedał]. Gdybym tak nie zrobił, obróciłbym się – a droga była wąska. Auto zaczęło jechać bokiem przed zakrętem. Próbowałem się zmieścić, ale uderzyłem w barierę. Nie mogłem zmniejszyć prędkości i uderzyłem lewym tyłem, potem przodem.

Jechaliśmy swoim tempem, nie atakowaliśmy. To doświadczenie, to nie powinno się zdarzyć – ale może. Nawet najmniejszy błąd jest w rajdach kosztowny. To był dla nas dobry weekend, testowanie dobrze nam szło – nawet na pierwszym porannym odcinku było dobrze, nie cisnęliśmy. Musimy wykorzystać doświadczenia, także te negatywne. Takie są rajdy. Od jutra skupiamy się na Portugalii i idziemy do przodu."

Szakal:
    Kowalczyk ma puchar świata w kieszeni i jest też na pewno zmęczona sezonem.
    A tu odstawiają jaką szopkę "finał pucharu świata" i norweżki dominują. Ja się pytam, gdzie były norweżki podczas całego cyku? Popatrz na tabelę - nie mają z Kowalczyk żadnych szans, a jest ich cała masa...przyjeżdżają przygotowane, wypoczęte i zwarte na wyścigi pod publiczkę i reklamodawców a w całym sezonie machina norweska nie mogła dać rady jednej biednej Kowalczyk. To jest dopiero Żenuła. Bjorgen miała wygrać TdS, celem norweżek było TdS i co...i nagle stał się nieważny...? Dostały po dupie w perspektywie całego sezonu, a teraz nagle zdziwione, że Justyna nie chce z nimi walczyć do końca...to jest dopiero szopka i kombinacja norweska

Na kopaczy szkoda klawiatury, bo to dno i metr mułu od dawna - szkoda czasu

----- Poprzedni post napisany 23-03-2013 o 22:35 -----

http://sport.tvp.pl/10501980/kubica-...rally-canarias
    Jedno z niewielu rzetelnych źródeł ( i rzetelny dziennikarz Eryk Mełgwa) w Polsce n/t Kubicy

onboard crash:
    http://www.youtube.com/watch?v=puylhx7bU_M
    "ja pier...." nieźle cisnęli
    Ostatnio edytowane przez Pitter ; 23-03-2013 o 23:00

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

szakal, se7en jak się Was czyta to niechybnie zaczyna to przypominać onet i jak też niektóre polskie dziennikarzyny snujące domysły i własne teorie.
    Hehe... a ty lepiej zastanów się co piszesz bo pomyślę, że jesteś stałym bywalcem tamtej strony. Powiedz mi gdzie snuje domysły i wymyślam teorie. Raczej wyraziłem tylko swoje zdanie, które chyba ciebie zabolało. Chyba, że ci chodzi o 7-na bo czasami faktycznie przesadza?
    Jeśli chodzi o Kubice. Panie Pitter wiem, że Kubica jest PROFESJONALISTĄ i nie jest dzieckiem z zaburzeniami emocjonalnymi. Jednak w rajdach to kierowca wybiera taktykę i to on prowadzi, a nie zespół. Tym m.in. właśnie rajdy różnią się od wyścigów torowych. Z zespołem może coś uzgodnić, ale decyzja należy do osoby, która siedzi za kółkiem. W końcu to on walczy o jak najlepszy czas i co za tym idzie pozycje na mecie.
    Nigdzie też nie powiedziałem, że straciłem wiarę w jego możliwości czy źle jechał. Kubica to osoba, że nie wiadomo do czego wsiądzie to zawsze można liczyć na dobry wynik. Jak na testach DTM gdzie pobił czas najlepszego zawodnika tej serii. Po prostu geniusz. Jednak szybkość to nie wszystko i mam nadzieje, że będzie dojeżdżać do mety. Następny rajd za miesiąc i wtedy sobie pogadamy. Także nie gorączkuj się tak.

Relacji z Eurosportu nie oglądałem, ale z twojego cytatu wynika, że to błąd kierowcy. Na plus, że to zauważył więc można liczyć na poprawę.

Auto
    służbowe

Domyślnie

Zauważył, bo to profesjonalista
    W przedostatnim linku masz z nim wywiad - wszystko wyjaśnia, btw. faktycznie chodziło mi o se7ena-a

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Taki reportaż w dzisiejszych "Faktach" na TVNie. Polskie dziennikarstwo sięga bruku.
    Jak skończą się reklamy to oglądajcie od 18min 30s.

http://tvnplayer.pl/cinemalive,1,18339,960,540,1

Auto
    służbowe

Domyślnie

Nic nowego - przodują telewizje "głównego nurtu", tvn i polsat prześcigają się w głupotach, panowie Borowczyk, Zientarski i nasz młody nieustająco aspirujący miszcz rajdowy, pier...głupoty za marne 5 zł, poz tym wyborcza (sport.pl) i inne syfy - nawet nie chce mi się tego włączać

z pozytywów - ten nowy komentator w poslacie na prawdę daje radę, nie daje się zagadać borowczykowi, prawie nic nie przgapi na LT i na torze (choć, żeby zauważyć HAM wjeżdżającego do MClarena, panowie potrzebowali powtórki)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów