Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 22 z 40 PierwszyPierwszy ... 67891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 395

Wątek: Robert Kubica oficjalnie wraca do rajdów

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Robert Kubica wygrał Rajd Akropolu w kategorii WRC2!!!

http://rally-base.com/2013/rally-acr...=1733&cupId=85

1 R. KUBICA WRC2 3:46:20.3
    2 Y. PROTASOV WRC2 3:47:50.1
    3 A. AL-KUWARI WRC2 3:48:33.6

Przewaga miażdżąca biorąc pod uwagę jak trudny to jest rajd. Wreszcie rzecz można!

Awatar Luca
    Auto
    3... Anthrazit Alcantara

Domyślnie

Nie można tego nie docenić, wielki sukces Roberta !!!

Auto
    służbowe

Domyślnie

Gratulacje - w sumie pewne bylo, ze wygra w koncu rajd, gdy:
    - lepiej opanuje sztuke opisu
    - pojedzie bardziej taktycznie
    - bedzie uwazal na auto
    - i w koncu, nie dopadnie auta jakas awaria
    czyli wszystko powyzsze moza skrocic do slowa: doswiadczenie

Mam nadzieje, ze tym pewnym zwyciestwem w naprawde trudnych szutrowych warunkach, Robert zamknal usta wszystkim tutejszym lamerom z cyklu "jak wypadnie" "nie nadaje sie" itd...

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

No i kolejna wygrana. Pierwsza dziewiątka w rajdzie Sardynii!

Cudownie rozbrajająca wypowiedź Roberta z soboty: http://www.youtube.com/watch?v=z023q...0w9QTiLfjEZTUw
    "znudziło mi się wolne podróżowanie"

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

- Nigdy nie jest łatwo wygrać - mówił Robert Kubica. - To był trudny weekend. Mieliśmy problemy z kurzem, problem z interkomem. Nie straciliśmy koncentracji, staraliśmy się ukończyć rajd. Dzisiaj jechałem bardzo ostrożnie. Na drugiej pętli starałem się mocniej cisnąć. Jeżeli będę jeździł wolno, niczego się nie nauczę. Czy rozszerzymy program? Nie ma na to budżetu. Dołożyłem trochę pieniędzy z własnej kieszeni. Chciałbym podziękować mojemu głównemu partnerowi Lotosowi - bez niego to wszystko nie byłoby możliwe.
    Tutaj wypowiedź chyba z innego wywiadu.

(c) rajdy.autoklub.pl

Generalnie pięknie.
    Zaskoczył mnie pozytywnie też Kościuszko. Chyba wreszcie przestał psuć swój samochód i zaczął się ścigać.

Jak spojrzałem na czasy Kościuszko to nie jechał zbyt dobrze czyli tak jak zwykle. Po prostu miał lepszy samochód i mu się nie psuł. Porównując z czasami Kubicy to ten drugi Polak wypada wyjątkowo blado.
    Ostatnio edytowane przez Szakal ; 23-06-2013 o 13:27

Auto
    służbowe

Domyślnie

Po pierwsze gratulacje dla Roberta, po drugie poszło nieoficjalne info, że kierowca citroena WRC, od którego Robert był szybszy w końcowej tabeli już nie pojawi się na kolejnych rajdach WRC
    Jak Kościuszki nie lubię tak tu go trochę usprawiedliwię. Dostał nowe auto, którego w ogóle nie przetestował i nie ustawił pod siebie. Na początkowych OS-ach faktycznie Robert był niewiele wolniejszy i nawet czasami szybszy. Później jednak Kościuszko już był sporo szybszy od Roberta i dodatkowo miał szansę na 6 miejsce. A więc nowym świeżo poznanym autem utrzymał swój najlepszy rezultat (7 miejsce) - więc w kolejnych rajdach można spodziewać się progresu. Jasne, że nie jest to kierowca kalibru Roberta, ale cieniasem też nie jest.

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Al Qasimi pewnie się pojawi, bo najprawdopodobniej jest związany ze sponsorem Citroena.
    Kościuszko jechał zbyt zachowawczo, ale dojechał. Hirvonen np. jechał wyśmienicie, jednak pechowo zakończył swój udział mimo, że nawet nie uszkodził auta.

Auto
    służbowe

Domyślnie

No i co, że jest związany? Citroen to nie team z końca stawki, żeby zatrudniać pay driverów bo kasa leci.
    Infem z rozmów zakulisowych podzielił się z jeden z polskich dziennikarzy. Rozumiem, że Ty wiesz lepiej i masz bardziej wiarygodne źródło informacji niż dziennikarz, który przebywał tam osobiście, jeździ na większość rajdów oraz zna pewnie z połowę tego towarzystwa bo to jego codzienny chleb?[COLOR="Silver"]

Z tym, że Kościuszko jechał zachowawczo nie można się zgodzić - ścigał się z Evansem o poz. nr 6 aż do ostatniego OS-u. w międzyczasie zamieniali się miejscami.
    Może śledź uważniej rajdy następnym razem?

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Pitter, twój ton wypowiedzi sugeruje bym w ogóle nie marnował czasu na dyskusje z tobą. Ale że jednak śledziłem ten rajd to się wypowiem.
    Evans jechał pierwszy raz w życiu autem WRC. Przesiadł się do niego na chwilę. Momentami osiągał zdecydowanie lepsze czasy niż Kościuszko, który pierwszego dnia jechał nieznacznie szybciej niż Al Qassimi a momentami wolniej od Roberta. Oczywiście czyścił trasę, ale jeśli na odcinku tracił min. 30 sekund do liderów w WRC to chyba nie jest to wymówka. Drugiego dnia było lepiej jednak gdyby nie fakt, że wielu coś się przydarzyło, Kościuszko byłby przedostatni w stawce WRC.
    I to, że mu się nic nie przydarzyło to jedyny plus tego weekendu.
    Robert miałby dużo lepsze czasy, gdyby nie puszczano ich co minutę (nie wiem czy WRC były puszczane z tym samym odstępem), bo zwyczajnie doganiał kłęby kurzu jadącego przed nim. Na jednym odcinku stracił 30 sekund z uwagi na fakt, że dogonił Wieganda, który to dogonił jadącego przed nim (nie pamiętam kto to był). Wiegandowi z kolei padł silnik z uwagi na ten kurz.
    Tak czy inaczej wracając do Al Qassimiego. Wg Ciebie jest w Citroenie z uwagi na talent czy pieniądze? Kiedy Abu Dhabi sponsorowało Forda tez tam jeździł. Nigdy nie był wyróżniającym się kierowcą WRC.
    Fajnie byłoby gdyby Roberta wsadzili na moment na jego miejsce, ale myślę, że to jest mocno wątpliwe. Kryzys w branży trwa. Nawet Citroen musi się posiłkować pay driverem. Mógłbyś dac linka do wypowiedzi tego dziennikarza?

Auto
    służbowe

Domyślnie

Tak wiem, że Evans też przesiadł do WRC-ki.
    Robert w drugim dniu rajdu startował 2 min. po autach WRC, Kościuszko wtedy też był szybszy.WRC były puszczane co 2 minuty.
    "Udalo mi sie zdobyc zakulisowego newsa, ze po tym rajdzie Khalid al Qassimi pozegna sie z Citroenem DS3 WRC. Zespol jeszcze sie zastanawia, kim go zastapic..."
    https://www.facebook.com/cezarygutowskiofficial

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów