Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 23 z 40 PierwszyPierwszy ... 789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 395

Wątek: Robert Kubica oficjalnie wraca do rajdów

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Ostatnio gdzieś czytałem wywiad chyba szefa Citroena, że chcieliby powrotu czasów Loeba i szukają osoby na jego poziomie. Uważają, że obecni kierowcy nie mają szans z Ogierem. Szczerze coś takiego powiedzieli. :lol: Na jakimś polskim portalu to przeczytałem.
    Wspomnieli oczywiście, że brany pod uwagę jest Kubica. Nie chcę tu wzbudzać płonnych nadziei bo nie mogę znaleźć źródła tego wywiadu, ale jeśli al Qassimi odchodzi to kto wie. Przyznaje zaświeciły mi się oczy na wieść o tym. Kubica walczący z Ogierem jak równy z równym.
    Pod warunkiem, że Kubek nie będzie rozwalał po drodze DS3 na każdym rajdzie.

EDIT:

Drugiego dnia było lepiej jednak gdyby nie fakt, że wielu coś się przydarzyło, Kościuszko byłby przedostatni w stawce WRC.
    Kościuszko jest na 7.miejscu generalnie dlatego, że inni mieli problemy? Tłumaczyłoby to wszystko.

Auto
    służbowe

Domyślnie

Z Kubicą są dwa problemy. Jak sam mówi, traktuje to jako rehabilitację a jak będzie tylko okazja od razu mówi papa i wraca do F1. Za jazdę w RRC mu nie płacą, sam ponosi jakieś koszty rajdów (nie mówił jakiego rodzaju). Nie sądzę, żeby Citroen przystał na takie warunki w WRC. Po drugie musiałby zaakceptować pilota Al Qassimiego, bo regulamin nie pozwala przesiąść się całej załodze. Po trzecie co by było, gdyby Kubica po paru startach łoił pozostałych kierowców WRC Citroena - trochę niepolityczne by to było.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Pitter Zobacz posta
    Tak wiem, że Evans też przesiadł do WRC-ki.
    Robert w drugim dniu rajdu startował 2 min. po autach WRC, Kościuszko wtedy też był szybszy.WRC były puszczane co 2 minuty.
    "Udalo mi sie zdobyc zakulisowego newsa, ze po tym rajdzie Khalid al Qassimi pozegna sie z Citroenem DS3 WRC. Zespol jeszcze sie zastanawia, kim go zastapic..."
    https://www.facebook.com/cezarygutowskiofficial
    Ja bym poczekał na informacje oficjalne.

----- Poprzedni post napisany o 11:40 -----

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Kościuszko jest na 7.miejscu generalnie dlatego, że inni mieli problemy? Tłumaczyłoby to wszystko.
    Mads Ostberg miał rolowanie a jechał dużo lepiej od Michała. Pg Anderson tez miał przygody a czasy jakby nie patrzeć również lepsze do Kościuszki. Z Evansem przegrał niewiele, ale ten miał jeszcze mniejsze doświadczenie z autami WRC niż Michał.
    Mówie: Dobrze, ze dojechał ale musi wiele poprawić i to szybko, bo Kubica jeździ dużo lepiej a tak niedawno wypowiedzi kolegów po fachu sugerowały, że daleka droga przed Robertem.

Auto
    służbowe

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ryjas Zobacz posta
    Ja bym poczekał na informacje oficjalne.
    Ja też, dlatego nie wiem, po co polemizowałeś z informacją jak by nie było, dziennikarza zajmującego się na co dzień sportem samochodowym. Niemniej taka informacja jest więcej warta niż Twoja polemika, a ten dziennikarz raczej w pudelku nie pracuje? Chyba, że tu też się mylę i uznasz, że warto z tym polemizować?

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Po trzecie co by było, gdyby Kubica po paru startach łoił pozostałych kierowców WRC Citroena - trochę niepolityczne by to było.
    Niepolitycznie, ale finansowo do przodu. Kubica generuje niesamowitą oglądalność. Reklama na jego aucie jest więcej warta niż na niejednym wurcu. Przykład? Lotos jest sponsorem Kościuszki i Kubicy. Obejrzałem sobie skróty na wrc.com i co? O kim się więcej mówiło? O Kościuszce to nawet nie było wzmianki.

Auto
    służbowe

Domyślnie

Póki co, to Kubica jest klasycznym pay driverem
    a) ponosi koszty uczestnictwa w rajdach
    c) żeby jeździć na swoich warunkach musiał przyjść do Citroena ze swoim sponsorem.
    d) nie jeździ w zespole fabrycznym

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Niemniej taka informacja jest więcej warta niż Twoja polemika, a ten dziennikarz raczej w pudelku nie pracuje? Chyba, że tu też się mylę i uznasz, że warto z tym polemizować?
    Dopóki jest to plotka dopóty możemy polemizować w dowolnym zakresie. Moje wnioski nie są bezpodstawne. Takiego kierowcę jak Qassimi (szejka arabskiego) ma się w zespole nie dlatego, że dobrze jeździ a dlatego, że kojarzy się z głównym sponsorem.

Awatar Gadżet
    Auto
    Golf IV 1.6/ X3 2.0d / E46 318d

Domyślnie

Kubica nie jest pay driverem, bo:
    a) mimo małego doświadczenia wygrywa rajd w swojej klasie
    b) ww. tzw. pay driverzy prezentują niski poziom i nie nawiązują walki z czołówką.

Auto
    służbowe

Domyślnie

To co podałeś to są cechy tzw. nieobiektywne bo:
    - nikt nie zabrania pay driverom wygrywać w rajdach
    - nikt im nie zabrania nawiązywania walki z z czołówką.

Pay driver to ten, co płaci, a nie ten co koniecznie źle jeździ i koniecznie nie nawiązuje walki z czołówką. A że niestety taka już tradycja...no cóż, kasa misiu kasa...Z tym płaceniem Roberta to oczywiście trochę przesadzam (w tym poście był taki symbol jakbyś nie zauważył), bo można po wcześniejszych wypowiedziach szefa Citroena dojść do wniosku, że Lotos (i Robert) nie sponsoruje jakoś mocno Citroena, a raczej pokrywa wszystkie koszty uczestnictwa Kubicy w rajdach.
    Fakt, że z Roberta wyjątkowy paydriver i gdyby chciał to nie musiałby dokładać do interesu (ale wtedy zapewne większość warunków stawiałby Citroen).

Awatar SupeRRally
    Auto
    Peugeot Onyx

Domyślnie

Póki co, to Kubica jest klasycznym pay driverem
    a) ponosi koszty uczestnictwa w rajdach
    Pay driverzy ponoszą koszty całego Teamu, a nie tylko swojej załogi
    c) żeby jeździć na swoich warunkach musiał przyjść do Citroena ze swoim sponsorem.
    To zależy tylko od Citroena.
    o ile się nie mylę w tym roku w jednym rajdzie w barwach fabrycznego zespołu pojechał(auto identycznie pomalowane jak auto D.Sordo) Chris Atkinson
    d) nie jeździ w zespole fabrycznym
    A pay driverzy w rajdach istnieją tylko w teamach fabrycznych: Al-Attiyah w M-Sport i Al-Quassimi w Citroenie
    thierry-neuville7 andreas-mikkelsen9 evgeny-novikov darya-klishina2

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów