Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 39 z 40 PierwszyPierwszy ... 232425262728293031323334353637383940 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 395

Wątek: Robert Kubica oficjalnie wraca do rajdów

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Idzie odwilż.

Cytat Zamieszczone przez FB Szczepaniak
    2 dzien testów. Pogoda sie zmieniła i jest odwilż. Tak ma zostać do rajdu. Bedzie śnieg/szuter
    Takie są obecne warunki w Szwecji.
    https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/...98441107_n.jpg

Zapowiada się trudny rajd. Chociaż dla Kubicy to wsio ryba. W końcu narazie się tylko uczy.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Robert jednym starem w Janner Rally zdobył trofeum ERC ICE Master. Z powodu przeniesienia rajdu Sibiu na inny nie zimowy termin, punkty były liczone tylko z dwóch ostatnich rajdów. RK prowadził w klasyfikacji z 122 pkt. Essapeka był trzeci.

http://www.fiaerc.com/standings zakłądka ERC ICE masters. Na dole wyjaśniona punktacja.

Dodam, że dla Essapeki to pewnie lekko nie fair, bo rajd Łotwy skadał się z 12-tu odcinków a Janner z 18-tu
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze
    Zapraszam do polubienia profilu na facebooku

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Ktoś śledzi zmagania w Rally Sweden?

Narazie Robertowi pozornie idzie słabo bo jest poza pierwszą 10-tką w klasyfikacji, ale zwracając uwagę na jego debiut w tym rajdzie to jest świetnie.
    Wczoraj tracił sekundę na kilometr do mistrza świata Ogiera, a więc na dzień dzisiejszy nie można więcej od niego wymagać.
    Dwa razy póki co wpadł do rowu. Raz błąd kierowcy, drugi błąd w opisie, ale jedzie dalej i się uczy. Chociaż nie tylko on odwiedza rowy, ale zrobił to też np. Ogier czy Neuville. Także rajd dość trudny.

http://rajdy.autoklub.pl/news/blad-w-opisie,53529

http://www.sport.pl/Rajd/1,131932,15...24_minuty.html

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Ja sledze. Wypadł w sumie trzy razy:/ Na pewno nie sa to duże błedy, ale bardzo kosztowne. Myślę, że ten rajd dla RK będzie mega pouczający. Denerwuje mnie fakt, że kierowców jadących w systemie rally 2 nie puszcza się z przodu przed Robertem. Była chyba jakaś zmiana w regulaminie. I tak Haninen, który wczoraj nie dojechał jest już przed Robertem. RK musiał czyścić trasę. A warunki sa okropne. No i nie do końca równe dla wszystkich, bo pozycja na trasie naprawde wpływa na czasy. Ale patrząc z punktu widzenia doświadczeń: lepiej byc nie mogło. Jedyne na co po cichu licze to dobry wynik na Power Stage. Będzie to ostatni odcinek transmitowany na żywo na wrc.com.
    Własciwie na dobre wyniki możemy liczyć dopiero w Portugalii, czyli rajd który Robert już jechał.

- - - Aktualizacja - - - -

Jakby ktoś chciał obejrzeć odcinek power stage na żywo to pod tym linkiem: http://www.wrc.com/live-ticker/live_popup_stream.html
    Kubica pewnie nie będzie się liczył, bo chyba ma już dosyć doświadczeń na jeden weekend Aczkolwiek jeszcze wiele może się zmienić na tym odcinku. Na przedostatnim kilku kierowców miało przygody i np. w WRC2 pierwsza trójka pozamieniała się miejscami.
    SAMM Studio Architektoniczne Michał Majewski - SAMM.pl - architektura, wnętrzarstwo, projekty budowlane, projekty wykonawcze

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Tak jak mówisz Ryjas na dobre wyniki musimy czekać do pierwszych rajdów asfaltowych i tak nie jest źle.

24. miejsce w klasyfikacji generalnej, ale przynajmniej dostał też w zamian duży bagaż doświadczeń, który zaprocentuje w przyszłości.

Robert Kubica (18 czas) uderzył w śnieżną bandę na prawym zakręcie, ale tym razem w niej nie utknął. - To był bardzo trudny weekend. Zaczęliśmy dobrze, ale wczoraj popełniłem głupi błąd, po skoku lądując na skręconych kołach. Potem nie mogłem znaleźć wyczucia w tych zdradliwych warunkach. Jechałem bardzo ostrożnie, jak moja babcia do supermarketu. Kiedy tak jadę, stosuję torową technikę i wychodzi to jeszcze gorzej. Zakładaliśmy ukończenie rajdu, oczywiście bez błędów. Dojechaliśmy do mety i to jest coś pozytywnego. Zdecydowanie zdobyliśmy nowe doświadczenia.
    Niesamowicie ma szybką babcie.

http://rajdy.autoklub.pl/news/weekend-pelen-nauki,53537

Robert niestety został też ukarany bo nie wystawił trójkąta gdy kibice go wypychali z rowu. :/

http://rajdy.autoklub.pl/news/zss-ukaral-kubice,53539

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Ja tam jestem dobrej myśli co do przyszłego roku w Szwecji Robert jechał całkiem nieżle. Błędy które popełnił były naprawdę relatywnie nieduże. Ten po skoku jak się okazuje był najpoważniejszy. Aczkolwiek na tej hopie problemy mieli tez inni. Zdecydowanie wyrzucała. W opisie powinna byc uwaga jak ta hope wziąć. Drugie wypadnięcie to właściwie nie błąd. Robert tyłem oparł się o bandę która z uwagi, ze było mokro odbiła go i później przodem dotknął bandy drugi raz. Generalnie w normalnych warunkach wyjechałby z tego "rowu". Trzeci błąd to jak sam Robert mówił zbyt ciasno wzięty zakręt.
    Poza tym tempo było niezłe. Szczególnie pierwszego dnia. Drugiego zabrakło pewności siebie. A trzeciego nie było po co się ścigać z czasem.
    https://www.youtube.com/watch?v=LoKjLyWaRKg -Polecam ten filmik. Widać kilka momentów.

Na koniec warto odnotować, że E.Evans na ostatnim odcinku dachował właściwie na prostej. Martin Prokop skończył rajd w zaspie, a Jari Ketomaa jadąc power stage bez kolców stracił prowadzenie w WRC2. Generalnie bardzo trudny rajd.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Robert niestety został też ukarany bo nie wystawił trójkąta gdy kibice go wypychali z rowu. :/
    http://rajdy.autoklub.pl/news/zss-ukaral-kubice,53539
    To akurat to była wina polskich kibiców. Generalnie Roberta kilka aut wyminęło i tylko Ostberg trafił na moment kiedy z otwartymi drzwiami pilot szykował sie do odjazdu. Jeden z kibiców zwyczajnie nie zachował ostrożności i był w bardzo niebezpiecznym miejscu podczas przejazdu Ostberga.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

8. miejsce po OS1-ie w rajdzie Meksyku:

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Całkiem nieźle mu wczoraj szło, nawet otarł się o pudło, ale niestety.

"To był dobry dzień, ale niestety zakończył się bardzo pechowo. Zaczęło się od małego zamieszania przed rozpoczęciem superoesu. Najpierw do startu stanęli Martin Prokop obok Thierry'ego Neuville'a, a później zdecydowano, że to ja mam pojechać z Thierrym. Taka zmiana na szybko sprawiła, że nie zdążyłem skoncentrować się przed startem. Już na pierwszym dohamowaniu było bardzo ślisko. Próbowałem się ratować, ale uderzyliśmy w betonowy kloc, który obrócił nas na dach. W samochodzie była pęknięta szyba i uszkodzone tylne zawiedzenie, ale auto nadawało się do dalszej jazdy. Niestety regulamin na superoes jest inny niż regulamin na normalne odcinki, dlatego sędziowie nie pozwolili nam pojechać drugi raz. Dlatego kolejny dzień musimy rozpocząć w systemie rally 2"

http://powrotroberta.blogspot.com/20...u-dzien-2.html

+5 minut kary za niedokończenie OESu, w generalce na 9.miejscu.

Ostatnio edytowane przez Szakal ; 08-03-2014 o 09:18

Awatar Ryjas
    Auto

Domyślnie

Jeszcze wszystko moze się zdarzyć. Robert jest na 9 miejscu i własciwie ma szansę na punkty. Dobrze że dali mu jedynie 5 minut kary. W tym rajdzie każdy może mieć jakieś przygody. Są jeszcze dwa dni zmagań. Szkoda, że przygoda Roberta była na SSS. Generalnie mam trochę żal do organizatorów, że nie dopilnowali stanu nawierzchni na SSS. Z tego co mówili kierowcy był tam nowy asfalt na którym były plamy "oleju". Atko też miał przygodę.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Narazie awansował na 8.miejsce i ciśnie. Oby nie było więcej przygód. Niby inni też wypadali, ale z polskich rajdowców mamy tylko Kubice i jesteśmy głodni sukcesów. Każdy taki wypadek więc rodzi frustracje. Przepraszam mamy jeszcze Kajetanowicza w Mistrzostwach Europy, który pokazuje wreszcie na co go stać. Mimo wszystko to mało.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów