Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 7 z 40 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 395

Wątek: Robert Kubica oficjalnie wraca do rajdów

VIP Awatar Matador
    Auto
    Skoda Octavia 1U2 1.9 TDI 90 KM

Domyślnie

Nie, tylko piszesz o jego rajdach w Polsce w liczbie mnogiej. Poza Barbórką która nie jest zbytnio miarodajnym rajdem w Polsce nie miał okazji się sprawdzić dlatego spytałem...
    Very fast and powerful car with limited number of production. One of the most expensive cars in the world, born in Modena...

Ferrari Enzo

GG: 4927409

Auto
    służbowe

Domyślnie

Ok,zapędziłem się z liczbą mnogą, ale coś jeszcze poszukam.
    Barbórka nie jest miarodajna?, w jakim sensie?
    Hołowczyc tam jechał pod publikę, dla wygłupu? Masz taką wiedzę?

To,że nie jest miarodajna w skali rywalizacji wszystkich rajdów-to wiadomo.
    Ale dlaczego niby ma nie być miarodajna przy porównaniu kierowców z tego samego rajdu?
    Ostatnio edytowane przez Pitter ; 24-11-2012 o 17:34

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Hołek w Barbórce jedzie by bąki po..kręcić.

Domyślnie

Przecież Barbórka to w założeniu jest pokazówka. Takie małe Polskie Race of Champions.
    "gwiazda na masce to czujnik parkowania dla ubogich".. LiveLetDie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal Zobacz posta
    Akurat tym C4 WRC jechał Loeb w przedostatnim rajdzie sezonu 2010 czyli tuż przed zmianą przepisów. Jak kończyła się era 2-litrówek,a nadchodziły rajdówki z 1.6 Turbo. Więc to najnowsza możliwa specyfikacja tego auta.
    Ten na 2. miejscu ma 307 WRC czyli "wieloryb", który był jednym z najgorszych rajdówek i ostatni fabryczny start miał w 2004r. Także umiejętności pewnie ma Robert, ale ma też o wiele lepszy sprzęt niż cała czołówka.
    A jakie to ma znaczenie na takim rajdzie jak Var? Byłeś kiedyś na jakimś rajdzie na południu Francji? Może na szybkich rajdach jak Finlandia, Nowa Zelandia albo nasze "rajdy" byłaby jakaś duża różnica, ale nie w Var. Poza tym to wydaje mi się że 2004 rok to okres kiedy samochody WRC mogły mieć aktywne dyferencjały, tak? W 2010 r aktywnych dyfrów już nie było - albo już za stary jestem i skleroza mnie dopadła. Loix też kelnerem nie jest, był fabrycznym kierowca Toyoty, Mitsubishi, Peugeota i Hyundaia, w Mistrzostwach świata w zespole fabrycznym (Toyota) startował od 1996 roku, sroce spod ogona nie wypadł a dodatkowo mieszka na którymś z oesów Var, jest v-ce mistrzem IRC i rekordzistą pod względem zwycięstw w Rallye Ypres. A najważniejsze jest to ze jest kierowcą RAJDOWYM, i to że dostaje baty w postaci sekundy, dwóch na kilometrze, od niepełnosprawnego bądź co bądź kierowcy WYŚCIGOWEGO, z dość mizernym doświadczeniem w rajdach, oznacza że Kubica jest mega szybkim kierowcą.

Auto
    służbowe

Domyślnie

Obecnie to na pewno jest szoł taka barbóra
    Ale czy w 2004r była? Śmiem wątpić, rywalizacja była na pewno, a ja tych bąków Hołka nie widziałem.
    Poza tym, nie mam wątpliwości, że obecnie na asfalcie Kubica złoi skórę każdemu naszemu rajdowcowi.
    Kto zainteresowany niech poszuka rajdu du Var 2010 (szczególnie ostatni dzień w deszczu) obsada, jakim samochodem i komu Kubica wtedy złoił skórę i jak blisko miał do podium. Także polecam wypowiedzi kierowców z poprzedniego rajdu.Tam nie jechali kelnerzy.
    Citroen nie udostępnił mu auta po Loebie tylko dlatego, że to były popularny kierowca F1.
    Który z rodzimych kierowców dostałby taką możliwość? - żaden.

podpisuję się 4 łapami pod tym, co napisał @korzeń.
    Warto jeszcze wspomnieć o Fiestach WRC, które są już raczej porównywalne do C4 Kubka.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Poza tym to wydaje mi się że 2004 rok to okres kiedy samochody WRC mogły mieć aktywne dyferencjały, tak? W 2010 r aktywnych dyfrów już nie było - albo już za stary jestem i skleroza mnie dopadła.
    No i? Porównuje konkretnie C4 i 307 WRC. C4 WRC jest szybsze, lepiej się go prowadzi, ale to nie dziwi skoro jest 6 lat młodsze i dodatkowo 307 ma specyficzny rodzaj nadwozia.

Loix też kelnerem nie jest, był fabrycznym kierowca Toyoty, Mitsub
    Super, gdzieś napisałem, że to jakiś amator-rajdowiec?

od niepełnosprawnego bądź co bądź kierowcy WYŚCIGOWEGO, z dość mizernym doświadczeniem w rajdach, oznacza że Kubica jest mega szybkim kierowcą
    No też tak uważam. Fakt, że z prawą ręką nadal ma problem, ale jego C4 WRC zostało odpowiednio zmodyfikowane np. ma hydrauliczny hamulec ręczny, który działa za pomocą przycisku. Także na pewno zrobili wszystko aby nie było mu trudniej niż np. Loix'owi prowadzić swoją rajdówke.

Awatar Ryjas
    Auto
    Twingo Initiale1,2 16V '01,Grand Scenic 1,9 dCi 130 KM '06; 306 1.4 '99

Domyślnie

Zawsze była. Hołek tylko na jeden rajd brał np. Skode fabię WRC z rallycrossu, którą nie dało się jechać np. bo zrywała non stop przyczepność. Wielu kierowców również brało auta którymi nigdy wczesniej nie jeżdziło. O ile na oesach jakaś tam rywalizacja jest to kryterium asów jest już czysta pokazówką.
    Apropos Kubicy możemy się rozpływać ale z uwagi na jego obecną formę a nie z uwagi na osiągnięcia sprzed ośmiu lat na Barbórce.
    Chętnie bym go zobaczył w Rajdzie Polski za rok w Cytrynie DS3 RRC. Na dobra sprawę nie wykluczona jest współpraca Kubicy w przyszłym sezonie z Cytryną nawet na poziomie WRC. Loeb odchodzi. Dlaczego by nie wkręcić Kubicy. Kibiców by przyciągnął.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Szakal
    ale jego C4 WRC zostało odpowiednio zmodyfikowane np. ma hydrauliczny hamulec ręczny, który działa za pomocą przycisku. Także na pewno zrobili wszystko aby nie było mu trudniej niż np. Loix'owi prowadzić swoją rajdówke.
    Na profilu FB Eryka Mełgwy z TVP jest swego rodzaju konkurs - kto wskaże modyfikacje ręcznego, fundatorem nagrody jest RK.
    Nie ma żadnej modyfikacji ręcznego.

Cytat Zamieszczone przez Szakal
    No i? Porównuje konkretnie C4 i 307 WRC. C4 WRC jest szybsze, lepiej się go prowadzi, ale to nie dziwi skoro jest 6 lat młodsze i dodatkowo 307 ma specyficzny rodzaj nadwozia.
    No i uważam że nawet jeśli 307 jest w odpowiednich rękach tak duzo gorsze i wolniejsze jak uważasz, to na pewno nie na 2 sek. na kilometrze, nie w tych warunkach.
    307 WRC było dodatkowo modyfikowane po 2004 przez Peugeot Sport, mimo wycofania fabrycznego zespołu.

Cytat Zamieszczone przez Ryjas
    Loeb odchodzi. Dlaczego by nie wkręcić Kubicy. Kibiców by przyciągnął.
    Na asfaltach byłby na pewno mega konkurencyjny

Auto
    służbowe

Domyślnie

No właśnie...Karowa była zawsze pokazówką, reszta raczej nie. A Kubica to brał auto którym wcześniej jeździł? Przecież on w ogóle w rajdach nie jeździł...
    Kubica raczej nie będzie zainteresowany ściganiem się w Rajdzie Polski.
    Po takich wynikach cytryna raczej na pewno wyjdzie z jakąś propozycją WRC,ERC ablo WTCC
    Ford zapewne też będzie chętny.

Cytat Zamieszczone przez korzen Zobacz posta
    Na profilu FB Eryka Mełgwy z TVP jest swego rodzaju konkurs - kto wskaże modyfikacje ręcznego, fundatorem nagrody jest RK.
    Nie ma żadnej modyfikacji ręcznego.
    heh...jakieś Polskie pseudo dziennikarzyny (nie piszę o TVP) niepałające sympatią do Kubicy, robią z niego kalekę, szkoda sobie tym głowę zawracać.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów