Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Wątek: Mercedes CLS

Domyślnie Mercedes CLS

Witam serdecznie!

Dla wszystkich znudzonych i wygłodniałych ciekawostek forumowiczów przygotowałem dziś "małą" (ponad 150 zdjęć) niespodziankę w postaci Mini Kompendium o Mercedesie CLS.

Spotykam się z różnymi opiniami na temat tego samochodu - jedni uważają go za jednego z najpiękniejszych Mercedesów, inni, że jest stylistycznie jednym z najgorszych. Jeśli należysz do tej drugiej grupy to od razu Cię żegnam...

Jeśli jednak należysz do tej pierwszej, uwielbiającej CLSa, oto przed Tobą kopalnia oficjalnych zdjęć Mercedesa CLS...

MERCEDES CLS - technika uwodzenia

Samochodu takiego, jak Mercedes Klasy CLS nie widuje się codziennie. Klasa CLS wyrasta z tradycji wzbudzających podziw aut coupé marki Mercedes-Benz. Jest jednak całkowitą nowością - ma czworo drzwi, przestronne wnętrze i jest w pełni nastawiona na sportowy styl jazdy. Mercedes Klasy CLS już na pierwszy rzut oka fascynuje swą dynamiczną sylwetką, której linie z pewnością spotkają się w Państwa sercu.
    Klasa CLS łączy w sobie pozorne sprzeczności - wielkość i dynamikę, moc i elegancję, zmysłowość i technikę, a także estetykę i funkcjonalność, definiując w ten sposób nową kulturę podróżowania. Ekspresyjna stylistyka i ekskluzywna przyjemność jazdy tworzą w Klasie CLS niezwykle atrakcyjną syntezę. Proszę nie snuć marzeń o randce z Klasą CLS, lecz przeżyć ją w rzeczywistości.

Klasa CLS jest syntezą najlepszych cech dwóch rodzajów aut - dynamiki coupé i komfortu przestronnego wnętrza limuzyny. W urzekający sposób dowodzi, że pełna pasji forma nie musi wykluczać funkcjonalności, niezwykłych osiągów i przyjemności jazdy. Przeciwnie, ekspresyjną sylwetkę Klasy CLS doskonale uzupełniają jej luksusowe wnętrze, innowacyjne rozwiązania techniczne i silniki o niezwykłym potencjale. Do wyboru mają Państwo silnik V6 i dwa silniki V8 - modele CLS 350, CLS 500 i CLS 55 AMG niecierpliwie oczekują, by pokazać, co potrafią.
    Najlepsza z oferowanych jednostek - silnik modelu CLS 55 AMG o pojemności 5.439 cm3 osiąga moc 350 kW (476 KM). CLS 55 AMG przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 4,7 sekundy, a jego ograniczana elektronicznie prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

MERCEDES CLS - dane techniczne i ceny

Mercedes Benz CLS 350
    cena: 266.000 zł
    Liczba/układ cylindrów: 6/V
    Łączna pojemność skokowa (cm3): 3498
    Moc nominalna (KM/kW przy 1/min): 272/200/6000
    Nominalny moment obrotowy (Nm przy 1/min): 350/2400-5000
    Przyspieszenie 0-100 km/h (s): 7,0
    Prędkość maksymalna ok. (km/h): 250*
    Ogumienie: 245/45 R 17
    Zużycie paliwa (l/100km): miasto/poza miastem/średnio 14,3/7,8/10,1
    Masa własna (kg): 1730

Mercedes Benz CLS 500
    cena: 329.000 zł
    Liczba/układ cylindrów: 8/V
    Łączna pojemność skokowa (cm3): 4966
    Moc nominalna (KM/kW przy 1/min): 306/225/5600
    Nominalny moment obrotowy (Nm przy 1/min): 460/2700-4250
    Przyspieszenie 0-100 km/h (s): 6,1
    Ogumienie: 245/40 R 18
    Zużycie paliwa (l/100km): miasto/poza miastem/średnio 16,5/8,4/11,4
    Masa własna (kg): 1810

Mercedes Benz CLS 55 AMG
    cena: 464.000 zł
    Liczba/układ cylindrów: 8/V
    Łączna pojemność skokowa (cm3): 5439
    Moc nominalna (KM/kW przy 1/min): 476/350/6100
    Nominalny moment obrotowy (Nm przy 1/min): 700/2650-4500
    Przyspieszenie 0-100 km/h (s): 4,7
    Ogumienie: 255/40 R 18 (przód) 285/35 R 18 (tył)
    Zużycie paliwa (l/100km): miasto/poza miastem/średnio 20,1/9,8/13,6
    Masa własna (kg): 1920

Mercedes Benz CLS 320 CDi
    cena: 261.000 zł
    Liczba/układ cylindrów: 6/V
    Łączna pojemność skokowa (cm3): 2987
    Moc nominalna (KM/kW przy 1/min): 224/165/b.d.
    Nominalny moment obrotowy (Nm przy 1/min): b.d.
    Przyspieszenie 0-100 km/h (s): b.d.
    Prędkość maksymalna ok. (km/h): b.d.
    Ogumienie: 245/45 R 17
    Zużycie paliwa (l/100km): miasto/poza miastem/średnio b.d./b.d./7,6-8,1
    Masa własna (kg): b.d.

* Ograniczana elektronicznie

(C) mercedes-benz.pl

MERCEDES CLS - zdjęcia oficjalne

MERCEDES CLS - w plenerze

Domyślnie

MERCEDES CLS - wnętrze

MERCEDES CLS - 55 AMG

MERCEDES CLS - modyfikacje Brabusa

Oprócz oficjalnej wersji sygnowanej przez nadwornego tunera AMG, możemy spotkać kilka firm zajmujących się modyfikacjami tuningowymi Mercedesa CLS. Jedną z najbardziej znanych jest Brabus - zakres modyfikacji nie ma granic. Cała gama silników może zostać poddana tuningowi zarówno mechanicznemu jak i elektronicznemu (od 320 CDi wzmocnionego do 272 KM do 55 AMG oznaczanego jako K8 o mocy 530 KM), zawieszenie obniżone i utwardzone (montowane koła mogą mieć do 20 cali) a wnętrze uszlachetnione (aluminium i karbon). Na krzykliwe zmiany stylistycznie nie ma co liczyć - jedynie delikatnie zmienione zderzaki.

Nawet jedna z najszybszych limuzyn świata oznaczona jako Rocket jest delikatna - nie każdemu podobające się czarne felgi (oznajmiające nam specjalną wersję wyścigową), kilka dziur w masce przesłoniętych siatką, nieco inaczej skrojone wloty w zderzaku - to praktycznie wszystko. Wystarczy jednak otworzyć maskę... 6,3-litrowa silnik V12 Biturbo ma moc 730 KM i osiąga gigantyczny moment 1320 Nm. Setka w 4 sekundy a prędkość maksymalną ograniczono do 350 km/h.

MERCEDES CLS - modyfikacje Carlsoon'a

Równie szlachetnie prezentuje się Carlsoon - tu również "pod młotek" poszło 55 AMG, jednak jest o 30 koni mocniejszy i osiąga 560 KM oraz 810 Nm. Prędkościomierz kręci się do 320 km/h, po drodze osiągając setkę w 4,5 sekundy. Piękne w rysunku felgi mają rozmiar 20 cali.

MERCEDES CLS - modyfikacje Kleemann'a

Kleemann postanowił zmodyfikować model CLS 500 - V-ósemka ma 595 KM, 770 Nm momentu obrotowego i samochód osiąga 300 km/h. 4,7 sekundy to czas potrzebny do osiągnięcia 100 km/h. Kleemann postanowił nieco poszaleć ze stylistyką, zderzak jest agresywnie skrojony a na klapie wreszcie pojawił się spoiler. Rasowego stylu dopełniają ciekawe 20 calowe felgi o szerokości 9,5 z przodu i aż 11 cali z tyłu.

MERCEDES CLS - różne modyfikacje

Firm jest wiele - od delikatniejszych modyfikacji FAB Design do kosmicznych stylizacji rodem z Gwiezdnych Wojen - jeśli chcecie komuś obrzydzić CLS-a to pokażcie mu ASMA Shark II... Poza tym zawsze można założyć jakieś ładne felgi i będzie fajnie!

Zainteresowani "encyklopediami" z mojej strony mogą liczyć na dodatek w postaci KONKURSU!! Oczywiście nie mogło go zabraknąć i w tym Kompendium! Sprawa jest prosta:

Jutro wieczorem o 18:00 zamieszczę bardzo ekskluzywną galerię CLS-a prosto ze stajni Brabusa (a jakże mogłoby być inaczej!!). PYTANIE DO WAS - W JAKIEJ ROZDZIELCZOŚCI BĘDZIE TA SESJA ZDJĘCIOWA?. Macie czas jutro do 18:00 - wysyłajcie do mnie PW z typami; wygra ten, kto trafi najbliżej rozdzielczości tych tapet! Macie czas do jutra do 18:00!

Nagroda jest jedna, ale myślę że zainteresowany się ucieszy - oczywiście związana z CLS-em!!

Życzę powodzenia i czekam na Wasze wiadomości oraz oczywiście refleksje związane z tym Kompendium!

Awatar gumiss

Domyślnie

Długo czekałem na te zdjęcia i się opłaciło, piekne auto , piękne ujęcia, wszystko przejżyście rozpisane, życ nie umierać. Kolejne gratulacje dla Brabusa. Brawo.

Domyślnie

Bardzo ciekawa galeria, ale liczę, że w drugiej części będzie więcej faktów. Ogólnie praca na 5.

Awatar Golden Boy

Domyślnie

Brabusie jak zwykle kawał dobrej roboty . Zaskoczyłeś mnie w sumie bo nic nie mówiłeś o tym kompendium, albo to ja coś przeoczyłem. Bardzo dobre 'mini kompendium'.
    The Hate U Gave Lil Infants Fu#ks Everybody

BeeMiX
    Guest

Domyślnie

Ale ten CLS ciężki :shock: Fakt niezła robota. Tak trzymać Brabus! O wyglądzie nic nie powiem, poprostu mi sie nie podoba.

Auto
    *

Domyślnie

Fajne, elegancko to wygląda, podoba mi się, nieźle.
    konto zamknięte

Domyślnie

DJ - jak zwykle świetna robota świetne tapety , teraz od tego ściągania mi się komp zwiesi Po przeczytaniu ( i oglądnięciu) kompedium, bardzo polubiłem CLS (co nie znaczy, że go nielubiłem)

VIP Awatar el_
    Auto
    1.4 i 3.0

Domyślnie

Ja sobie rezerwuje Carrere GT (ze znaych powodów :P)

A co CLS'a - Brabus jest klasą samą dla siebie Pełen respect

VIP Awatar Dominik999
    Auto
    Ford Focus mk2

Domyślnie

DJ, jestes wspaniały :shock: świetna robota, wielu z tych tapet nie miałem

Uprawnienia umieszczania postów