Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Rav4 2.2 D4D 2008

Awatar vadeRR
    Auto
    SFXT 2014

Domyślnie Rav4 2.2 D4D 2008

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	05122009264.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	184.9 KB
ID:	4672Dzisiaj zarejestrowałem się na tym forum i w związku z tym witam Wszystkich. Mój pojazd to toyota rav4 widoczna na zdjęciach (mam nadzieję, że się wgrają...) kupiona przeze mnie 4 lata temu w białostockim salonie. Wyposażenie Prestige - a więc niezłe, m.in. beżowa skóra, czujnik deszczu, etc. poza tym od razu zamówiłem audio JBL i pakiet Adventure (progi, osłony, w tym stalowa pod silnik). W tej chwili 80k przebiegu, exploatacja bezproblemowa. Samochód poprzez posiadany napęd na 4koła (choć dołączany) a przecież żadną terenówką nie jest - szczególnie dobrze sprawdza się zimą i naprawdę już kilka razy dowiózł mnie tam gdzie niską zwykłą osobówką nie miałbym szans. Co tam jeszcze - wiem, że ravke określa się jako pojazd damski, heh..ale naprawdę czuję się w nim nieźle, wygodnie i pewnie. Trochę zmartwiła mnie ostatnio wiadomość, że dizle toyoty2.2 D4D mają wadę fabryczną, która może się ujawnić w każdej chwili, nawet rozmawiałem o tym przy okazji ostatniego przeglądu i usłyszałem, że nie ma się co martwić na zapas i nawet jeśli - to w związku z tym, że cały czas serwisuję w ASO - do 7 lat - Toyota wymieni silnik!! Mimo wszystko pozostaje pewien niesmak, że w samochodzie, który nowy kosztował blisko 140tys. takie coś może się wydarzyć...
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17012010324.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	201.9 KB
ID:	4670  

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

Gratuluję samochodu, natomiast chciałbym się coś dowiedzieć - to czarne na masce było w ramach wspomnianego pakietu?
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Awatar vadeRR
    Auto
    SFXT 2014

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Renault Sport Zobacz posta
    Gratuluję samochodu, natomiast chciałbym się coś dowiedzieć - to czarne na masce było w ramach wspomnianego pakietu?
    to taka osłona, którą mi również założyli w salonie zaraz po zakupie, mająca teoretycznie chronić przed uderzeniami kamieni...i faktycznie - maskę chroni, ale na szybie już 2 odpryski mam...ale szczerze mówiąc ta osłona podoba mi się i wyróżnia samochód spośród innych ravek

Awatar Patryk R.
    Auto
    Renault Sport

Domyślnie

To fakt, bo Ravki z taką osłonę jeszcze nie widziałem. Dzięki za info.
    Start Engine.pl - Motoryzacyjny styl życia

Awatar vadeRR
    Auto
    SFXT 2014

Domyślnie

Ostatnio coś mnie naszła ochotą na zmianę...Bo 4 lata tym samym to się już trochę nudzi, poza tym mam człowieka, co dałby dobrą cenę za moją rav (qrcze nie wiem tylko, czy informować potencjalnego kupca o możliwości wystąpienia wady fabrycznej (choć w sumie w serwisie toyoty powiedzieli, że można tym silnikiem przejechać i 300tys.km. i nic się nie wydarzy...). Ew. następcy to (byłem już nawet w salonach):
    - opel insignia 1.6 turbo (cenowo akurat, wersja cosmo i jeszcze z dodatkami opc),
    - audi A5 coupe 1.8 TFSI (marzenie...bajka, szczeg. ten przód i drzwi bez ramek, szczęka opada po prostu, ale drogi, pomimo 10% upustu na dzień dobry)
    - mazda cx-5 (napęd 4x4 i świetny wygląd)

Wszystkie auta w benzynie, nie chcę już diesla, z rónych powodów, a najbardziej dlatego, że zraziłem się do tego 2.2D4D z powodu (potencjalnej) wady fabrycznej, bo to trochę kurde jak jeździć na bombie, która nie wiadomo (czy i...) kiedy wybuchnie; poza tym nie potrzebuję dużego samochodu, 95% jeżdżę sam, no fakt, że duży prześwit i napęd na 4 przydaje się na naszych drogach, ale myślę, że wystarczy bardziej uważać - szczeg. zimą i też będzie ok...poza tym - w tym roku jak jechałem ravką (ostro) po winklach w górach Chorwacji to doświadczyłem, że ten samochód ma słabą trakcję...gość w x1 objechał mnie łatwo i nie machało nim tak na boki jak budą ravki, także chyba chcę coś niższego i lepiej trzymającego się drogi....Aha i takie pytanie, może ktoś wie, ten silnik insigni 1.6 (180KM) wysilony jak skurczybyk, czy to na dłuższą metę nie odbije się na trwałości? Także takie reflekcje i nie wiem sam - zmieniać ravkę, czy nie, rozsądek nakazuje, żeby jeszcze pojeździć bo uszanowana i w sumie jak nowa...No nie wiem sam i mam mętlik w głowie...Może ktoś coś doradzi?

Domyślnie

Co do silnika Insignii, jeżeli chodzi o trwałość, to jednostki benzynowe z turbodoładowaniem w Oplach mają bardzo dobrą opinię. Nie są tak skomplikowane jak inne i spokojnie robią przebiegi rzędu 300 000km. Oczywiście zależy jak kto dba o turbo, które pewnie co około 150 - 200 kkm trzeba będzie zregenerować. Spalanie w okolicach 8,5l w mieszanym przy normalnej jeździe. CX-5 też bardzo fajna, ale chyba jednak z dieslem. W Insignii też nie musisz bać się 2,0 CDTi, to dobre silniki.

Kompleksowe inspekcje samochodów używanych na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Historia serwisowa wszystkich marek. Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Awatar test1uci
    Auto
    VW Golf Highline 1.4 TSI 160 DSG7 '10

Domyślnie

Jeżeli Insignia w benzynie, to 2.0 turbo 220 awd, w każdym innym przypadku lepiej wziąć A4 1.8 TFSI. Jak weźmiesz CX-5, to X1 i tak Cie objedzie ;-)

Awatar vadeRR
    Auto
    SFXT 2014

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez test1uci Zobacz posta
    Jeżeli Insignia w benzynie, to 2.0 turbo 220 awd, w każdym innym przypadku lepiej wziąć A4 1.8 TFSI. Jak weźmiesz CX-5, to X1 i tak Cie objedzie ;-)
    ale ta insignia jest trochę za droga...poza tym jeździłem 1.6 turbo i wrażenia rewelacyjne...I właśnie nie wiem, czy by mi nie wystarczyła taka "fura", choć w kierunku A5 zawsze będę patrzył pożądliwym wzrokiem jako spełnienie marzeń..

Awatar Xerox
    Auto
    amerykańskie, włoskie

Domyślnie

Piszesz, ze jezdzisz glownie sam a zapatrujesz sie na Insignie? jest to raczej duze auto, a dodatkowo dosc ciezka. Mialem wersje 2.0CDTI 160KM, w zimie w sniegu ciezko sie jezdzilo bo ma szerokie opony (18' 245mm), kiepska trakcja byla (teraz chyba juz daja 4x4 w dieslu). Na trasy za to super autko, bo fotele wygodne (koniecznie sport), duzy bak, tankujesz raz na 1000km. Silnik solidny, ale glosniejszy od JTD/HDI. Fajne auto, ale raczej nie wybralbym go ponownie.

Nie wiem jaki masz budzet, ale ja pokusilbym sie na ta A5 Ewentualnie nowa Mazda 6?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów