Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Honda Civic 5d 1.8 i-VTEC Sport

Auto
    BMW 116i LCi, BMW G650 Xmoto

Domyślnie

No w koncu hatchback w tescie!
    Idealne auto dla mnie, dzisiaj w nocy przestawia mi sie zegar na 30+ wiec wpasowalbym sie w grupe odbiorcow. Tak poza tym, bylem na jezdzie probnej, na prosbe pojezdzilem nieco dluzej i serio jest to swietna alternatywa dla konkurencji. Wygodne, ciche, przestronne, potwornie wielki bagaznik, silnik dokladnie taki jak lubie i skrzynia, a wlasciwie caly zespol elementow odpowiedzialnych za jej prace, o ktorych mozna pisac na kilka stron. Wpieprza mnie tylko jedna rzecz, dla czego honda tak sztywno trzyma sie tych wersji wyposazeniowych, zeby kurna nie mozna bylo sobie domowic xenonow do sporta, no z dupy i tyle. Wszystkim szukajacym pojazdu w tej klasie polecam jazde probna, ba jest to nawet bezwzgledny obowiazek przy kwocie 70 polskich kawalkow.
    "Any driver who says he loved the 'Ring was either lying, or not driving quickly enough.” Three-time Formula One world champion Jackie Stewart.

Auto
    -

Domyślnie

Na początku byłem sceptycznie nastawiony co do Civica, głównie z racji jego wyglądu, ale powoli zaczynam się do niego przekonywać. Wbrew pozorom wygląda na to, że jest to bardzo dopracowany samochód w każdym aspekcie. Jak to niektórzy mawiają - japoński Golf

Zawieszenie - samochód wreszcie nie jest taczką, skrzynia biegów bardzo precyzyjna, wewnątrz design nadal kosmiczny, a z zewnątrz wg mnie na żywo wygląda znacznie lepiej.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

Szkoda tylko, że jest taki brzydki. I może być problem z wysokością zawieszenia bo już poprzedni model często widuje się jak przyciera o progi zwalniające (a ten jest jeszcze niższy).

Auto
    -

Domyślnie

Może ktoś zapodać dane, jaki ten samochód ma prześwit?

Awatar A.J.
    Auto
    E36 320i Coupe - just daily wheels; W126 260 SE - just do it!, PF 126p - Po prostu Pierdziel

Domyślnie

Prześwit (według danych producentów):

Honda Civic 5d - 150 mm
    Chevrolet Cruze 5d - 145 mm
    Skoda Octavia - 140 mm
    CARSmag.pl - Jeden magazyn - wiele samochodów

Pozdrawiam
    Adam Kołodziejczyk

Auto
    -

Domyślnie

15 cm to jest wg mnie bardzo dużo. Octavia I TDI nie ma chyba nawet 11 cm i to już jest odczuwalne, że jest niska.

Chociaż pewnie też zależy w którym miejscu jest ten najniższy punkt samochodu. W Octavii I ma to miejsce z przodu(nie można wjeżdżać praktycznie na dość wysokie krawężniki) , natomiast nie wiem jak to jest w najnowszym Civicu. W każdym razie 15 cm wydaje się być spokojnie wystarczające w Hondzie.

Awatar micrus
    Auto
    Pikne ino cud!

Domyślnie

15 cm spokojnie wystarczy. Ale to trochę dziwne. Np. tutaj wydaje się być dość nisko:
    http://www.youtube.com/watch?feature...8M2nGNE#t=147s

Tył jest wyżej niż przód więc przy szybkim najeździe na próg zwalniający nadal będzie przycierać.

Awatar Adamus88
    Auto
    Honda Civic IX 1.8 i-VTEC Sport

Domyślnie

Tak się składa iż od miesiąca jestem posiadaczem Hanki, jak testowana.
    Różnice in plus: Akcesoryjna Navi SD + Czujniki parkowania przód + tył + przyciemniane szyby tył i... biała perła...
    Btw. dosyć mocno nie wpisuję się w przedział wiekowy zakładany na początku wątku.
    Porównując do UFO auto nabrało ogłady. Stało się bardziej prorodzinne i komfortowe - zawieszenie stało się dużo miększe,a silnik ciągnie z niższych obrotów.
    Przyzwyczajenia wymaga wysoka pozycja za kierownicą. Materiały in plus - w zasięgu ręki miękkie i o miłej fakturze.
    In minus: welur na fotelach (wolałbym zwykłą tekstylną tapicerkę), to co było wspomniane już - brak ksenonów (a właściwie możliwości ich domówienia), brak koła zapasowego.
    Ogólnie samochód bardzo udany, a dodatkowo przyciągający w posiadanym kolorze wzrok

Jeśli ktoś ma jakieś pytania odnośnie użytkowania, chętnie odpowiem.
    Pozdrawiam,
    Adrian

Awatar Pink
    Auto
    Opel Omega B 2.0 8V (kombi)

Domyślnie

Ja mam pytanie. Dlaczego welur traktujesz jako minus?

Awatar Adamus88
    Auto
    Honda Civic IX 1.8 i-VTEC Sport

Domyślnie

Nigdy nie miałem auta z welurową tapicerką. Zawsze była to tapicerka tekstylna.
    Jako, że jednak lubię gdy nawet po kilku latach auto wygląda na zadbane wewnątrz, obawiam się o trwałość i jakość tego materiału po 2-3 latach.
    Mam nadzieję iż się mylę...
    Pozdrawiam,
    Adrian

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów