Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 128

Wątek: Toyota GT86 2.0 Prestige

VIP Awatar el_
    Auto
    1.4 i 3.0

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Natomiast ja z utęsknieniem czekam na test skrajnego pesymisty jeżeli chodzi o to auto
    Może nie byłem skrajnym pesymistą, jeśli chodzi o GT86/BRZ, ale byłem z dystansem do niego nastawiony, więc może Ci coś pomogę

minusy:
    - hamulce: bardzo słabe, łapią z dużym opóźnieniem, co prawda nie ma dużego fadingu, ale to raczej z tego powodu, że przez cały czas nie brylują. Generalnie moje auto o bardzo podobnej masie przy przebiegu 40 tys na seryjnych klockach, hamuje lepiej niż BRZ z przebiegiem 5 tys.
    - silnik: za mało agresywny w wyższych partiach obrotów, jak dla mnie zbyt linearnie rozwija moc. Jest dużo lepiej, niż w MX-5 2.0, gdzie nie działo się nic, ale np. do Clio R.S. nie ma pod tym względem dalej podejścia.
    - osiągi: w automacie dramat, w manualu już lepiej, ale nadal nie urywa d. - mojemu autu nie ma szans w żaden sposób uciec.
    - zawieszenie - jak dla mnie mogłoby być twardsze, trochę buja autem na szybkich łukach, ale jest ok.
    - kijowo wykonane wnętrze, absolutny brak miejsca z tyłu - ale to detale, nie dla wszystkich ma to znaczenie.

Za to prowadzenie, wyczucie auta i wrażenie prędkości - bajka

Auto
    muscle car:P

Domyślnie

Wszyscy to powtarzają - za mało mocy ! ...
    Wypadało by, żeby auto wyglądające jak ten "ścigant" przyspieszało w 6 sek do setki .. [może być nieco wolniejsze od "seryjnego" Golfa R, ale powinno byc szybsze od wspomnianego Reno Clio RS (PS:niepokonane, małe, dzikie Reno zmieni się teraz w ociążałe 1,6L-Turbo ...)

Design pasuje Toyocie , ale że Subaru nie dostało oryginalnej budy to skandal ...
    Ponadto oba auta powinny różnić się mocą ! ... skoro Subaru jest droższe to ...

...

Ciekawym rozwiązaniem mógłby byc "system" , który za naciśnięciem magicznego guzika podnosiłby moc o 30-40KM (jakieś "prze-mapowanie silnika"), szybsza reakcja na gaz etc ...
    Auto miałoby wtedy oblicze bardziej cywilizowanego (nawet oszczędnego) w trybie "chill" (200KM) i nieco "ostrzejszą charakterystykę" podczas wyjazdów na tor / "na autobannę" nieco "ostrzejszą charakterystykę" (cos a' la w niektórych M-kach BMW...)
    Co o tym myslicie ? Za duże koszty , za dużo komplikacji ?!? ...
    God bless America za Muscle Cars

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez stanczyk Zobacz posta
    Ciekawym rozwiązaniem mógłby byc "system" , który za naciśnięciem magicznego guzika podnosiłby moc o 30-40KM (jakieś "prze-mapowanie silnika"), szybsza reakcja na gaz etc
    Teoretycznie do delikatnego podniesienia kopa (ale nie KM, a Nm) służy funkcja overboost (w niektórych autach), ale do Twojego pomysłu idealnie pasuje... instalacja podtlenku azotu.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

40 koni wiecej miała honda s2000 ale przy dzisiejszych normach spalin jest to chyba nie do uzyskania w n/a.

Domyślnie

według mnie, oceniacie Toyotę GT86 przez najróżniejsze pryzmaty, ale mało kto przez pryzmat auta sportowego. to nie jest hot-hatch czyli samochód na co dzień tylko że z pazurem. Oferujący niezłe przyspieszenie i wnętrze aspirujące do klasy premium. Nie jest to też luksusowy samochód sportowy.

GT86 to samochód w czystej, pierwotnej formie, samochód który stawia na wrażenia nie liczby, na uśmiech na twarzy kierowcy nie na uniwersalność. jeżeli serio brak miejsca na tylnej kanapie czy skrzypiące, tanie w dotyku plastiki są dla Ciebie problemem, nie jest to po prostu samochód dla Ciebie. Kupuj hot hatcha, będziesz bardziej zadowolony. Ale będziesz też miał mniej samochodu w samochodzie. Bo GT86 jest jak szczery kumpel, który potrafi poklepać po ramieniu w geście uznania, ale potrafi też wytknąć błędy i krzyknąć na Ciebie. To samochód nie owładnięty wszechobecną elektroniką izolującą od wrażeń jazdy- tutaj Ty jesteś kierowcą!

Piszecie, że przydałby się przycisk wyostrzający reakcje przepustnicy, dodający trochę mocy. Wątpię, to kolidowałoby z wrodzoną prostotą tego modelu. GT86 daje z siebie wszystko w dowolnym momencie, nie musisz uwalniać dodatkowych pokładów żadnym przyciskiem. Zresztą, najtrafniej opisali to dziennikarze brytyjskiego Top Gear, którzy stwierdzili że reakcja na gaz jest bardziej czuła niż w Porsche 911 (991) czy Bac-u Mono. Narzekacie na linearne rozwijanie mocy? Przecież to właśnie najcenniejszy skarb jaki mają do zaoferowania silniki wolnossące.

Zgodzę się, że walkę na cyferki, materiały wnętrza i cenę, Toyota przegrywa z konkurencją. Ale to jest właśnie najprawdziwszy w świecie samochód dla kierowcy. Przegrasz na prostej wygrasz w zakrętach. Przegrasz na papierze, ale wygrasz uśmiech.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Kia Cee'd SW II

Domyślnie

Dokladnie tak jest. Swietnie to ujales.
    Tylko w czym MX-5 jest gorszy od Toyobaru skoro jest od nich tanszy.
    Nic nie tlumaczy zawyzonej ceny, ale gdyby nie to faktycznie tylko tylne reflektory bym wymienil.

Domyślnie

niestety nie jeździłem nigdy MX-5, ale przy pierwszej okazji jaka się nadarzy nadrobię zaległości. puki co nie mogę porównać wrażeń z jazdy..

cena faktycznie na Polskim rynku jest wygórowana, no ale każdy z nas ma świadomość z czego to wynika, że kwestie podatków opłat itd są nie do przeskoczenia. z kolei w realiach USA samochód ten jest tak tani, że czasami zastanawiam się czy niska cena zwyczajnie mu nie zaszkodzi. mam na myśli to, że GT86 będzie kupowane jako samochód w rozsądnej cenie i z perspektywą rozsądnych kosztów utrzymania, oferując przy tym sportowy wygląd- przy takim obrocie sprawy samochód będzie trafiał do dzieciaków kończących 18 lat, staruszków bez lepszego pomysłu na ostatnie lata życia i ludzi przeżywających kryzys wieku średniego, a nie do odbiorców dla których został stworzony.

VIP Awatar el_
    Auto
    1.4 i 3.0

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Serdak Zobacz posta
    Narzekacie na linearne rozwijanie mocy? Przecież to właśnie najcenniejszy skarb jaki mają do zaoferowania silniki wolnossące.
    Tak narzekam na to Nie mówię tutaj o walnięciu z momentu jak w turbobenzynie, tylko o agresywności auta przy wysokich obrotach. Jeździłem różnymi "sportowymi" autami wolnossącymi 2.0 - MX-5, Clio R.S. czy Civikiem Type-R - i te dwa ostatnie były zdecydowanie ciekawsze "na górze" - mi w szczególności przypadł do gustu silnik w Clio, który po przekroczeniu odpowiednich obrotów bajecznie się wkręcał, nawet fajniej niż v-tec'i Utrzymując go potem w odpowiednich obrotach wpadał w taki dziki szał. W BRZ (więc w GT86 także) jest zdecydowanie spokojniej, co mi do charakteru auta nie do końca pasuje.

Wiem, że osiągi na prostej to nie wszystko, ale od 200-konnego auta wymagam, żeby przyspieszało jak 200-konne, a nie 160-170

----- Poprzedni post napisany o 21:54 -----

Szakal - pytasz o MX-5. NC to w porównania do Toyobaru kanapa dla dziewczynek Co nie zmienia faktu, że jest ono za drogie.

Zbanowany
    Auto
    grube

Domyślnie

To auto pokazuje na hamowni około 170KM, więc chyba wszystko gra, el_.

VIP Awatar el_
    Auto
    1.4 i 3.0

Domyślnie

Taa, na kołach Jeszcze zacznijmy przeliczać wg norm, to wyjdzie 150

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów