Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 10 z 19 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 188

Wątek: BMW 640d Gran Coupe

Awatar k2amil
    Auto
    Mondeo MK2 1.6

Domyślnie

Driv3r zgadzam się z tobą i uważam, że taka Beemka z benzyną jest fajniejsza i bardziej prestiżowa, ale my patrzymy na to z perspektywy pasjonata motoryzacji. Zwykłego człowieka przy kasie może zwyczajnie nie obchodzić, czy auto jest na benzynę czy na ropę, a skoro diesel pali mniej przy równie dobrych osiągach to czemu ma go nie wziąć? Seth też już dawno napisał kwintesencje całego tematu: to, że ktoś jest bogaty (i zapewne nie obchodzi go rodzaj zasilania jego pojazdu) nie znaczy, że nie może oszczędzać

PS. Naprawdę świetny test pięknego auta

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Credt nie, odwrotnie
    Kupowania drogiego auta z dieslem jest na pokaz - buda prestiżowa, napęd rolniczy.

Kończę dyskusję z Wami w tym temacie.
    Przykre, że na forum motoryzacyjnym wszyscy stoją murem za klekotami - za 10 lat będziecie wspominać tylko, że kiedyś były benzynowe V8-ki z naturalnym płynącym z głebi cylindrów dźwiekiem jadąc czymś R2-sri-turbo na gnój z modulowanym dźwiękiem z głośników.

A ja będę trzymał w garażu jakieś camaro mając w dupie jego spalanie i cały ten eko-syf.

Auto
    Ford Focus 3 1.6 ecoboost

Domyślnie

Ale ja mam turbo benzyne i nie chce diesla!! Poprostu benzyna to nie zawsze jest najlepsze rozwiazanie i nie widze w tym prestizu lub jego braku w dieslu. Za chwile i tak wszystko bedzie na prad...

Pozatym fajnie jest gonic w trasie kompaktowym focusem Porsche cayanne w diezlu :-)

Wyprzedzic go nie wyprzedzilem ale tez mi nie odchodzil nie wiadomo jak i to troche siara bo to Porsche

Awatar Credt
    Auto
    406 Coupe V6

Domyślnie

Nie sądzę, że "odwrotnie". Piszesz cały czas, że wstyd pokazać się w dieslu. Więc co, kupisz benzyniaka, żeby tylko ludzie nie patrzyli na Ciebie jak na "rolnika"? Będziesz wydawał dziesiątki tysięcy rocznie więcej wyłącznie po to, żeby dbać o prestiż swojej osoby? To jest właśnie granie na pokaz. Diesla nie kupię, bo jest dla biednych, trzeba się pokazać w benzyniaku.
    Oba napędy mają swoje wady i zalety, ale gnojenie (dosłownie) silników wysokoprężnych przypomina mi żałosne monologi pewnego fana Uniaków. "Bo tak, i już". I to myślenie ze średniowiecza - "bo diesel kopci". Nie rozmawiamy o traktorze, tylko o ultranowoczesnym samochodzie wysokiej klasy...

Jedyne, z czym się zgodzę, to posiadanie w garażu muscle cara.

Awatar Radzio00pl
    Auto
    Audi A7 55TFSI <-Panamera GTS <-Cayenne GTS <-Cayenne Diesel <-BMW e90

Domyślnie

Kurczę, tylko popatrz ile osób w dzisiejszych czasach może sobie pozwolić na zakup auta za gotówkę? i to taką?
    Dzisiaj zauważam często ,że rodziny które mają firmy posiadają często jeden samochód rodzinny z silnikiem Diesla( tyrają tym autem na długie trasy ) a drugi z silnikiem benzynowym(albo mały aby po mieście pośmigać na co dzień albo sportowy wóz na weekend).

Ja czytając twoje wypowiedzi dochodzę do wniosku,że jakbyś teoretycznie zarabiał 2500zł i miał rodzinę (żona,dziecko) to wolałbyś kupić BMW 320i niż 320d mimo ,że na tym drugim zaoszczędził byś dla rodziny więcej pieniędzy niż na tym pierwszym, bo logicznie ,że więcej pieniędzy potrzebował byś na paliwo aby np dojechać do pracy.

Ja tam uważam,że każdy silnik ma jakiś cel i dobrze,że mamy taką paletę możliwości aby wybierać a jeśli chodzi o silniki BMW to jak ktoś wspomniał to naprawdę pierwsza liga.

A co do panamery to owszem, tylko,że ja mam do tyrania jeszcze Cayenne nie zapominaj i na pewno nią wybrałbym się na wakacje niż Panamerą.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Nikt tu nie stoi murem za dieslem bo sam jestem zwolennikiem benzyny tylko chodzi o to ze taka wersja ma sens i uzasadnienie a ty to negujesz nie przyjmujac zadnych argumentow, ktore tu przytoczono( w konkretnym przypadku tego bmw bym chyba wybrał diesla bo wszystkie warianty maja dwie turbiny wiec nie widze wiekszego sensu w benzynie tym bardziej ze jezdziłem 335i prawie taki sam silniki jak w 640i i tam głos r6 jest mocno zagłuszony przez turbo a podobno silnik v8 z 650i tez jest mocno wytłumiony i zagłuszony turbo wiec bulgotu nie doswiadczysz).

Auto
    4 x FR, 2 x DE, 2 x USA

Domyślnie

Radzio no właśnie... to wg mnie jest dziwne - ludzie kupują pojazdy na które de facto ich nie stać -> no bo gotówki na nie nie mają.
    Leasing jest bardzo popularny w przypadku aut luksusowych i - taka ciekawostka - całkiem spory odsetek aut windykowanych to auta wlasnie sprawy związane z autami luksusowymi.

Jakbym zarabiał 2500 zl (rodzina jest ) to bym nie kupił ani 320i ani 320d tylko Dacie Lodgy :P

Ja od tyrania po mieście i okolicach mam swifta (tylko raz usłyszałem pytanie dlaczego wożę tyłek takim tanim autem) a wkrótce pewnie skuter do kompletu.
    Trasy? Służbowo samolot / pociąg w ostateczności vitara ale akurat tras robię mało (na szczęście).

Robak co do dźwięku prawda - nawet eMki mają modulację już :/

Awatar manager
    Auto
    Multipla/Rifter/W124

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Driv3r Zobacz posta
    Jakbym zarabiał 2500 zl (rodzina jest ) to bym nie kupił ani 320i ani 320d tylko Dacie Lodgy :P
    Niektórzy są tu zupełnie oderwani od rzeczywistości. Gdybyś tyle zarabiał, stać by Cię było na co najwyżej 10-letnie Mondeo, w co i tak wątpię.

Skoro diesel w luksusowym aucie jest be, to co powiesz o ludziach zakładających LPG do swoich Grand Cherokee czy Chargerów SRT ? niektórzy są bogaci, bo wiedzą jak oszczędzać. I wali ich to, co myśli o tym sąsiad, kumpel czy właściciel dwóch Suzuki (to nie był wjazd, zwykły przykład). Uwielbiam tą naszą mentalność w stylu 'postaw się, a zastaw się'. A później płacz, że trzeba robić na dwa etaty a i tak nie starcza na sushi drogi Driv3rze, nie neguję Twoich upodobań, ale sam napisałeś o Camaro. To nie jest auto do jazdy po bułki do sklepu, w naszych warunkach to auto dla pasjonata. IMO w takim wypadku dobrze mieć eko-codzienny samochód, żeby za zaoszczędzone pieniądze móc częściej upalać Camaro. Chyba, że Chevy ma tylko stać na podjeździe i cieszyć oczy.

Nie sądziłem, że tak idealny samochód wywoła takie kontrowersje.
    Ostatnio edytowane przez manager ; 04-10-2012 o 01:54

Redaktor naczelny Awatar MCL
    Auto
    Renault Clio IV 1.2 75 KM, BMW E60 525d

Domyślnie

A 24h Le Mans to wyścig rolników w ich wozach napędzanych gnojem. Tyle w temacie.

Wiesz na czym polega problem? Twierdzisz, że pasjonaci z forum chwalą diesla, przez co powinni smażyć się w piekle bo niszczą piękno motoryzacji. Tyle, że ów silnik pana Rudolfa jest jednym z kamieni milowych w historii transportu. Bez niego nie patrzyłbyś na taki świat jaki masz za oknem. A Ty jak ostatni samuraj machasz toporem wojennym wypominając wszystkim jak mogą zachwycać się tak mało prestiżowym napędem. Świat się zmienia, zdejmij klapki z oczu

Wracając do 6ki - przy okazji test meetingu miałem okazję oglądać wersję coupe. Auto jest komfortowym GT ale nic ponad to - nie zapada w pamięć jak niektóre pojazdy, nie wywołuje wielkiego uśmiechu na twarzy po dzikim przejeździe, ale... jest chyba najwygodniejszym pożeraczem kilometrów. W otoczeniu drogiego sprzętu i wysokogatunkowej skóry długa trasa wydaje się być szybkim przejazdem przez miasto. Dla mnie zdecydowanie jeden z najfajniejszych "długodystansowców" dostępnych na rynku - ma należytą prezencję, w miarę atrakcyjny wygląd - bajka.

A - jadąc w środku nie zwróciłbyś uwagi na to czym jedziesz. Jest niesamowicie cicho.
    #drivetastefully

Awatar Mario Boss
    Auto
    Mazda 6 GH 2.0 / Alfa Romeo 159 Tbi Sportwagon

Domyślnie

Dla chcących zobaczyć więcej auta w ruchu krótka prezentacja wersji 640d i brzmi nieźle.
    http://www.youtube.com/watch?v=drHCHbps5hw&feature=plcp
    A tu wersja 650i :
    http://www.youtube.com/watch?v=jNeIW-xEBeo&feature=plcp ależ to ryczy
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów