Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl

Zobacz wyniki ankiety: Wybieram...

Głosujących
51. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Porsche Cayman S

27 52.94%
  • BMW Z4 M Coupe

24 47.06%
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Wątek: BMW Z4 M Coupe vs Porsche Cayman S

Domyślnie BMW Z4 M Coupe vs Porsche Cayman S

Porównanie to samo się nasuwa - co lepsze: BMW czy Porsche? Obydwa powstały na bazie bardzo zgrabnych kabrioletów, jednak co do ich urody, to zdania są podzielone... Z4 Coupe przez garbaty tył ma troszkę więcej przeciwników, Cayman zwany przez J.C. "Coxsterem" (Coupe+Boxster) jest znacznie ładniejszy, ale ma za to prawie 40 koni mniej. BMW jest w dodatku również znacznie tańsze, ale Porsche nie ma ogranicznika prędkości i jest szybsze! Co mają wspólnego? Dużo szaleństwa w sobie, dwa miejsca, silniki 6-cylindrowe pod maskami oraz napędzane tylne koła... Wybór należy do Was!

BMW Z4 M COUPE
    pojemność: 3246 ccm
    moc: 333 KM (245 kW) przy 7.900 obr./min.
    maksymalny moment obrotowy: 355 Nm
    przyspieszenie 0-100 km/h: 4,8 s
    prędkość maksymalna: 250 km/h
    cena: 41.488 euro

PORSCHE CAYMAN S
    pojemność: 3387 ccm
    moc: 295 KM (220 kW) przy 6.250 obr./min.
    maksymalny moment obrotowy: 346 Nm
    przyspieszenie 0-100 km/h: 5,1 s
    prędkość maksymalna: 275 km/h
    cena: 58.529 euro

(C) netcarshow.pl
    (C) rsportcars.com

VIP Awatar kok
    Auto
    Sprzedane

Domyślnie Re: BMW Z4 M Coupe vs Porsche Cayman S

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus
    silniki V6 pod maskami oraz napędzane tylne koła...
    Z tym V6 tożeś trofił jak łysy grzywą o kant kuli :lol:
    BMW ma cylindry w lini, a Porsche leżace ( bokser )
    Dlamnie Wybór jest prosty: Z4 wygrywa za stylistyke, troszke leprze przyspieszenie wiekszą moc prędkość bedzie też wieksza o kilka kilometrów.
    Niestety Z4 bedzie chyba droższa niż Cayman. Lecz W BMW nie trzeba za wszystko dopłacać jak w porsche.

www.rawa.katowice.pl
    Wszystkich chętnych zapraszamy na treningi. Masz pytania napisz.

VIP Awatar Robak
    Auto
    Infiniti M35h

Domyślnie

Szczerze mowic ani jeden ani drugi mi sie nie podoba. Jako grosze zło wybieram Bmw. Silnik ma sporo wiecej mocy i wchodzi na wsciekłe obroty a tam wyje w swoim rytmie jak Indianin na wojennej sciezce. Stylizacja obu aut jest dla mnie nie do przełkniecia jednak Bmw powiedzmy wyglada niezle to juz cayman jest okropny. Jego wyglad jest przesiakniety nuda i amatorskim designem bez polotu. Nie bez znaczenia jest tez cena ktora w bmw wynosi troszke ponad 40 tys E natomiat w prosiaku to jest wydatek prawie 60 tys E. Za co to? Nie wiem. Wiem na pewno ze nie warto. Za to Bwm to prawie okazja bo 165 tys złotych za 350 konne smigiełko przyspieszajace do setki w mniej niz 5 sekund to bardzo przyzwoite pieniadze. W tej konfrontacji zwyciezko wychodzi bemka jednak ja sie udam do mb i wybiore slk amg.
    Edit: Dj a te ceny nie sa za niskie :shock:

Awatar BABELEC
    Auto
    Seat Toledo III

Domyślnie

Brabusie - ale wtopa

Oba auta są lakomym kąskiem dla każdego fana czterech kółek.
    Zalety wspólne dla obu samochodów:
    - tylny napęd
    - ciekawy wygląd
    - sportowa charakterystyka
    - znakomite właściwości jezdne
    - znakomite jednostki napędowe
    - wysoki prestiż

Przyznam się, że ciężko byłoby mi zdecydować się na wybór głównego faworyta. Cenię sobie BMW, uwielbiam auta Porsche. Do żadnego z prezentowanych modeli nie mam się co przyczepić. Jedynym kryterium decydującym o palmie pierwszeństwa może być "rasowość" marki i modelu. Porsche, ze względu na swój rodowód i rozwiązania konstrukcyjne, wyprzedza w tym porównaniu BMW.
    Przyjmę Porsche 911 jako darowiznę. Tylko poważne oferty.

VIP Awatar kok
    Auto
    Sprzedane

Domyślnie

Robak z kąd tyś wzioł te 165 tyś 40 tyś € kosztyje roadster z silnikiem 3.0. wersja M kosztyje 57 tyś € ( unas 273 100 zł ). A za twojego SLK AMG przeba zapłacić minimum 323 tyś zł ( za tą kase mam dobrze wyposażone Z4 M roadster )
    Edit Sorry Rabak ale nie zwróciłem uwagi że błąd popełnił brabus.

www.rawa.katowice.pl

Awatar Jasio
    Auto
    audi aa

Domyślnie

Oczywiscie wole bmw niz to porsche ,ktore mi sie nie podoba,bo ma paskudne lampy.Co sie dzieje ze te wszyskie porszaki,merce i bemy sa niemal identyczne :neutral:
    www.airsoftguns.yoyo.pl Serwis o ASG ! Zapraszam Serdecznie ! Szukam MODÓW !

ŁOWCA BLACH Awatar AGENT
    Auto
    Najlepsze na świecie

Domyślnie

Jeśli chodzi o wygląd to oczywiście BMW, ale osiągi i prestiż - Porsche. BMW to raczej rywal Mercedesa, a nie Porsche, widać to chociażby po różnicy cen. Suma sumarum wybrał bym Prosiaka, gdyż ta marka to już legenda i wzbudza większe emocje.
    Były:
    (1.)
    Fiat 126 elx (NGI 9F82) 00', (2.) Fiat Uno 0.9 + LPG (NGI C858 ) 07', (3.) Opel Astra G Caravan 1.6 + LPG (NGI 04777) 99' , (4.) Fiat Panda 1.1 + LPG (NGI 4L32) 07' , (5.) Fiat Grande Punto 1.4 8v + LPG (N0 SORRY) 08', (6.) Honda Accord 2.0 benzyna (NO 9999C) 09', (7.) Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo Benzina MA 170 TCT + LPG (N0 DAWAJ) 12'
    Są:
    Piaggio MP-3 400 (NOL 6Y06)
    Renault Scenic II phII 2.0 136 KM + LPG (N0 NSENS)

rshmn
    Guest

Domyślnie

Nie chce jezdzic "911 dla biedakow" * . Z4M - za wieksza moc, agresywniejsza stylizacje.

* - ale jak ktos chce mi takie kupic na urodziny, to nie ogladajcie sie na to co pisze tylko biegem do salonu bo do marca juz blisko! ;]

VIP Awatar kok
    Auto
    Sprzedane

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AGENT
    Jeśli chodzi o wygląd to oczywiście BMW, ale osiągi i prestiż - Porsche. BMW to raczej rywal Mercedesa, a nie Porsche, widać to chociażby po różnicy cen.
    Temu że za samochód czeba wiecej zapłacic przez wyposażenie dodatkowe ( u porsche za wszystko sie płaci ??: ) To daje wiekszy prestiż . Mercedes jest najdroższy z tego grona a BMW ma leprze osiągi od Porsche

www.rawa.katowice.pl

Awatar PONTIAC.007

Domyślnie Re: BMW Z4 M Coupe vs Porsche Cayman S

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus
    Dwa miejsca, dużo szaleństwa w sobie, dwa miejsca, silniki V6 pod maskami oraz napędzane tylne koła... Wybór należy do Was!
    2 razy napisales to samo ??: a co do aut to wole caymana,bo ma wiekszy prestiz,predkosc maxymalna,i wyglad i przypadl bardziej do gustu

Uprawnienia umieszczania postów