Forum motoryzacyjne | autoGALERIA.pl
Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: Volkswagen Tiguan 1.4 TSI 160 CityLine

Domyślnie Volkswagen Tiguan 1.4 TSI 160 CityLine

Volkswagen Tiguan 1.4 TSI 160 CityLine - Modnie ugotowany

"Myślicie, że moda to zjawisko sezonowe, które odchodzi, pozostawiając nas z szafą brązowych butów i kamizelek w kratę? Może i tak, ale z modą na SUV-y i crossovery jest zupełnie inaczej. Od kiedy przyszła, została na dobre i zmusiła Volkswagena do stworzenia niezłego auta" - Adam Kołodziejczyk

Auto
    Renault Megane Scenic I 1.6 8V LPG

Domyślnie

SUV z napędem na przednią oś? Zdecydowanie jestem na NIE, sorry DJ - Twoja Skoda Yeti też pod to podchodzi
    www.i-moto.pl - moje spojrzenie na motoryzację

"Pojawił się wujek (albo dziadek) z Niemiec i widząc utrapienie młodego mężczyzny podarował mu swojego Golfa (nie bity, jeżdżony tylko w parzyste dni słoneczne). Młodzieniec nie potrafił powstrzymać łez, w końcu wygrał życie. Dziś dumnie spogląda na świat i pewnym krokiem codzienne zmierza do parkingu."

Awatar Buzzer
    Auto
    EIVg

Domyślnie

Wnętrze jakieś nijakie, deska rozdzielcza nie pasuje wyglądem do auta.

Awatar okol
    Auto
    mjenki i konfotofy

Domyślnie

Nie zgodze sie z twierdzeniem o komfortowym zawieszeniu. Jezdzilem Highlinem na chyba 17 calowych kolach i o ile nie byla to taczka w stylu Astry 2 czy ix35... to zawieszenie IMO slabo tlumilo nierownosci i szczegolnie te ostrzejsze choc nie koniecznie glebokie byly wyraznie odczuwalne - do czego niewatpliwie przyczynia sie tez wysokosc samochodu...
    Wygladalo to tak, ze podczas najeżdżania nawet na jakies nie za duze przeszkody typu studzienki czy odstajace laty mialem wrazenie "wahadlowania" - czytaj kiwania na boki. Ogolnie wydaje mi sie, ze np. golf jest bardziej komfortowy i jakos spokojniej resoruje.
    Co do jakosci wykonania wnetrza, zgadzam sie ze jest swietne - wrecz nie spotykane w tej klasie... wystarczy po Tiguanie wskoczyc np. do Ravki...brrr... Natomiast design wnetrza moze nie jest zly, ale jest troche kontrowersyjny... ta bulwiasta narosl na srodku deski (ociupinke) przywodzi na mysl dostawczaki Jeszcze z minusow... no moze nie stricte minus, ale wnetrze wydaje sie waskawe, a wysokie i podkreslam - wydaje sie, bo nie jest wasko, a wrazenie takie wynika chyba z proporcji wysokosci do szerokosci i wysokiego umieszczenia deski rozdzielczej.

Odnosnie dynamiki, mialem okazje jechac wersja 2.0 TDI (chyba 140 KM) i bylo na tyle nie dynamicznie, ze az cos mi tu nie pasowalo Nie tego sie spodziewalem po w sumie mocnym dieslu i jakos nie odczulem wyraznej roznicy po starym 2.0 HDI 110 KM zamontowanym w 1,5 tonowym aucie.
    Wyciszenie jak na SUV-a naprawde OK, moze nie tak jak dajmy na to C4 ale no calkowicie, bez porownania lepiej niz w ix35...

Tak czy inaczej... gdybym decydowal sie na SUV-a, bezsprzecznie bylby to wlasnie Tiguan z napedem tylko na przod... dlatego, ze jest solidny, IMO ładny, nie udziwniony, dobrze wyciszony i na tyle przyjemny w srodku, ze nie wyglada jak inni reprezentanci tego segmentu (czyli jak plastikowe autka miejskie - bo nawet kompakty sa z reguly lepiej wykonczone niz male SUV-y).

PS... A o co chodzi w tekscie z tym golfem Plus? Przeciez on jak najbardziej byl/jest dostepny w Polsce?

Domyślnie

Mówisz o tym?
    Pomijając fakt, iż deska rozdzielcza pochodzi z Golfa Plus (model nieobecny na polskim rynku, lecz wciąż sprzedawany np. w Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii)
    Golf Plus jest nieobecny na polskim rynku - VW Polska już go nie oferuje od dłuższego czasu.

Cytat Zamieszczone przez i-moto Zobacz posta
    SUV z napędem na przednią oś? Zdecydowanie jestem na NIE, sorry DJ - Twoja Skoda Yeti też pod to podchodzi
    Wiesz, szukałem auta funkcjonalnego i praktycznego (Octavia mniej wszechstronna, a Roomster wywołuje u mnie mdłości...), więc kupiłem Yeti FWD. Dopłata do napędu 4x4 wynosząca ponad 15k (bo tyle trzeba było dołożyć do 1.8 TSI 4x4) to dla mnie masakra...

Auto
    Cruze 1.8 LPG

Domyślnie

Jak można stworzyć tak brzydkie.. przepraszam ohydne auto? Z zewnątrz i wewnątrz jest tak fatalnie, że już nie istotne stają się inne cechy auta. Jedyny podobny SUV jaki znam to Sportage pierwszej generacji, ale to było chyba 20 lat temu i był chociaż tani. Nowy Sportage wygląda na auto 2 razy droższe od tego badziewia. Nawet ładne zdjęcia i nowy błyszczący lakier nie ratują sytuacji.

Auto
    Renault Megane Scenic I 1.6 8V LPG

Domyślnie

Dj -> wiem, rozumiem Cię; czytałem o Twojej decyzji "wieki" przed tym, zanim się zarejestrowałem na forum i gdy byłem tylko "czytelnikiem" - 15 tys. piechotą nie chodzi.
    www.i-moto.pl - moje spojrzenie na motoryzację

"Pojawił się wujek (albo dziadek) z Niemiec i widząc utrapienie młodego mężczyzny podarował mu swojego Golfa (nie bity, jeżdżony tylko w parzyste dni słoneczne). Młodzieniec nie potrafił powstrzymać łez, w końcu wygrał życie. Dziś dumnie spogląda na świat i pewnym krokiem codzienne zmierza do parkingu."

Awatar dżony
    Auto
    Peugeot 407 SW

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez x666 Zobacz posta
    Jak można stworzyć tak brzydkie.. przepraszam ohydne auto? Z zewnątrz i wewnątrz jest tak fatalnie, że już nie istotne stają się inne cechy auta. Jedyny podobny SUV jaki znam to Sportage pierwszej generacji, ale to było chyba 20 lat temu i był chociaż tani. Nowy Sportage wygląda na auto 2 razy droższe od tego badziewia. Nawet ładne zdjęcia i nowy błyszczący lakier nie ratują sytuacji.
    Szkoda, że tylko wygląda bo Sportage jakościowo wciąż uzasadnia swoją znacznie niższą cenę.

Auto
    Ford Focus 3 1.6 ecoboost

Domyślnie

A krytykujacy x666 w podpisie ma aveo i avensis czyli przyklady wyszukanego desingu z pieknymi wnetrzami.
    Takie komentarze tyle wnoszą do tej dyskusji ze czuje sie jak na onecie.

Awatar IvanH
    Auto
    Primera P11 SR20De, S60 R-Design

Domyślnie

A co ma do jego opinii to co ma w podpisie pod avatarem?

Może o swoich autach ma jeszcze gorsze zdanie. Twój komentarz był zupełnie zbędny.

Uprawnienia umieszczania postów